Re: Sylvius mi kazał :(

20
Witam po przerwie! Pomalowałem w tym czasie kilku pojedynczych ludków, których pokarzę, jak cały oddział będzie pomazany. Póki co mam do zaprezentowania Kapitana Space Marines. Dostałem go od znajomego w kawałkach, przerobionego na chaośnika. Wielki symbol chaosu na plecach, wielki róg demona na bolterze i parę innych smaczków. Po kilku godzinkach roboty wygląda tak:
Front
Pod skosem
Pelerynka
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

22
Kronikarz Space Marines

Słowem wstępu: kupiłem z drugiej ręki trzech kronikarzy. Na zdjęciu wyglądali byle jak, no ale i tak chciałem ich przemalować. Gość zarzekał się, że jeden skończony, drugi prawie zrobiony a trzeci podkład. Niestety te pierwsze dwa były po prostu paskudnie pomazane, grube warstwy farby kryły kontury niektórych szczegółów figurki. Zaczęła się walka z pierwszym Kronikarzem.

Oto figurka tak jak ją dostałem, fotki takie średnie bo robiłem na szybko dla kogoś, jeszcze nie miałem w głowie pokazywania etap po etapie jak to wygląda.
przód i tył
Nie wiem co tam sie działo z tymi białymi plamami, ale z płaszczem to już go poniosła nieźle fantazja. Jedna wielka plama, wszystko byle jak.


Oto figurka po położeniu pierwszej warstwy (lub więcej, jeśli były prześwity). Kolor pancerza pozostał, gdyż taki jest lore, tylko trochę go poprawiłem tu i tam (miałem ten sam kolor szczęśliwie)
Front, front ponownie, jego lewa, prawa, zbliżenie i znów tył (tutaj już z cieniami i pierwszymi oznakami rozjaśniania).

A to efekt po dodaniu washy (cienie) i rozjaśnień. Chciałem wkleić osobno washe, ale same w sobie są praktycznie niewidoczne na zdjęciu.
Lewa, od przodu, od prawa i znów twarzą w twarz.

Myślę, że wygląda znacznie lepiej, nawet jeśli jest trochę naciapany przez poprzedniego właściciela :) Co sądzicie?
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

24
Z rozpuszczalnikiem to bywa różnie, może i rozpuścić figurkę :P Trzeba bardzo kontrolować pracę z nim. Podobno płyn hamulcowy się nadaje, ale po 2/3 razie może napuchnąć figurka :D

Kapitan w Zbroi Gravis. Pomalowany w większości dawno temu, ale miałem problem z włożeniem mu głowy tak by nie utytłać całej farbą, że nie wspomnę, że o ułożeniu jej. Tylko to drugie udało mi się z pincetą :D Nie jest jeszcze skończony.

Porucznik Primaris Marines

Komisarz Gwardii Imperialnej, front, tył

Wychy Drukhari: raz, dwa, trzy.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

25
Zwycięski Kill Team, prawie kompletnie pomalowany. Teraz są już wszyscy, ale fotka została. Jak widać, zmaksymalizowałem siłę ognia :D

Tutaj polowy medyk Komandosów Tempestus Scions, mojej głównej siły uderzeniowej Gwardii Imperialnej. Niedługo pojawi się pełna drużyna (5 osób) w towarzystwie ich dedykowanego transportera. Front,Tył,Prawo,Lewo.

9/20 pomalowanych lub prawie pomalowanych Mrocznych Elfów z załogi Ciernia Vysy. Niedługo będzie pomalowana sama Vysa Kharavyxis, bohaterka Drukharii. Kabalici i Wychy aka Wiedźmy. Jeden bez ręki, bo lekarz nie zabrał kleju.

8 Czerwca, 1944, wioska Le Crux. Wstrząśnięci francuzi byli świadkiem potyczki futurystycznych żołnierzy Tau z Kasty Ognia z sadystycznymi piratami z Ciernia Vysy. Z wioski niewiele zostało.
Z lotu ptaka, osaczeni, inna, niewidoczna na zdjęciu cześć wioski (druga potyczka, przemeblowana mapa).
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

26
Hej! Trochę się zadziało, była przerwa w malowani, ale wracam! Dziś jako przedsmak dostaniecie Drednota w dwóch kombinacjach. Już niedługo dołączą do niego w kolejnym poście Primarisi w pięcioosobowym oddziale oraz Chapter Master Gabriel Angelos!

Oto Drednot nastawiony na walkę z pojazdami, w Dawn of War zwany Drednotem Wsparcia
Prawo i lewo

Średnio interesujący tył

Drednot do walki z piechotą. Szturmowe działko obrotowe, ręka miażdżąca wrogów imperatora i ciężki miotacz ognia pod nią, palący brudnych Xenos.
Prawy bok i lewy :)

Szkoda, że obrazki są tak wielkie, bo widać niedoskonałości. Niestety, nie przepadam za malowaniem i robię je, jak to mówią, bitewnie. Na stole prezentują się ładnie, na wystawie niekoniecznie :) Ale zdaje to egzamin.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

27
Myślicie, że próżnowałem przez cały ten czas kiedy nie było posta? Błąd! Oto Mistrz Zakonu Krwawych Kruków, Gabriel Angelos, a także bohater pierwszego Dawn of War, uczestnik fabuły drugiego, główna postać dodatku do drugiego pod tytułem "Retribution" i trzeciej części gry. Na tej figurce jego wygląd odzwierciedla (moim zdaniem najgorszy, bo portret wyglądał jak z gier Blizzardu a nie THQ) ten z trzeciej części gry. Zbroja Terminator i młot God-Splitter.

Front, front 2
Taki trochę tył
Lewo

Zostańmy dalej przy Krwawych Krukach, ok? Oto Sierżant Szturmowych Marines i Weteran Awangardy Marines (ten bardziej ozdobny)
Front
Lewo
Prawo
Tył, generalnie nic ciekawego :P

Ostatnie Kruki na dziś. Pełny oddział Primaris Marines Intercessors i kilku Scoutów.
Scout
Scout Tył
Primarisi


Uff, dobra. Teraz trochę zwykłych ludzi. A raczej człowieka. Oto oficer komandosów Militarum Tempestus Scions
Taki Gość
A to jego plecy

A teraz dwóch kosmicznych Marines z Deathwatch, czyli wybrańcy z każdego zakonu, dobrani w oddziały specjalne. Z 100 ludzi jeden nadaje się na Space Marines. Ze 100 Space Marines, żaden może się nie nadawać do Deathwatch. Oto dowódca z Mrocznych Aniołów i strzelec z Combi-Meltą z zakonu Krwawych Aniołów.
Front
Prawo
Lewo

Zdjęcia są słabej jakości (jak zobaczyłem po zbliżeniu na pc), w przyszłości będę coś kombinował z lepszym światłem i w ogóle na dworze. Do tego czasu, trzymajcie się i mam nadzieję, że wam się podoba!
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Sylvius mi kazał :(

29
Oto co następuje:
Czcigodny Drednot Deathwatch. Przed otrzymaniem krytycznych, potencjalnie śmiertelnych ran, był on członkiem Deathwatch z ramienia zakonu Mrocznych Aniołów, co odzwierciedlają insygnia. Niestety z powodu problemów technicznych i logicznych powodów musiałem umieścić go na lewym, nie prawym ramieniu. Zupełnie jak zwykli Weterani Deathwatch, lewe ramię jest metalicznego koloru.
Front
Tyl
Prawy bok, Sprzężony Laser
Lewa pięść i miotacz ognia

Drednot Krwawych Kruków i Deathwatch

Troll Fyreslayers, moja drużyna do planszowo-figurkowej gry Warhammer Underworlds: Shadowspire. Na tyle przyjemnie się ich malowało, że pragnę nabyć też inne drużyny.

Front
Prawo
Tył
Lewo

Bojowa poza
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Kolorowa Galeria Figurek Żercy

30
O cholipka, że też mnie wcześniej tutaj nie było. Bardzo fajne fiugarski, propsuje mocno. Sam chętnie podzieliłbym się kilkoma zdjątkami. Jak już łaskawie pokończę malować.
"Die Nacht neigt sich dem Ende
und unsere Flamme führt
zur langersehnten Wende.
Drum schürt, Genossen schürt!
Das Feuer es soll lodern.
Ein gleißend heller Brand!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”