Re: Na dwoje babka wróżyła - zabawa na Noc Podwójnej Pełni

21
Obrazek
obrazek: Yana Dhyana

Matka HERBIA rozesłała wszystkim uczestnikom liściki z zadaniem do wykonania. Było nim napisanie specjalnej wróżby dla wylosowanej osoby - zarówno wymyślenie jej treści, nawiązującej w zawoalowany sposób do jej fabularnych losów, jak i stworzenie całej magicznej oprawy, w której wróżba ta została wypowiedziana. Z zadania wszyscy się grzecznie wywiązali, a efekty możemy podziwiać poniżej. A teraz czas zgadnąć, która wróżba kogo dotyczy!
I No właśnie, która wieszczba dotyczy której postaci? Szukajcie śladów pośród paproci, pytajcie księżyców albo przekupcie okolicznych guślarzy, może coś sypną. Swoje propozycje w formie listy numerków i dopasowanych do nich nicków graczy piszcie w tym temacie, a Matka HERBIA za każdym razem powie, ile odpowiedzi mieliście poprawnych. Do zgadywanki można podchodzić dowolną liczbę razy, do skutku, ale jedna osoba nie może pisać kilku postów pod rząd.

Adresatami wróżb (tak jak i ich autorami) są jedynie osoby, które zapisały się powyżej. Aha, Evony zrezygnowała, więc nie bierzcie jej pod uwagę, ale to nic nie zepsuło, bo jej miejsce zajął Septo.

Oczywiście kto pierwszy zgadnie wszystko, ten zostanie nagrodzony.
II To także czas, aby napisać w tym samym temacie numerek wróżby, która najbardziej przypadła Wam do gustu, najbardziej Was zaczarowała i zasługuje Waszym zdaniem na wyróżnienie.
III Jest to też całkiem właściwy moment, by wysmarować natchnioną interpretację jednej wybranej wieszczby (a można i kilku), a ta, która zostanie uznana za najbardziej fantazyjną, zostanie także hojnie nagrodzona.

Aha, w tej części zabawy mogą spokojnie brać udział też ci, którzy nie zapisali się wcześniej, więc zapraszam najserdeczniej!

Czas macie do najbliższego piątku (godzina 23.00).

Czytajcie i poczujcie tę magię.

1.
Spoiler:
2.
Spoiler:
3.
Spoiler:
4.
Spoiler:
5.
Spoiler:
6.
Spoiler:
7.
Spoiler:
8.
Spoiler:
9.
Spoiler:
10.
Spoiler:
11.
Spoiler:
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Na dwoje babka wróżyła - zabawa na Noc Podwójnej Pełni

24
Aishele pisze:Adresatami wróżb (tak jak i ich autorami) są jedynie osoby, które zapisały się powyżej. Aha, Evony zrezygnowała
And nothing of value was lost.

I 4. Autor: Nainsi, chuj wie o kim to.
5. Sherds dla Renaty.
7. Callisto Vultowi
8. Kot Czeladnik dla Callisto. Nawet jeśli to nieprawda to serdecznie dedykuję niniejszą wróżbę naszemu kochanemu Calowi!
9. Tę napisał Septo, jeszcze nie wiem dla kogo.
10. Banalny strzał ale trudno: Lewak zgotował to Kotu.
11. Vult dla Skiron?
II Typuję ósemkę jako faworyta.

III
Nie oglądaj się za siebie. Nie ufaj niczemu co zobaczysz. Cokolwiek zabierzesz ze sobą, zmieni cię bezpowrotnie. Cokolwiek przeklniesz lub pobłogosławisz, powróci do ciebie po siedmiokroć. Jeżeli usłyszysz ukochany głos, biegnij i nie zatrzymuj się tak długo jak będzie trzeba, nawet po kościach swych towarzyszy chrzęszczących ci pod nogami. Uważaj na kobietę z dawnych lat. Pychą wolno zgrzeszyć ci raz, lecz zaniechaniem – nigdy! –


Ktoś będzie miał bad tripa po przeterminowanych grzybkach.
Ten kto cię zawiódł uczyni to ponownie. Dlatego wystrzegaj się bliskich, aby nie utracić tego na czym ci zależy.
Pisałem na shoucie, ale powtórzę — to o prowadzących albo współgraczach, którzy zawalają z odpisami w terminie.
Cmentarzysko - krzyże, trawa, pęknięta płyta. Nie ma kwiatów, ani światła. Dawno umarło, dawno nie żyje. Nie patrz tyłem. Sztubackie trwanie odchodzi w niepamięć, żyj na rubinowym piedestale.

Rękawiczki - białe i długie. Powściągnij mowę. Emocje skryj głęboko. Bądź cichą istotą. Dyskrecja i tajemniczość niech ci przyświecają, a zyskasz jego miłość całą.

Złote krążki, złote nici - pięknej pani strzeż się zza mównicy. Choć wyniesiona niesłychanie, działa na odległym planie. Choć węzłem wierności z nim związana, podła jest i cwana. Swego zawsze doszukuje, obcych zaś eliminuje.

Dalej nie patrzyłam, bom kres twój zwieńczyłam. Z ręki jej waszmości pożegnasz się z żywotem radosnej panieńskości.
Pierwszy wers, traktujący o cmentarzysku, opisuje oczywiście życie forum w przeciągu ostatnich miesięcy. Podkreśla to dodatkowo fragment o sztubackim trwaniu odchodzącym w niepamięć, zwiastującego nadejście dodatkowego spadku aktywności w okresie wakacyjnym. Może też odnosić się wprost do adresatki wróżby, która zakończyła pewien etap swej edukacji. Dodatkowo "nie patrz tyłem" to cenna porada życiowa odnosząca się do tego, by nie mieć oczu we własnej dupie.

Drugi fragment w sposób oczywisty sugeruje, że osoba o której mowa, byłaby zdecydowanie bardziej lubiana, gdyby nie odzywała się tak często. Długie i białe rękawiczki sugerują, by nabrać nieco ogłady i nie babrać się w gównie gołymi rękoma.

Trzeci to nad wyraz odważna krytyka najwyższej władzy forum.

Czwarty i ostatni przewiduje rychłe i nieuniknione odebranie rangi z rąk administracji.
Widzę Kobietę. Nie zrobi tego sam ! Potrzebuje jej. Towarzysza, który go zaakceptuje, pozwoli mu na zaakceptowanie tego kim jest, Tego kim musi się stać !
To akurat łatwe. Ktoś utraci prawictwo i stanie się mężczyzną.

Ciemne ścieżki losu kręte są i zdradliwe. Długa droga za tobą, a jeszcze dalsza przed tobą. Skrzydła, wiatr i gniazdo będą twoim przeznaczeniem.
Przestańcie pisać, że to o mnie, bo jakiś zafajdany gryf porwie mnie z pokładu, biorąc za swoje pisklę. Ewentualnie moja postać się nafura, wejdzie na bocianie gniazdo i z niego wyskoczy, wierząc że może latać.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 20:19 przez Guede [Bot], łącznie zmieniany 4 razy.

Re: Na dwoje babka wróżyła - zabawa na Noc Podwójnej Pełni

28
1. Nainsi (Most...)
2. Sherds
3. Jo żech tu był
4. Septo
5. Ren
6. Gouda Wybawiciel
7. Vult
8. Callisto
9. Kot
10. Skiron
11. Praavaak [*]

Wybieram 8 jako faworyta.

Interpretacje:
2. Sylvius powróci.

3. Poświęcę się żeby ratować karzełka z pierścionkiem?

4. Kolejna wiwerna w wykonaniu Ren.

6. Gouda zostanie Asasynem.

11. Lewy musi zabić jedną ze zwaśnionych bogiń żeby ta druga mu pomogła ocalić Panią.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, 14:21 przez Geriath, łącznie zmieniany 2 razy.
Near a tree by a river
There's a hole in the ground
Where an old man of Aran
Goes around and around
And his mind is a beacon
In the veil of the night
For a strange kind of fashion
There's a wrong and a right

But he 'll never
Never fight over you
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”