Komiksy - szukam/polecam/O MÓJ BOŻE MUSISZ TO PRZECZYTAĆ

1
Cześć! Zwracam się do komiksiarzy lub nie-komiksiarzy którzy znają komiksy jakieś fajne :D
Zrobiłem ten temat, abyśmy mogli sobie polecać dobre serie, zarówno wydawane na papierze jak i internetowe.

Może ja zacznę. Polecę parę komiksów o różnej tematyce (powiedzmy 5) i dam swój request tematyczny na dole :]

X Men Ultimate - X Menów chyba nie trzeba przedstawiać. Remake oryginalnej serii, z tego co mówił mój zaznajomiony znawca Marvela to nie jest w 100% wierny oryginałowi. Mimo wszystko fajnie się czyta, ma około 100 rozdziałów.
Obrazek:
Spoiler:
Gaia - Internetowa seria, jedna z tych do której mniej więcej co 4 dni dodają jedną tablicę. Ma nieco cukierkową kreskę, ale nie dajcie się zmylić. Krew potrafi się nieźle polać - sztylet w oko, uciąć łeb czy rozkwasić komuś nos, to wszystko tu jest. Komiks opowiada historię pewnej grupki przyjaciół, w większości po akademi magicznej. Dosyć szybko zawiązuje się konkretna akcja, pojawiają się nowe interesujące postacie. Z czystym sercem polecam :D
http://www.sandraandwoo.com/gaia/2011/11/01/cover/

Barwy Biedy - Komiks o bidnej lezbijce, zamieszkałej w naszym pięknym kraju. Jest mocno zwariowany ale daje radę :D
http://barwybiedykomiks.pl/zaczynamy/

Thorgal - Świetny komiks, świetne fantasy, świetne ilustracje. Najpierw rysowane, ostatnio malowane i te ostatnie są szczególnie piękne. Historia nietypowego człowieka którym jest Thorgal, przeplata się z wątkami Sci-fi, które na początku trochę mnie odrzucały a potem nauczyłem się żyć ze świadomością, że gdzieś tam sobie biegają ludki z pistolecikami. Ale komiks 10/10, spinoffy też świetne. Jedna z najlepszych antagonistek evur! Niestety to jest jeden z tych francuskich komiksów, który wychodzi raz do roku (co boli).
Spoiler:
Gone With the Blast Wave - I ostatni komiks, króciutka seria z humorem. Mam nawet z niej tapetę na ekranie :D
http://www.blastwave-comic.com/index.php?p=comic&nro=1
Spoiler:


POSZUKUJĘ:
Komiks w klimatach fantasy, najlepiej jakiś długi, mile widziana ładna kreska (ale nie jest to wymóg). Mangę sobie na razie odpuśćmy :P Liczę na was!
Obrazek Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Śmietnisko”

cron