Mocarny Bolp

1
Obrazek
Miano: Mocarny Bolp
Płeć:Mężczyzna
Wiek:Około czterdziestu lat
Rasa:Poniekąd ork

Wygląd:Wielki na dziesięć stóp, a szeroki niczym trzy beczułki z winem. Obleśny, ohydny, niemiły dla oka. Z pozoru przypomina orka, lecz jego gabaryty przeczą przynależności do tej rasy. Co niektórzy mniej życzliwi twierdzą, iż jest mieszańcem orka i ogra, a nawet trolla. Budzące grozę lico składa się masywnego podbródka, rzędu ostrych jak i tępych zębisk, niemal świńskiego nosa, szpiczastych uszu i ślepi groźnych acz niemądrych z pozoru. Odzienie ma ubogie. Tunika z wytrzymałego materiału i kilku pomniejszych szmat. Ma również pas, w który zwykł uderzać w chwilach znużenia.
Osobowość:Ciężko jednoznacznie określić jego osobowość gdyż mówi mało, prawie w ogóle, a jeśli już coś powie nie sposób go zrozumieć. Dźwięki, które wydaje rozpoznaje tylko jego pan.
Zazwyczaj przejawia dość agresywne działania. Jest raczej nerwowy, choć na komendę potrafi wstrzymać się od pochopnych aktów. Inteligencją nie grzeszy, aczkolwiek potrafi ruszyć głową.

Historia:Historia owego gladiatora do długich nie należy. Pewnego dnia na arenie zjawił się zarozumiały Goblin wraz ze swoim nietypowym niewolnikiem – zielonym potworem, którego pieszczotliwie nazywał Bolp. Już po drugiej walce bestia wypracowała sobie przydomek, po części za spektakularny rzut opancerzonym rycerzykiem.

Atrybuty:
Siła:12
Zręczność:3
Wytrzymałość:11

Inteligencja:4
Siła Woli:1
Percepcja:4

Charyzma:5

Bazowe PŻ: 110
Punkty many: 18
Refleks: 7

PŻ z pancerza: 9
Opancerzenie/Blok: 2/8

Suma PŻ: 119

Umiejętności fizyczne:
Atletyka 4
Blok 8
Bójka 9
Broń dwuręczna 11
Ciężki pancerz 5
Długie ostrza 10
Drzewce
Dwie bronie
Krótkie ostrza
Jeździectwo
Kradzież kieszonkowa
Kusze
Łuki
Miotanie
Obuchy
Otwieranie zamków
Rzemiosło [do wyboru]
Skradanie się

Umysł:
Alchemia
Czujność 3
Empatia
Fałszerstwo
Felczerstwo
Finanse
Koncentracja 6
Mechanika
Mistycyzm
Nauki przyrodnicze
Nauki humanistyczne
Tropienie
Znajomość polityki
Żywioł energii
Żywioł ognia
Żywioł powietrza
Żywioł wody
Żywioł ziemi

Perswazja:
Autorytet 5
Etykieta
Handel
Oswajanie zwierząt
Przebiegłość 4
Występy

Cechy:

Zdolności magiczne:
Czary:
Znane Rytuały:

Rynsztunek:
Oręż:Olbrzymi srebrny miecz(Wielki miecz karlgardzki) 34/Długie ostrza/730 (poświęcony Xandowi)
Pancerz:Stalowy pas (+7 PŻ)/2 Op/(90), drewniane karwasze (+2 PŻ)/-/(40)
Pisma:
Inne:Bukłak z alkoholowym trunkiem pobudzającym, nad którym pieczę trzyma goblin.

Uwagi:
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 12:33 przez Daherte, łącznie zmieniany 4 razy.
.

Re: Mocarny Bolp

2
Atrybut na start może mieć maksymalną wartość 9.
Punkty życia określają fizyczny stan postaci, jej kondycję i zdrowie. Maksymalny poziom PŻ to dziesięciokrotność Wytrzymałości.
Punkty many to zasoby energii magicznej, która jest zużywana podczas każdego rzucenia czaru. Maksymalny poziom PM to suma Inteligencji, Siły Woli oraz Percepcji pomnożona razy dwa (czyli: [Int+SW+Per]x2).
Refleks określa szybkość reakcji postaci i wyznacza kolejność pisania w pierwszej turze. Wartość Refleksu to suma Zręczności i Percepcji.
Oręż:Olbrzymi srebrny miecz 65/Długie ostrza/750 (poświęcony Xandowi)
Pancerz:Stalowy pas (+7 PŻ)/2 Op/(90), drewniane karwasze (+2 PŻ)/-/(40)
Pisma:
Inne:Bukłak z alkoholowym trunkiem pobudzającym, nad którym pieczę trzyma goblin.
Skąd to wziąłeś?
Skorzystaj na razie z obecnej listy broni - później będzie aktualizowana, to będziesz mógł ewentualnie zmienić.

Re: Mocarny Bolp

3
No nie, no nie, no nie...
Skoro pozwoliłeś nam zagrać niestandardowymi istotami to daj nam jak punkty godne niestandardowych istot. Kurczowo trzymając się realizmu to kiepsko to wygląda gdyby mój ogromny zbój był równie silny jak Twój uratajek..
Reszta ptk to rzeczywiście moje gapiostwo. (Już poprawione)
Było by super gdyby rynsztunek też mógłby być pod postać niestandardową, z tej jak na razie malutkiej listy to zrobię pokrakę a nie gladiatora. Ten wielki miecz jakiś tam, ostatni z listy dwuręcznych, po części będzie ledwie sztyletem dla mojego mocarza :D Poniekąd (jako przedmiot srebrny i poświęcony, ale i strzeliłem małą gafę bo pomyliłem wyśmienicie wykonany ze srebrnym) to ma takie same statystyki jak ten mój od pały wymyślony mieczyk, tylko nazwę pozwoliłem sobie zmienić, więc jakby się uprzeć.. Reszta robiona pod wizerunek na obrazku.
Może jednak dostanę na to owo wszystko(staty , ekwipunek) zezwolenie? :? Jak nie dostanę to się poważnie obrażę :)
.

Re: Mocarny Bolp

4
Skoro pozwoliłeś nam zagrać niestandardowymi istotami to daj nam jak punkty godne niestandardowych istot. Kurczowo trzymając się realizmu to kiepsko to wygląda gdyby mój ogromny zbój był równie silny jak Twój uratajek..
Grasz nietypową postacią, ale to dalej śmiertelnik - stąd też to ograniczenie do 10pkt Atrybutu (10pkt w ogóle, podczas tworzenia postaci ograniczamy się do 9pkt).
Było by super gdyby rynsztunek też mógłby być pod postać niestandardową, z tej jak na razie malutkiej listy to zrobię pokrakę a nie gladiatora. Ten wielki miecz jakiś tam, ostatni z listy dwuręcznych, po części będzie ledwie sztyletem dla mojego mocarza :D Poniekąd (jako przedmiot srebrny i poświęcony, ale i strzeliłem małą gafę bo pomyliłem wyśmienicie wykonany ze srebrnym) to ma takie same statystyki jak ten mój od pały wymyślony mieczyk, tylko nazwę pozwoliłem sobie zmienić, więc jakby się uprzeć.. Reszta robiona pod wizerunek na obrazku.
Ten obecny może być, ale poprzedni chyba miał 67pkt obrażeń :P Jakbyś mi wykazał, jak taką broń stworzyć z obecnie dostępnych przedmiotów, to nazwa/forma nie powinny mieć większego znaczenia.

To bardzo, bardzo wczesna beta - jeszcze nawet jednej walki nie było! Będziemy wszystko uzupełniać, ale że można mieć wielu gladiatorów, to jeszcze będzie czas, by nadrobić wszystkie dziwaczne bronie i kreatury.
Stalowy pas niech już będzie. Dostosuj jeszcze wartości broni dwuręcznej i długich ostrzy, a będziesz mógł zacząć miażdżyć na arenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cele gladiatorów”