Re: Kącik muzyczny Sherdsa

16
Kojarzy mi się z filmami o kontakcie ludzkości z istotami pozaziemskimi. Tajemniczy i trochę melancholijny, bardzo przyjemnie się tego słucha. Gdyby było więcej kawałków w takim klimacie, chętnie puściłabym sobie w tle do czytania książek SF.

Bardzo dobra robota!
Obrazek

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

17
Właśnie, zapomniałem o Sherdsie. Lubię, wrażenia pozytywne i mniej więcej takie jak u Juno. Uznajmy że bezwstydnie podjebała mi ten komentarz.

No i znowu kojarzy mi się trochę z ME i Proteanami, pewnie przez te prochy w tytule i akcentujący dźwięk (organków czy czego tam) - znajome rozwiązanie z niektórych ścieżek dźwiękowych o pokrewnej tematyce.

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

18
Kolejny kawałek z mojej kuźni, ostatni w tym roku i chyba mój ulubiony: https://www.youtube.com/watch?v=sGRqcwNY2w8. Znowu eksperymentowałem z kosmicznymi motywami. Zainspirowany byłem trochę soundtrackiem z Interstellar, przepięknym utworem Grega Hainesa - 183 Times, z którego skrzypki wryły mi się w głowę na kilka tygodni, oraz snem, w którym ogólna wizja utworu mi się ukazała. Zostałem oświecony.

Trochę za cicho mi się wyrenderowało i zauważyłem to dopiero po publikacji, ale w przyszłości na albumowej wersji (jeśli ktoś mnie kiedyś kupi, hehe) na pewno się to podkręci.

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

19
Też chcę mieć muzyczne sny. A nie ciągle tylko koniec świata i tym podobne gówna. To niesprawiedliwe.

Utwór piękny w swym melancholijnym wydźwięku. Wywołuje we mnie jakąś nienazwaną tęsknotę. Może za czymś nieosiągalnym, bądź utraconym... Sherds, oddawaj moje kawałki duszy, wydarte przez te skrzypki za każdym razem, gdy puszczam to od nowa!

Szkoda, że tak szybko się kończy.
Obrazek

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

24
Nie żebym chciała narażać na szwank twoją edukację
Ja to zrobię. Wysłałem pięćdziesiąt złotych w kopercie jednemu z twoich wykładowców, żeby cię ujebał. Równie dobrze możesz od razu siąść do nagrywania.

Nawet dwa razy dłuższa wersja byłaby spoko, bo końcówka obecnej faktycznie powoduje pewien niedosyt.

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

27
Ostatnio popełniłem coś nowego. Zainspirowany klimatami cyberpunk/synthwave i takie tam, zrobiłem taką krótką nutkę.

A Hiatus jeszcze nie doczekał się rozwinięcia. Dodałem tylko dodatkową wiolonczelę, która, wydaje mi się, dopełnia linię melodyczną skrzypiec. No i wywaliłem chóry na końcu, bo przestały mi się podobać. Klik.

EDIT

Jeszcze bym zapomniał. Obdarta kanapa i rozbite okno, czyli utwór, który w dziwny sposób wyłonił się z półgodzinnej improwizacji z nudów.

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

28
Machine potężnie skojarzyło mi się z Shadowrun'em, pysznie jest.

Hiatus rozpieprza mnie wewnętrznie, nie mogę tego znieść. Czy można zapętlić utwór na soundcloudzie?

Ładnie się nudzisz, panie Sherds. Gdyby wszyscy ludzie nudzili się w równie twórczy i miły dla ucha sposób, świat byłby piękniejszy.



PS. Zacny konterfekt.
Obrazek

Re: Kącik muzyczny Sherdsa

29
Znowu trochę odleciałem w kosmiczne klimaty. To mój pierwszy utwór nagrany w całości na żywo, bez żadnej postprodukcji. Tylko ja, klawisze, wirtualny syntezator i konsolka. Dwie noce przygotowywania, jedna noc prób no i wyszło coś takiego. Może nie jest to w pełni dopracowane, ale było to świetne ćwiczenie i będzie tego więcej na pewno.

https://soundcloud.com/mateusz-musc/smo ... expression

Odnośnie Hiatusa, o którego mnie męczy Juno (tak pozytywnie, bo to nawet motywuje), zacząłem robić dłuższą wersję, nawet dobrze mi szło, ale straciłem do tego wenę i projekt odłożyłem na razie do szuflady. Działo się za to trochę wokół tego kawałka. Otóż udało mi się załapać na taki kosmiczny (dosłownie) projekt, w którym studenci do skonstruowanej przez siebie satelity postanowili wrzucić na karcie pamięci zdjęcia ochotników. Taki symboliczny lot w kosmos. Wyszedłem do nich z zapytaniem, czy może nie chcieliby umieścić tam też pliku Hiatusa. No i zgodzili się. Ta malutka cząstka mnie została wysłana wraz z satelitą na stację kosmiczną, a potem wyrzucona na orbitę i tak sobie teraz dryfuje gdzieś ponad naszymi głowami. Pretty cool, huh?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”