Jak zacząć? Krok po kroku

1
Do uczestniczenia w grze nie są wymagane ani znajomość świata Herbii, ani wcześniejsze doświadczenie w grach strategicznych/dyplomatycznych, ani zaakceptowana Karta Postaci w głównej grze Herbii. Wystarczy trochę chęci, aby:

I. Zapoznać się z mechaniką gry (mając na uwadze, że nie trzeba wykuć jej na pamięć!)

II. W maksymalnie kilku krótkich zdaniach opisać pomysł na frakcję i wskazać prowincję, w której chce się zacząć grę (mapa fizyczna gry: klik, polityczna mapa startowa[/u: klik). Należy zrobić to w Prywatnej Wiadomości do Altarisa lub do Vasemira.

III. Założyć tematy według poniższych wzorców:
3.1. "Opis frakcji"
(temat czysto opisowy)
Spoiler:
3.2 "Karta frakcji"
(temat zawierający elementarne informacje o frakcji oraz zmianę jej stanu w kolejnych turach
Uwaga! Pomocą w liczeniu Statystyk po raz pierwszy, przy tworzeniu postaci, powinien być ten arkusz)
Spoiler:
3.3 "Zasoby"
Spoiler:

Re: Jak zacząć? Krok po kroku

2
Chciałbym jeszcze Kartę Bohatera. Pisałem gdzieś o niej, ale teraz tego nie widzę w postach tutaj.
Zwykł być Rodowitym Sępem, Chciwym ścierwem zachodu, Niehonorową plagą zdrady, Zdrajcą narodów, Szacunek monetą wyrabiającym, Niemiłym wszelkim cnotom, Zniesławionym imieniem, Parszywym Kłamcą, Jadowitym Mówcą i Obrazą dla domeny króla
Obrazek

Re: Jak zacząć? Krok po kroku

3
Chyba wspominałeś na FB, ale chwilowo nie bardzo wiem jak dodać bohatera, by miało to sens mechaniczny - może coś zaproponujesz? Jeżeli miałoby to być czysto fabularne, to jak dla mnie mogą to gracze zawrzeć w opisie frakcji albo po prostu podczas, na przykład, rozmów dyplomatycznych prezentować kolejne postaci czy grupy.

Re: Jak zacząć? Krok po kroku

4
Chodzi mi o symbole. Adberd, którego okazuje się kojarzę z realnego życia (jak to brzmi), wspominał mi o takim pomyśle - Seltkirk i Domokrążca. Bohaterzy, którzy dodawaliby nieznacznie punktów do atrybutów (statystyk) - wybrane 2 powiedzmy, nie wiem. Do osiągnięć 1 ale na przykład co dwie tury dodatkowy punkt do rozwijania danej dziedziny bez żadnych kosztów. Jedni mogą zrobić Arcykapłana, inni maga, inni polityka/króla, inni dowódcę wojskowego, czy po prostu "herosa", który zabija olbrzymy spojrzeniem, ale tak na prawdę jest średniej jakości szermierzem.

Bohaterzy, którzy byliby czempionami, przedstawicielami danych państw-miast. Byliby raczej smaczkiem fabularno-polityczno-dyplomatycznym, mało wprowadzając do właściwych statystyk.
Zwykł być Rodowitym Sępem, Chciwym ścierwem zachodu, Niehonorową plagą zdrady, Zdrajcą narodów, Szacunek monetą wyrabiającym, Niemiłym wszelkim cnotom, Zniesławionym imieniem, Parszywym Kłamcą, Jadowitym Mówcą i Obrazą dla domeny króla
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat Alta i Vasa”