Agnes Reimann

1
Miano: Agnes Reimann
Płeć: kobieta
Wiek: około 30 lat
Rasa: człowiek
Pochodzenie: północny Keron

Wygląd:

Ewidentnie bić od niej elegancją i manierą typową dla wyższych sfer. W sposobie wymawiania się Agnes cechuje spokój, bogate słownictwo i kultura wypowiedzi, nawet gdy słyszysz od niej obrazy dotyczące twego intelektu bądź rasy. Widać to także w sposobie noszenia się i chodu, bowiem zawsze przyodziewa się w wysokiej klasy ubrania - jej klasyczny zestaw to koszule i spodnie w połączeniu z płaszczami, jednak nie stroni też od spódnic czy sukien, gdy okazja na to pozwala. Lubi też przyodziewać się w fikuśne kapelusze z szerokim rondem, które chronią jej jasną cerę przed parzącym słońcem Archipelagu. Drobne dłonie przeważnie są okryte cienkimi, materiałowymi rękawiczkami. Widnieje w nich czasami wachlarz bądź misterna fajka. Nie stroni też od biżuterii.

Postury jest przeciętnej, nie za chuda, ale też brak u niej oznak jakiejkolwiek pracy fizycznej. Mierzy około 168 cm, posiada długie, rude włosy przeważnie związane w niskie koki bądź warkocze. Lubi nosić lekki makijaż podkreślający jej szaro-niebieskie oczy, piękne usta i wysokie kości policzkowe. Kreuje się na damę i tak można wywnioskować z jej sposobu bycia.


Znaki szczególne:

Maniera sugerująca wyższą klasę społeczną

Informacje i plotki:
 • Wielu nieludzi, którzy mieli z nią kontakt, skarżyło się, że ich spotkanie było wyjątkowo w niemiłej atmosferze - spokojnym tonem wygłaszane były pod ich adresem kreatywne bluzgi, jeśli Agnes w ogóle raczyła przyjąć ich obecność do świadomości.
 • Podobno kilka jej spotkań z czarodziejami zainteresowanymi jej dorobkiem skończyły się tak samo, jak wizyty nieludzi - wiele ostrych słów często leciało w ich kierunku.
 • Kapłani i gorliwi wyznawcy bogów? Też nie mają dobrego zdania o tej kobiecie.
 • Co ciekawe, ludzie nauki bardzo chwalą sobie towarzystwo panny Reimann, wyrażając się o niej w samych superlatywach i opowiadając o gorących dyskusjach technicznych oraz naukowych.
 • Gnomy podobnież chwalą sobie spotkania z Agnes.
 • Agnes Reimann kojarzy się w stolicy głównie dzięki jej rodzinie, ale w środowisku Akademii Mniejszej oraz w wojsku znana jest jako kobieta błyskotliwa, inteligentna i jednocześnie chodząca w chmurach.
 • Parę osób raz czy dwa przebąkiwało o tym, jak na Akademii Agnes robiła niebezpieczne eksperymenty.
 • Osoby z wojska znają ją jako zabieganą inżynierkę.
 • Podobno niejednokrotnie prosiła o fundusze na jakieś badania wyssane z palca, nierealne rzeczy.
 • Na Archipelagu często widywana jest w stoczniach
 • To ta ruda dziwka z północy, mówią niezadowoleni z jej innowacyjnych pomysłów robotnicy portowi i marynarze.
Widoczny ekwipunek:

Nic ponad eleganckie ubrania, ładną biżuterię oraz przypasany do prawego boku gustowny sztylet.


KP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”