Re: Wróżby kota drużby!

31
W piątym akapicie drugiego rozdziału książki na "M" jest tylko jedno zdanie, a brzmi ono:
Z nastaniem rządów patriarchalnych berło Nocy przeszło w ręce Uranosa.
A niech to. Precz z patriarchatem, nie oddam berła!

No to teraz... znajdź najgrubszą książkę, jaką masz w pokoju. Otwórz ją dokładnie w połowie i przeczytaj pierwsze zdanie, jakie rzuci Ci się w oczy. Dzięki temu dowiesz się, co o Twojej postaci myślą jej rodzice.
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Wróżby kota drużby!

32
"Oby go zła śmierć nie minęła".

Na pewno by tak pomyśleli, gdyby powyższe zdanie nie ziściło się dla nich samych.

Popatrz na zegar i zsumuj cyfry tworzące aktualną godzinę. Pomnóż ją przez sumę liter w słowie "kretyn" i dodaj do tego ostatnie dwie liczby w swoim numerze pesel. To numer twojej strony. Skacz na jednej nodze z zamkniętymi oczami z ręką wyciągniętą przed siebie. Po trzech skokach, wybierz jakąś książkę w kierunku, który wskazywać będzie twoja ręka po zatrzymaniu (chętni mogą zrobić też szpagat na koniec). Uzyskana w ten sposób wróżba przepowie nową profesję twej postaci.

Re: Wróżby kota drużby!

33
Zamiast odpowiedzi ujrzał trzy hasła wypisane na białej fasadzie Ministerstwa Prawdy: WOJNA TO POKÓJ
WOLNOŚĆ TO NIEWOLA
IGNORANCJA TO SIŁA
Wyjął z kieszeni dwudziestopięciocentówkę. Na niej również, wyraźnymi, maleńkimi literkami, wypisano te same hasła; rewers zdobiło oblicze Wielkiego Brata. Nawet z monety jego oczy śledziły każdy ruch.
Wielka Siostra albo ciepła posada w Ministerstwie Prawdy. Przekwalifikowanie się chyba nie będzie aż takie trudne.

Wstrzymaj oddech i licz w myślach sekundy. Do liczby sekund, które wytrzymałeś/aś, dodaj Twój wiek. Sięgnij po najbardziej zniszczoną książkę w pomieszczeniu. Ta strona wskaże Ci Twojego przyszłego pogromcę na Mini-Chacie.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

34
Radetzky siedział nie odzywając się zagłębiony w fotelu, niezdolny oderwać oczu od twarzy tego człowieka, wyglądającej, jakby zdołała ujść rękom Pizarra, Corteza, konkwistadorów i mnichów jezuickich, którzy przyszli za nimi i głosili, że Indian można zabijać i traktować jak zwierzęta, ponieważ nie mają duszy; tego człowieka, który przypominał fizycznie owych bożków kamiennych rozbijanych przez Hiszpanów w sposób tak uderzający, że Radetzky chwytał się niekiedy na tym, że szuka w tej twarzy zniekształceń i śladów młota.
Czy mam szukać oprawcy w Zakonie?

A więc ilość przeczytanych książek (mniej więcej) wskaże Ci stronę w losowym dziele fabularnym, na której znajdziesz swojego przyszłego największego sprzymierzeńca.
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"

Re: Wróżby kota drużby!

35
Lorem ipsum dolor sit
Trzeba odblokować ten temat.

Rzuć dwa razy sześcienną kostką. Liczba oczek pierwszego rzutu wskaże konkurs (chronologicznie – jeden = Dzień Kobiet 2017, sześć = Dzień Dziecka 2015).
Drugi rzut podzielony na dwa (jeśli są trzy prace) lub trzy (jeśli dwie) i zaokrąglony w górę (4/3 => 2) oznacza miejsce, które zajęła wylosowana praca.
Wybierz z niej fragment, który rzuci ci się w oczy. Najlepiej, by przedstawiał czynność lub zjawisko.

Będzie on przepowiadał... Spoiler dla tych, którzy wolą najpierw wylosować
Spoiler:

Re: Wróżby kota drużby!

38
Wielki Członek Wielkiego Rodu Ao pisze:Wsadzę Ci Wielki Członek to inaczej zaśpiewasz.
Wskazówki są niejasne, nie jestem pewna, kto zostanie moim wrogiem? Członki czy tylko ten konkretny? :D

Skoro w tematyce Herbii jesteśmy, to weź swój wiek, podziel na trzy (lub dwa, jak nie możesz, a jak liczba pierwsza, to dodaj 1 do wieku, żebyś mógł wykonać zadanie), a potem znajdź swój ostatni fabularny post i znajdź odpowiednie do Twojego wyniku zdanie. Będzie ono mniej więcej mówić, co się stanie z Tobą w najbliższym czasie.

Re: Wróżby kota drużby!

39
Widząc spokój tego dziwnego osobnika, dostrzec można było zaciekłość, nawet pomimo twarzy skrytej za maską.
Jestem zbyt upalony, żeby wydedukować z tego co ma się ze mną dziać.

Znajdź książkę historyczną (ew. artykuł w internecie czy coś w tym stylu). Przejdź na drugi rozdział, a ostatnia cyfra z centymetrów wzrostu wskaże Ci postać albo wydarzenie, które zostanie opisane. Oczywiście nie będzie to dokładnie ta osoba, ale jej odpowiednik, to samo w przypadku wydarzenia.
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"

Re: Wróżby kota drużby!

41
Znajdź książkę historyczną ew. artykuł w internecie czy coś w tym stylu. Przejdź na drugi rozdział i wylosuj sobie postać lub wydarzenie, którego odpowiednik spotka Twoją postać w przyszłości. Chyba łatwiejsza wersja.
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"

Re: Wróżby kota drużby!

42
Nekropost, żeby wskrzesić bestialsko zamordowaną zabawę.
Wspominał mianowicie o tajemniczych Neurach, z których każdy raz do roku przemieniał się w wilka, a wszyscy razem przywędrowali na południe, wyparci ze swych dawnych siedzib przez ogromnie rozplenione węże.
Z powyższego fragmentu dosyć jasno wynika, że do elfiego exodusu dołączą także i lykantropy. Większego burdelu na pewno nie zrobią.

Pora na bibliomancję. Znajdź biblię i otwórz ją na chybił trafił, losując dowolny werset. Jego interpretacja zdradzi ci co twój prowadzący szykuje ci w obecnej lub nadchodzącej przygodzie.

Re: Wróżby kota drużby!

43
Księga Izajasza 9:Cośtam
Spoiler:
Fenistea ma bardziej przeyebane niż myślałem :/

No dobra, spójrz na przedmiot po Twojej prawej. Pierwsza litera tego przedmiotu to pierwsza litera nazwy książki. Otwórz książkę na trzeciej stronie od tyłu (nie licząc stron z reklamami książek), i przeczytaj zdanie na chybił trafił. Powie Ci ono co spowoduje śmierć Twojego bohatera.
Near a tree by a river
There's a hole in the ground
Where an old man of Aran
Goes around and around
And his mind is a beacon
In the veil of the night
For a strange kind of fashion
There's a wrong and a right

But he 'll never
Never fight over you

Re: Wróżby kota drużby!

44
Po mojej prawej stoi bób... Jedyną książką na "b", jaką aktualnie posiadam w wersji nieelektronicznej jest "Biologia" Villego... pominęłam indeksy, układy okresowe pierwiastków i w oczy rzucił mi się tytuł akapitu
Spadek stężenia ozonu w stratosferze
więc chyba zabiorę ze sobą jeszcze parę osób.


Wybierz książkę, której nigdy nie zamierzałeś przeczytać, ale o której często słyszałeś/zapadła Ci w pamięć. Losowy cytat znaleziony w internetach powie, o co Twoja postać zostanie (nie)słusznie oskarżona.

Re: Wróżby kota drużby!

45
"Jest to gładki przedmiot, przedziwnie gładki, nadzwyczajnie, bajecznie gładki i bardzo połyskliwy. A wreszcie jaki piękny!"

Brzmi jak coś, dla czego totalnie warto umrzeć :D

Ups, Arna mnie uprzedziła! No to... Nigdy nie zamierzałam przeczytać "Naszej szkapy":
"Najpierw kroczył Piotruś nie patrzący drogi, nadeptując małe, świeże, z żółtego piasku sypane grobki dziecięce, ile razy się na wóz obejrzał. Za Piotrusiem szkapa - wyrzucała z cichym parskaniem łbem. obciążonym kwieciem i zielenią, ja zaś i Felek, jak giermkowie, po lewej i po prawej stronie. Wóz toczył się z wolna, to podnosząc się, to opadając na zapadłych grobach, a za nami z głuchym, coraz głuchszym łoskotem padała ziemia na matczyną trumnę."
Czy chodzi o matkobójstwo?

Przypomnij sobie, co ostatnio jadłeś. Pierwsza litera nazwy Twojego jedzenia to pierwsza litera imienia autora książki, którą teraz weźmiesz do ręki, otworzysz dokładnie na środku i przeczytasz drugie zdanie z nieparzystej strony. A powie Ci ono, z czego zasłyniesz wkrótce w herbiowej społeczności.
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma”