Potworny Konkurs

1
Obrazek
I nagle to ujrzałem. Leciutką tylko kipielą zdradzając, że wzbija się z głębin, wyśliznęło się nad ciemną wodę; potężne, (...) zdumiewające niczym potwór z koszmarnych snów śmignęło w stronę obelisku, zarzuciło nań gigantyczne łuskowate ramiona, po czym skłoniło swój ohydny łeb i wydało kilka miarowych dźwięków. Wydaje mi się, że wtedy postradałem zmysły. — H. P. Lovecraft, Dagon.
Z okazji nadchodzącego Halloween przedstawiamy wam Potworny Konkurs! Czekające was zadanie wymaga oryginalności i pomysłowości, bowiem polegać będzie ono na wymyśleniu i opisaniu nowego herbiańskiego potwora. Wasza praca może być krótkim opowiadaniem, notką uczonego, zapisanym na kartach starej księgi mitem lub inną, krótką formą literacką. Ważne jest, aby monstrum wpisywało się w klimat świata przedstawionego, ponieważ najlepszy twór, według uznania Mistrzów Gry i Administracji, trafi na stałe do herbiańskiego kanonu i zostanie umieszczony w forumowym bestiariuszu! Czy będzie to potężne monstrum grasujące gdzieś po Czarcich Górach? Może pół-fizyczna zjawa, objawiająca się herbianom w snach i na jawie? A może niepozorna, acz bestialska poczwara, mordująca niewinnych pod przykrywką nocy? Zdajcie się na swoją wyobraźnię i pochwalcie ciekawym pomysłem!
Na trzech zwycięzców czekają jak zwykle fabularne, tematyczne nagrody oraz pamiątkowe medale. Odbędzie się również głosowanie publiczności, które zagwarantuje jednemu z uczestników konkursu dodatkową nagrodę. Czas na wysyłanie prac do Administracji lub Mistrzów Gry mija 27 października o godzinie 23:59.
Życzymy jak najwięcej weny twórczej oraz czekamy na wasze potwory!

Skrócone zasady i harmonogram konkursu:
Spoiler:

Potworny Konkurs

2
Pytanie taktyczne: Czy jedna praca może w sobie zawierać parę stworzeń? Nie jestem w stanie zdecydować się na jedną i pomogłoby jeśli można, z drugiej strony trochę nie uczciwe biorąc pod uwagę nagrodę, i trochę podchodzi pod parę prac, choć przy odpowiednim ujęciu dałoby się zrobić w całości.

Potworny Konkurs

4
Moi drodzy,

Za nami pierwsza część Potwornego Konkursu - zebraliśmy sporo ciekawych, nieprzeciętnych prac, które teraz będą podlegały dalszej ocenie zarządu. Zgodnie z początkowymi ustaleniami będziemy brać pod uwagę tak spójność ze światem, jak kunszt Waszego pióra i oryginalność pomysłu. Ogłoszenie pełnych wyników nastąpi już 1 listopada, a my tymczasem zachęcamy Was do wzięcia udziału w głosowaniu na jedną pracę, która otrzyma nagrodę publiczności.

Poniżej zamieszczamy wszystkie nadesłane maszkary do Waszego wglądu. Swojego faworyta typujecie do 31 października, do godziny 23:59 drogą prywatnej wiadomości, którą należy przesłać na forumową skrzynkę użytkownika Herbia. Zgodnie z regulaminem konkursu w głosowaniu może wziąć udział każdy Gracz z zaakceptowaną Kartą Postaci.

Powodzenia i niech wygra najlepsze monstrum! Lustrzak - Rav
Spoiler:
Tęczowiec - Nurkh
Spoiler:
Szlamy - Septo
Spoiler:
Wigod - Telion
Spoiler:
Kryptokoki - Callisto
Spoiler:
Alshaytan Aljafu - suchy bies - Mordred
Spoiler:
Kraboludzie - Tario
Spoiler:
Obskórnik - Lead
Spoiler:
Bestia z gęstej mgły - Ithilion
Spoiler:
O ulu co po ziemi chodzi - Draco
Spoiler:

Sygn: Juno

Potworny Konkurs

5
WYNIKI POTWORNEGO KONKURSU

Chociaż zakazano nam grasować po cmentarzach, to już na samej Herbii są takie stwory, którym podobny zakaz nie straszny. Wystarczy się trochę rozejrzeć, żeby pośród truchła i starych grobowców znaleźć jakąś przerazę wyczekującą nazbyt ciekawskiego przybysza. My tymczasem zamiast szukać pecha po zmroku postanowiliśmy zaznajomić się z potworami Waszego autorstwa i tak dotarliśmy do punktu, w którym należy ogłosić wyniki zmagań.

Tym razem dostaliśmy dużo prac i doprawdy mieliśmy z czego wybierać, nie wspominając już o tym, jak trudno było wyłonić zwycięzcę. Naszymi kryteriami było przede wszystkim wpasowanie monstrum w klimat herbiańskiego świata przedstawionego, a także Wasza kreatywność i oryginalność. Dzięki temu udało nam się wyłonić mistrzowskie prace na samo podium. Ponadto oddaliśmy głos również Wam, Herbiakom, abyście i mogli wyłonić najlepszy Waszym zdaniem twór. Nie przedłużając więc... oto wyniki:

1 miejsce:
Mordred
Spoiler:
2 miejsce:
Callisto
Spoiler:
3 miejsce:
Rav
Spoiler:
Kandydat Publiczności:
Tario
Spoiler:


Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział! Zgodnie z naszą obietnicą, Alshaytan Aljafu, czyli zwycięskie monstrum Mordreda, od dzisiaj będzie widniało w bestiariuszu jako oficjalny potwór uniwersum. Ponadto mamy dla Was pulę nagród do wyboru poprzez metodę eliminacji. Uczestnik, który zdobył pierwsze miejsce wybiera jedną z trzech nagród. Analogicznie po nim gracz, który zajął drugie miejsce, wybiera spośród dwóch pozostałych trofeów, zaś zajmujący trzecie miejsce dostaje pozostały fant. Nagroda nie ominie także Kandydata Publiczności, któremu przygotowaliśmy specjalny, tematyczny podarunek! Oczywiście nie zabraknie także medali, które jak przygotowała jak zawsze niezastąpiona Aishele! Jednocześnie prosimy, aby zwycięzcy zgłaszali się po nagrody bezpośrednio pod tym postem.


Czaszka Lisza:
Spoiler:
Księga Potworów:
Spoiler:
Róg z poroża Anadürine
Spoiler:


Nagroda Publiczności:
Spoiler:

PS Aby nagrodzić i Was drodzy Gracze, którzy nie załapali się na podium, przygotowaliśmy coś na otarcie łez ;)

Nagroda pocieszenia
Spoiler:
PS2 Jak ktoś jest ciekawy, czyja praca jest czyja, w poście wyżej ujawniliśmy autorów :>


JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W KOLEJNYCH!

Potworny Konkurs

6
Nie spodziewałem się wygranej a i nagrody są wyjątkowo ciekawe tym razem. Skoro jednak przysługuje mi prawo wyboru, zdecyduję się na księgę.
Róg to kuszący artefakt ale ileż można cisnąć tym nieurodzajem. :P
Z drugiej strony, trwała wiedza to przydatna rzecz a kto wie, może wyjdzie z tych zapisków ciekawe kombo z dziennikiem który już mam.
Jestem wybrykiem natury. W pogoni za głosem serca, przemierzam doliny i góry, smagany po plecach batami szaleństwa.
Obrazek

Potworny Konkurs

7
Na początku pragnę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, był to zaszczyt konkurować z wami. I choć serce kraje się na myśl o nielicznych zwycięzcach, to dla mnie wszyscy nimi jesteście. Dziękuję administracji za docenienie pracy o Kryptokokach. Nigdy dotąd żadna moja twórczość konkursowa nie znalazła się na podium. To ogromny zaszczyt dla mej skromnej osoby. Chylę czoła przed waszą mądrością w nadziei, że zasłużyłem na to drugie miejsce.
Wytypowaną przeze mnie nagrodą dla dobrodusznej Callisto niechaj będzie Czaszka Lisza. Wierze, że tak czysta dusza jaką jest Callisto wykorzysta nagrodę z konkursu do dalszego szerzenia dobra. Ponieważ w Nowym Hollar, jako nieliczni, naprawdę pragniemy pokoju na świecie.
Obrazek
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”