Czyj pamiętnik najpiękniejszy?

Czas głosowania minął 04 gru 2018, 10:23 Można wybrać tylko 1. opcję

Żercy (Brak głosów)
Sherdsa
Liczba głosów: 2 (22%)
Sylviusa (Brak głosów)
Juno
Liczba głosów: 5 (56%)
Septo
Liczba głosów: 1 (11%)
Kota Czeladnika
Liczba głosów: 1 (11%)
Liczba głosów: 9

Konkurs pamiętnikarski

1
PIERWSZY HERBIAŃSKI KONKURS PAMIĘTNIKARSKI

18 listopada, niedziela

Drogi Pamiętniczku! Dzisiaj jest zimno i na obiad był rosół.

Ale nie to jest najważniejsze! Mamy niecałe dwa tygodnie, aby uczynić Cię najpiękniejszym i najciekawszym pamiętnikiem na całej Herbii, podbić serca oceniających nas czytelników i zwyciężyć w konkursie. A konkurencja może być silna! Zgłosić się może każdy, kto stąpa po herbiańskiej ziemi*. Są tacy, którzy już dawno zaczęli pisać, z nimi także przyjdzie nam się zmierzyć (przynajmniej w tej edycji, bo mówią, że ma to być konkurs cykliczny!). Damy radę?

Zasady pisania pamiętników możemy przypomnieć sobie tutaj, ale właściwie nie ma w nich nic specjalnie skomplikowanego. Wszystkie dzieła powinny zostać ładnie ustawione na tej półce w Bibliotece do 30 listopada, do godziny 20.00. Wszystko, co pojawi się tam później, załapie się dopiero na kolejną edycję konkursu, więc nie ma co zwlekać! Nagrodzona zostanie jedna osoba, wyłoniona uczciwie w publicznym głosowaniu. Otrzyma ona wyjątkowy medal (na te zawsze warto polować!) i zaklęte pióro, którego właściwości z całą pewnością nikt nie spodziewa... Ktoś mówił, że samo poprawia błędy ortograficzne, ale czy ktoś naprawdę dysponuje równie potężną magią? Wygrajmy i dowiedzmy się.

No to do roboty, kochany Pamiętniczku!

-----------------
* znaczy - brać udział i głosować może każdy, kto posiada zaakceptowaną KP; jak ktoś nie posiada, to niechaj czym prędzej zakłada :P

Obrazek


DO ROBOTY, ŻYWI LUDZIE I BOTY!
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Konkurs pamiętnikarski

2
1 grudnia, sobota

Oto nadszedł czas na decyzję. Czyj pamiętnik najlepszy? Czyje przemyślenia najbardziej w charakterze postaci? Czyje zapiski najciekawsze? Czyje strony najpiękniej zapisane? Jak myślicie, Herbiaki? Zdecydujcie, wszystko w Waszych rękach. Każde z Was (posiadające zaakceptowaną KP) może oddać głos na jedną osobę. Na górze wątku powstała ankieta w celach poglądowych, ale liczą się przede wszystkim głosy uzasadnione w postach poniżej. Głosowanie kończymy w poniedziałek 3 grudnia w samo południe!

Nasi uczestnicy:

Żerca
Sherds
Sylvius
Juno
Septo
Kot Czeladnik (spóźnialski, no ale niech już ma!)
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Konkurs pamiętnikarski

6
Wszystkie pamiętniki są piękne. I każdy zasługuje na nagrodę, ale głos można oddać tylko jeden. Jako, że nie czytam tego w ogóle. Patrzę wyłącznie na sposób przedstawienia i naturalnie ilość, to głos wędruje do JUNO. Koniec z głosowaniem na te same smętne osoby. Koniec z tym, mówię. Dajcie żyć młodym. Wstawiają dużo, chwalcie ich. A nie, tylko ja i ja i ja i ja i te stare pryki. Won.

Re: Konkurs pamiętnikarski

9
Drogi pamiętniczku,

Na Herbii ogłosili konkurs, a ja w nim głosowałem. Kot Czeladnik wyprzedził epokę i nie zdziwiłbym się, gdyby w okazało się, że pisze tu do nas co najmniej z roku 2137. Prawda jest taka, że większość herbiaków jadła baby z nosa, kiedy on smarował swoje pierwsze diariusze, zabawne w formie i celnie puentujące przygody jego postaci (nie pamiętam której, zawsze miał ich jak, o ironio, psów). Nie da się ukryć, że zdeklasował tym wszystkich uczestników w konkurencji, zanim sama konkurencja w ogóle zdążyła zaistnieć. Dlatego uważam, a nawet wnioskuję, żeby nagrodzono go przynajmniej symbolicznym upominkiem. Wbrew złośliwym uwagom, które niechybnie się pojawią - nie czynię tego z wyrachowania ani dla inszej korzyści, co więcej pragnę zaprzeczyć o 100 bitcoinach w kopercie, które ww. uczestnik miał mi rzekomo przekazać w dniu wczorajszym. Żeby w zupełności odciąć się od posądzeń o kumoterstwo, oddaję swój decydujący i wpływowy głos na Juno, żywiąc głęboką nadzieję i troskę, że nie przewróci się jej w głowie od niniejszego wyróżnienia i nadmiaru spowodowanego nim dobrobytu.

Przy okazji, Sylvi może walić się na cyce za niedotrzymanie obietnicy. On już wie której.

Re: Konkurs pamiętnikarski

10
Trudne zadanie jest oddać głos na jedną osobę, a nie widzę nigdzie opcji oddawania ćwiartek punktów, co składania mnie do próby podjęcia zdecydowanej decyzji. Juno w przeciwieństwie do pozostałych ma bardzo wiele zapisów w swoim pamiętniku i są one wykonane w dość pomysłowy sposób. Do gustu przede wszystkim przypadła mi się forma wykresów, co oddaje ciekawe zastosowanie pamiętnika. Zapiski na byle czym same się obronią. Kot czeladnik, jak to kot zawsze spóźniony i jak to czeladnik z wielkim kunsztem zaoferował nam śmieszną i ciekawą formę pamiętnika. Jednakże swój głos oddaję na pracę moim zdaniem estetyczną i schludną, spójną, a zarazem przyjemną do czytania- Sherds.
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”