Kącik Gawędziarza

1
Obrazek Moi drodzy, chcę Was zaprosić do nowej zabawy na Herbii. W zależności od Waszych własnych chęci, może ona służyć wyłącznie rozrywce lub możecie ją potraktować jako „piaskownicę” do ćwiczenia i rozwijania swoich umiejętności pisarskich. Bądź co bądź, jesteśmy PBFem storytellingowym! I o to pragnę Wam właśnie rzucić wyzwanie: o snucie opowieści! Czasem krótszych, czasem dłuższych. Śpieszę z wyjaśnieniami.

Raz na około dwa tygodnie w tym wątku zostanie opublikowany post z tematem przewodnim, np.: „Wędrowiec na pustyni napotyka karawanę”. Uczestnicy mają od tamtej chwili półtorej tygodnia na napisanie i nadesłanie postów fabularnych na podany temat (może on być zupełnie dowolny, także proponowany przez użytkowników — byle utrzymany w gatunku fantasy/dark fantasy). Po upłynięciu tego czasu pojawia się w wątku kolejny post: anonimowo opublikowane nadesłane teksty. Przez trzy, cztery dni można (i zachęca się!) pod nim komentować, odnosić się do prac, zostawiać autorom informacje zwrotne, a przede wszystkim, głosować. Za każdym razem wyłoniony zostanie tekst, który drogą jawnego głosowania uznacie za najlepszy post fabularny na dany temat. Najzabawniejszy. najbardziej klimatyczny lub wciągający... Każdy głosuje według własnych kryteriów i przekonań, co do tego, jak dobry post powinien wyglądać.

Zachęcam gorąco do brania udziału: może to zrobić każdy, zabijając czas oczekiwania na odpis albo pisząc dla własnej przyjemności. Uczestnicy, którym udało się co najmniej trzy razy „stanąć na podium” mogą zaś liczyć na nagrody w formie unikalnych Medali.


Zasady zabawy:

1. Wziąć udział w grze może każdy użytkownik forum; posiadanie zaakceptowanej KP nie jest wymogiem.
2. Motyw podany w odpowiednim poście narzuca tematykę nadsyłanego tekstu; poza tym, praca powinna być utrzymana w formie posta fabularnego, reszta zaś leży w inwencji autora. Ewentualne dodatkowe warunki (np. ograniczenia, co do objętości tekstu) będą podawane razem z tematem.
3. Zgłoszenia prosimy nadsyłać na PW Licho do godz 23:59 dziesiątego dnia od podania tematu.
4. Ujawnianie się autorów prac jest dobrowolne. Domyślnie wszystkie nadesłane teksty są publikowane anonimowo. Głosujący i oceniający nie znają ich autorów.
5. Głosować oraz komentować nadesłane posty mają prawo wszyscy użytkownicy forum, nie tylko uczestnicy gry. Przypominamy jedynie, że ten „warsztat literacki” jest z założenia zabawą i okazją do poćwiczenia swoich umiejętności oraz otrzymania informacji zwrotnych; prosimy o zachowanie uprzejmej formy wypowiedzi w swoich uwagach.
6. Wyniki głosowania i zwycięska praca danej „edycji” zostają wyłonione po dwóch tygodniach od ogłoszenia tematu. Jej autor/ka zostaje wtedy ujawniony.
NIE PRZECIĄGAJĄC, ZACZYNAMY! A pierwszy temat brzmi:
Spoiler:
Zgłaszane teksty proszę nadsyłać na pw Licho do 5 stycznia 23:59! Powodzenia!

Re: Kącik Gawędziarza

5
Za drugim razem nie wyszło, ale jak to się mawia, do trzech razy sztuka. Mam nawet pewien pomysł, jeśli znaleźliby się jeszcze jacyś chętni: "Podróż bezimiennego bohatera/ki".
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"

Re: Kącik Gawędziarza

8
Vespera pisze:Nudy, wolałabym temat "Twoja wymarzona egzekucja i dlaczego spalenie na stosie".
Już bardziej by mi się podobał "Odwet czarownic".
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Śmietnisko”

cron