Re: Wróżby kota drużby!

46
"Carpe Jugullum", Terry Pratchett. Zawsze lubiłem świat dysku!
"(Ciotka Carmilla) Podobno kąpała się we krwi dwustu dziewic naraz."
Zostawię to do dowolnej interpretacji...

Pójdź gdzieś gdzie masz książki. Zamknij prawe oko, a następnie spójrz lewym okiem w prawo. Obracaj się. Pierwszą książkę jaką zobaczysz weź do ręki i otwórz na takiej stronie ile liter ma nazwisko autora. Pierwsze dwa zdania jakie zobaczysz powiedzą Ci kim powinna być Twoja następna postać na Herbii.
Near a tree by a river
There's a hole in the ground
Where an old man of Aran
Goes around and around
And his mind is a beacon
In the veil of the night
For a strange kind of fashion
There's a wrong and a right

But he 'll never
Never fight over you

Re: Wróżby kota drużby!

47
S. King - Joyland
Przez dwa lata byliśmy nierozłączni, wszędzie chodziliśmy razem razem, wszystko robiliśmy razem, to znaczy wszystko oprócz "tego". Oboje odpracowywaliśmy czesne na uczelni, ona w bibliotece, ja w Commons, uniwersyteckiej stołówce.
Well, czeka mnie kariera bibliotekarki lub kucharza który nie zaliczy. Fun, fun, fun.


Zadanie: Usilnie nie myśl o własnej biblioteczce. Jak już się pomylisz i pomyślisz, to pierwsza książka którą sobie wyobrazisz, otwarta w 3/4 objawi Ci pierwszym zdaniem co czeka twoją główną postać... Już niebawem.
Obrazek

Mistrz & Czeladnik Fanpage

Re: Wróżby kota drużby!

48
Pani Jeziora, Sapkowski, rzecz jasna
Rozbierzemy się? - spojrzał na parujący basen.
W sumie zabawne, na to się właśnie zanosi. Może nie w parującym basenie, a w morzu, ale blisko!

Przypomnij sobie jakąś książkę, której tytuł zaczyna się na ostatnią literę Twojego imienia. Otwórz ją na trzeciej stronie od końca i przeczytaj trzecie zdanie od dołu. Oto, co czeka Twojego bohatera na stare lata.
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Wróżby kota drużby!

49
Oho! Coś dla mnie. Zaklepuję, a tymczasem idę szukać książki!

EDIT: Skorzystałem z imienia Adberta, bo na L ciężko było mi coś znaleźć u sibie, a przeprowadzka wcale nie pomogła :(

"Po irlandzku: Błogosławieństwo każdemu, kto pamiętać będzie Taina jako tu jest zpaisany i nie uroni ani słowa opowieści"

Fragment z książki "Tain, czli uprowadzenia stad z Cuailnge". Niewiele mi to mówi, ale brzmi trochę jak z pośmiertnej ballady :( Ok, moja kolej. Ten kto zdecyduje się podjąć wyzwanie, winien otworzyć pierwszą powieść z czarną okładką, wybrać losową stronę w 2/3 i przeczyta trzecie zdanie. Zdanie te nakieruje Cię na to, kim powinna być Twoja następna postać ;)
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Wróżby kota drużby!

50
D. Glukhovsky, Future

"Nie, ci ludzie to nie morze; ci ludzie to lawa."

Można by w sumie zrobić mago-wojownika na statku o nazwie "Lawa", do wynajęcia. Hym.
Ode mnie, hympf, z ulubionej książki fabularnej zajrzyj na dowolną lewą stronę, wybierz zdanie z drugiego akapitu, które opisze życie Twojej postaci po śmierci.
"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"

Re: Wróżby kota drużby!

51
Reaktywuję łaskawie.

Ence pence, bo jak to tak ulubioną książkę mieć.

"Gdyby miała mężczyznę, wszystko wyglądałoby inaczej." ~ T. Pratchett, "Kolor Magii" cóż... hmm...

No to hop, pomnóż swój wiek przez 3, wybierz dowolną czytaną ostatnio książkę i dzięki tej liczbie znajdź odpowiednią stronę w książce, po czym trzeci akapit, który rzuci ci się w oczy opisze, co stanie się twojej dowolnej postaci w przeciągu najbliższego miesiąca.

Re: Wróżby kota drużby!

52
Cytat pochodzi z "Solaris" Stanisława Lema:
"Wyglądał, jakby się chciał na mnie rzucić."
To chyba nie wróży niczego dobrego ;_;

To teraz czas na mnie:

Stań przed półką z książkami, wybierz tę najgrubszą, otwórz na 99 stronie i szukaj najbliższego dialogu. Pierwszą wypowiedź jaką znajdziesz twoja postać usłyszy od przypadkowego przechodnia!

Re: Wróżby kota drużby!

53
Dan Simmons, Triumf Endymiona
– Oj, przepraszam, młoda – rzuciłem. Tym razem już się nie powstrzymywałem, położyłem rękę na jej dłoni. – Nie chciałem. Jestem po prostu zły.
Hmm... Odważne słowa jak na przypadkowego przechodnia.


Następna osoba niech wybierze książkę z najbardziej paskudną okładką w swojej kolekcji, by dowiedzieć się o ukrytych problemach psychicznych swojej postaci (pierwszej lub ostatniej - do wyboru) na Herbii. Ostatnie zdanie ze strony 66.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

54
Wyjdę na monotematycznego uchyła, ale trudno. Nie mam chyba książki z brzydszą okładką. I tak, należy ją po niej oceniać, wbrew popularnemu przysłowiu.
Zaspokoję ich niewyszukany gust. Zagram na nucie lokalnego patriotyzmu.
Proszę bardzo. Mancinella cierpi na zaspokajanie niewyszukanych gustów i patriotyzm. Też mi rewelacja.

Otwórz ostatniego ściągniętego ebooka i scrolluj na pałę, dopóki nie zatrzymasz się na losowej stronie. Jedno z trzech zdań od jej końca wskaże ci twojego cichego herbiańskiego wielbiciela/kę.

Re: Wróżby kota drużby!

55
Nie korzystam z e-booków, a ostatni ściągnięty przeze mnie pdf, który można by od biedy pod e-booka podpiąć, to poezja Baudelaire'a. Wklejam zatem 3 ostatnie wersy (nie żeby to jakoś pomagało). A oto, co wieszczą Kwiaty Zła:
Po ich lędźwiach rodzajnych płyną skry magiczne
I gwiezdnymi pyłami, jak piach migoczący,
Połyskują ich błędne źrenice mistyczne.
Czy jest na sali Legion?


Weź książkę, której tytuł zawiera w sobie odniesienie do któregoś z pięciu żywiołów (ogień, woda, powietrze, ziemia, eter), otwórz ją na 123 stronie i przeczytaj pierwszy z brzegu opis sytuacji. Będzie to scena śmierci twojej postaci.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

56
"451 Stopni Fahrenheita" (Okładka też klimatyczna)

Cytat:
"Dom nie odpowiadał. Ukrył książki w kuchni, po czym szedł z powrotem w zaułek. Kiedy obejrzał się przez ramię, dom stał za jego plecami tak samo ciemny i cichy jak przedtem. Spał"

Enigmatyczne, nie powiem.
Weź nie swoją książkę (matki, brata, babci, biblioteki), otwórz na stronie 97. Ta strona odnosi się do najbliższych urodzin twojej postaci.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Wróżby kota drużby!

57
Boże Igrzysko - Norman Davies fragment ze strony 97 na temat urodzin Olinusa:
W r. 972 w bitwie pod Cedynią pokonał Hodona, a w sześć czy siedem lat później - zawiesiwszy wypłacanie trybutu podczas sporu o sukcesję Niemiec - odparł ekspedycję karną cesarza. Był to okres, w którym Mieszko I rozpoczął podbój Pomorza ...
Ach te przepowiednie. Szykuje się niezła biba.

Poszukaj w swoich zbiorach książki polskiego autora i wybierz stronę stanowiącą sumę twoich lat, miesięcy i dni życia w danej chwili! Pierwszy akapit na tej stronie opowie o wypartej przeszłości twojej postaci.

Re: Wróżby kota drużby!

58
Robert M. Wegner, Pamięć wszystkich słów - Opowieści z meekhańskiego pogranicza, str. 63
Oto ścieżka, na którą wypchnęła ją decyzja starszyzny afraagry. Ona, Deana d'Kllean, i Kens h'Lenns, ostatni z synów Lengany, mieli wziąć ślub, tylko po to, by mogła urodzić dwoje dzieci, które trafiłyby następnie do rodu h'Lenns. Potem, gdyby chciała, Deana mogłaby odejść i wrócić do swoich. Krew za krew, dwie dusze za dwie dusze. Wnuczęta miałyby uśmierzyć gniew tej szalonej wiedźmy, pozwolić w jej sercu znaleźć drogę do przebaczenia i wyrwania się z okowów nienawiści.
Nic dziwnego, że to wyparła. Też bym wyparła.


Następna, łaknąca zakazanych przepowiedni, osoba niechaj weźmie ostatnio kupioną książkę i na stronie 199 znajdzie trzeci od góry akapit - dowie się wówczas co dla dobra całej Herbii wynajdzie jego/jej postać.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

59
B. Sanderson, Stop prawa, s. 199.
(...)Drzwi znów otworzyły się gwałtownie. Tym razem kobieta trzymała śrutówkę(...)
Eh, te krasnoludy. Chciały dobrze, a wyjdzie jak zwykle.

W swojej najmniejszej książce, znajdź siedemdziesiąte słowo. Najbliższy mu rzeczownik będzie Twoim prezentem w następnej loterii. Haczyk - dostaniesz go dokładnie tysiąc sztuk.

Re: Wróżby kota drużby!

60
Yoshimoto Banana, Kuchnia, pierwszy rzeczownik w okolicy 70 słowa to:
lodówka
Widzę, że Los już zdecydował co Elisabeta będzie robiła na emeryturze. Komu skrzynię z lodem?


Weź ulubioną książkę i otwórz ją na 99 stronie. Drugi akapit od góry będzie opisem najbliższych wydarzeń w Nowym Hollar.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma”