Wróżby kota drużby!

1
Jako, iż Liszka posprzątała w karczmie (jak na dobrą gospodynię przystało), to ja (jak to wredny kocur) postanawiam trochę naśmiecić. Ponieważ dobrych gier nigdy za wiele, a posty zgadzać się muszą, to proponuję co następuje:

Wróżby!
Osoba A podaje numer strony z książki (dowolnej - najbliższej, czerwonej, właśnie czytanej, dawno nie czytanej, ulubionej, etc) pierwsze z niej zdanie wywróży... No właśnie, co? Co tylko chcecie! Życie miłosne, perypetie fabularne, fejm na SB. I ten kto sobie już wywróży i wróżbą pochwali, to szykuje wróżbę kolejnemu.
(w przypadku książek takich jak Andrzejewskiego "Bramy Raju" obowiązuje pierwszy, będący sensowną całością, fragment tekstu).

Fajnie, co nie? No to pokażcie na co was stać!
Zacznę pierwszy, jako pomysłodawca:

1 zdanie na stronie 34 w najbliższej książce NIE BĘDĄCEJ podręcznikiem wywróży wam przyszłość w forumowym TEŚCIE WIEDZY!
Obrazek

Mistrz & Czeladnik Fanpage

Re: Wróżby kota drużby!

2
Najbliższa książka leżąca na biurku tak opisuje moją przyszłość w herbiańskim quizie:
Mnich opisał prawie wyłącznie ataki na Grand-Pont, choć wikingowie mogli również szturmować wieżę drugiego mostu, o której wspomina wprost dopiero, gdy została zdobyta po tym, jak rzeka zerwała most.
Biorąc pod uwagę fakt, że medal za pierwsze 50 punktów już zdobyłam, szturm wieży drugiego mostu brzmi jak obiecująca inwazja na 100 punktów i kolejny medal!

Następna wróżba:
Trzecie zdanie strony 303 najbliższej książki (w przypadku stosiku książek - tej na samej górze) opisze sytuację fabularną przez najbliższe posty dla pierwszej ze stworzonych przez siebie postaci.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

3
Miałem nie liczyć tego akapitu, ale...
Wkroczenie wojsk.
Pan Tadeusz, czyli Ostatni bla bla bla... Początek Księgi jedenastej.
Tak właśnie zacznie się pierwsza wojna pomiędzy Keronem a Leśnymi Krasnoludami, którą ci drudzy wygrają i dziwne, agresywne jelenie opanują świat!

Twoja postać w niedalekiej przyszłości straci coś, określone pierwszym rzeczownikiem w piątym zdaniu na pięćdziesiątej stronie ostatnio czytanej książki.

Re: Wróżby kota drużby!

4
Powróżę sobie z wróżby przed Leevackiej, bo nie chce mi się szukać nowej.

Jako, że na stronie 303 był obraz, zamieszczam ostatnie zdanie strony 302.
Otóż moja przyszłość rysuje się tak:
"U niego była raz jeden i Bungo oszalały z żądzy tarzał się z wściekłością po jej zimnym, białym ciele, całując ją wszędzie i topiąc się, i taplając w potwornych, świńskich perwersjach.
No, Vult. Do roboty, Esmeralda czeka.

Swojej nie dodaję, niech następny wróżbita powróży sobie wedle wskazówek Leśnego Krasnala.
"Jak dzikie zwierze w okresie godowym
Jak marynarze z dziwkami w mieście portowym
Jak uczniowie Oros z uczennicami
Jak król ze sługami i nałożnicami
Jak żołnierze ze schwytanymi kobietami

Odpuść sobie, dziecię

I tak wszystko pierdolnie
Jak nikt jeszcze nie widział w świecie"

Re: Wróżby kota drużby!

5
eeeh.
— Tak, ty! — A potem, ponieważ nic innego nie przyszło mu do głowy, wrzasnął: — Pieprzyłem twoją matkę i była do niczego!
Jako, że w sumie to "Tak, ty!" niczego do życia nie wnosi, uznałam, że w sumie to "nic" jest pierwszym rzeczownikiem. Szczęście, nie? XD

Na stronie 194 w 12 linijce znajdź nowe zdanie i ono opisze następną przygodę Twojej ulubionej postaci.

Re: Wróżby kota drużby!

6
I znowu we wróżbach trafiłem na stronę, na której jest portret pani Akne w ołówku. Lub Ireny Solskiej, jak kto woli.
Przechodzę do strony 195.
— Dobrze więc... postaram się, ale okropnie mi trudno, bo ot dziwnie wygląda, że ja właśnie wtrącam się w to, czego zupełnie nie znam i właściwie nie mam prawa zupełnie... - zabrnął znowu Bungo.
I niby TO ma opisywać następną przygodę Victisa? PFFF.

Trzy ostatnie wersy pierwszego wiersza, na który zdarzy Ci się natrafić w najbliższym tomiku poezji obwieszczają następną walkę postaci, której następnej napiszesz Post.
"Jak dzikie zwierze w okresie godowym
Jak marynarze z dziwkami w mieście portowym
Jak uczniowie Oros z uczennicami
Jak król ze sługami i nałożnicami
Jak żołnierze ze schwytanymi kobietami

Odpuść sobie, dziecię

I tak wszystko pierdolnie
Jak nikt jeszcze nie widział w świecie"

Re: Wróżby kota drużby!

7
Pan Słowacki, jedyny tomik jaki posiadam.
Poświęć chwilę wspomnieniom i szczerej przyjaźni,
Niestety, jak dwie gwiazdy podobne na niebie,
Wiecznie nas przeznaczenie oddali od siebie.
Wtf? Tar'ur vs wiwerna? XD

Strona 108. Streszczenie drugiego akapitu opisuje część kolejnego dnia Twojej postaci.

Re: Wróżby kota drużby!

8
Zamiast streszczać, zacytuję:
Brandys zaczynał panikować. Nie uśmiechała mu się śmierć na stryczku, a nic innego go nie czekało, jeśli zomowcy faktycznie otworzyli ogień do tłumu. Choć z drugiej strony – co mieli robić? Na podłodze tuż przed nim wciąż podrygiwała kobieta, która nie miała prawa żyć ani tym bardziej się ruszać.
6 linijka, 6 strony (nie liczymy redakcyjnych) w 6 książce od lewej opisuje klątwę, która może spaść na twoja postać.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Wróżby kota drużby!

10
Właśnie tak, bardzo dobrze!
Aha... Trzej Muszkieterowie mnie zawiedli :(
No to nazwa pierwszego rozdziału określi kolejny "rozdział" w życiu waszej postaci. Najbliższa książka z rozdziałami w spisie treści, nie podręcznik, chyba, że RPG :D
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Wróżby kota drużby!

12
Słowem, trochę jak w słynnym dowcipie o Radiu Erewań, które podało, że w Moskwie, na placu Czerwonym rozdają samochody, a okazało się, że nie w Moskwie, tylko w Leningradzie, nie na placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody, tylko rowery, no, i nie rozdają, tylko kradną.
Czy to jakaś sugestia co do reformy zakonnej propagandy?

Pierwszy czasownik występujący w ostatnim zdaniu na stronie setnej książki, na okładce której występuje kolor czerwony (nie musi być cała w tej barwie, wystarczy nawet niewielki element) opisze czynność w niedalekiej przyszłości bardzo umiłowaną przez Twoją pierwszą postać.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

14
Jasne jest, że nauka współczesna nie może np. wyrokować o stanie techniki i nauki za lat tysiąc, nie stając się tym samym apodyktyczną, albowiem wysoce prawdopodobne jest nadejście odkryć dzisiaj nie znanych, a rewolucjonizujących sferę działalności człowieka, tak jak to w naszych czasach czyni odkrycie i wyzwolenie energii atomowej.
Ups. Chyba na bezludnej wyspie Aishele i Aberyta Keron będzie przeprowadzał testy jądrowe.

No to teraz... drugie zdanie na czterdziestej stronie ulubionej książki z dzieciństwa przepowie, jakim będziesz rodzicem.
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Wróżby kota drużby!

15
W pierwszych szturmach zginęło 15 tysięcy żołnierzy
~Straszna I wojna światowa i Totalnie straszna II wojna światowa

(⚆ ͟ʖ⚆) Jasny gwint...

Otwórz na losowej stronie książki fabularnej, dotknij palcem losowego zdania – to zdanie będzie napisane na nagrobku twojej postaci.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma”