Maena

1
Miano: Maena
Płeć: Kobieta
Wiek: Rok urodzenia 65 rok III ery
Rasa: Człowiek
Pochodzenie: Zapytana mówi, że z wioski Wyrwigór co leży w krainie Keronu. Na mapach nie ma takiej dziury.

Wygląd:Ścięte krótko brunatne włosy zdają się nie zajmować kobiecie zbyt wiele czasu. Owalna twarz okala równo kości policzkowe po samą brodę, zachowując proporcje. Skromne usta są wykrzywione nieco w surowy wyraz, zdają się zapominać czym jest uśmiech. Prosty symetryczny nos oddziela zielone oczy, które przywykły nieugięcie patrzeć zawsze przed siebie. Brwi kształtu litery S unoszą się nad wzrokiem, który ma w sobie dziwny blask, budzący niepokój tym co za długo się przyglądają. Średniego wzrostu, szczupła, wygląda na zadbaną i zdrową.

Znaki szczególne:
Choć nie nosi żadnych blizn, ani śladów po ospie czy innej chorobie, obdarowuje każdego rozmówcę dziwnym nieobecnym spojrzeniem.

Informacje i plotki:
- Siostra zakonu Sakira. Mówią, że przed złożeniem ślubów i celibatu, odbyła jakąś pokutę, by dowieść swojej wartości.

- Nikt szczególny, ot to kolejny mało komu znany malutki trybik w maszynie zakonu.

- Ponoć sprawnie składa i zszywa ciało z powrotem w stan używalności. Kilku rycerzy, mogąc się cieszyć wszystkimi kończynami, wychwalało jej imię w przybytku wylewności po kilku głębszych, jako że obyło się bez amputacji.

- Zaś pewne siostry wolą nie plotkować, ale Maena tylko pozornie taka święta. Pewnikiem kuprem kapłanów wabi i na grzech kusi, by mieć u nich względy! A ma względy, ma! Pozorną pobożnością się unosi i jeszcze źle na każdego wiernego patrzy!

- No i inne siostry wolą nie plotkować, ale sam najwyższy mistrz wysłał Maenę jako agentkę zakonu. Tutaj by inwigilować poprawność naszej pracy! Wzrokiem heretyka wypatrzy! Mówi, że pochodzi z jakiejś wioski, a guzik prawda!

Widoczny ekwipunek:
Szaty siostry zakonu Sakira.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”

cron