Re: Wróżby kota drużby!

76
Krzysztof Piskorski, Czterdzieści i cztery (Rozdział rozpoczyna Ozymandias Shelley'a):

"A na podstawie napis dochował się cało: Ja jestem Ozymandias, król królów" Tak, to rozumiem.

Weź książkę fantasy (im bardziej hard lub heroic, tym lepiej) i wskaż pierwszą postać, którą odnajdziesz na kartach setnej strony (lub w jej okolicach). W jej ciele obudzisz się jadąc na wozie do Helgen, nie pamiętając kim jesteś, ani co tam robisz...
Obrazek

Mistrz & Czeladnik Fanpage

Re: Wróżby kota drużby!

77
Margaret Weis, Don Perrin, Towarzysze broni
(nie wiem czy hard, ale że Dragonlance, to pewnie heroic, chociaż za cholerę już nie pamiętam o czym)

Postać z setnej strony - Szalony Baron. Pojęcia nie mam kim on tam był, ale miano w sam raz dla smoczego dziecięcia.


Weź książkę z jakimś krajobrazem na okładce. Pierwszy opis miejsca ze strony 153 (lub najbliższej, licząc naprzód) będzie sceną bliskich i ważkich wydarzeń w przygodzie twojej postaci.
Obrazek

Re: Wróżby kota drużby!

78
R. A. SALVATORE. Przedmowa Eda Greenwooda.

Wizyta w akademii drowów. Hmmm. Możliwe.

Weź opowieść o wojnie. Strona 72. Pierwsza postać poza główną, jaką sie trafi. Twoja postać spotka dezertera, podobnego do niej.
Obrazek

Mowa jest srebrem, milczenie złotem.
Mówiąc, jest łatwiej wyjść na idiotę.

Re: Wróżby kota drużby!

80
Stephen King, Pod Kopułą

"(...)* Duke uznał, że telefon już nie zadzwoni, i właśnie miał go przytwierdzić z powrotem do paska, gdy odezwał się sygnał. Stacey Moggin.
- Stacey?! - Wiedział, że nie musi wrzeszczeć w to nieszczęsne urządzenie, Brenda powtarzała mu to ze sto razy, ale inaczej nie umiał.
- Co robisz na posterunku w sobotę ra...
- Jestem w domu Peter prosił, by ci przekazać, że dostał wezwanie na sto dziewiętnastą i że jest paskudnie. Jego zdanie samolot zderzył się z ciężarówką. - W głosie policjantki zabrzmiało powątpiewanie. - Nie bardzo wiem jak to się mogło stać, ale..."

* dosyć chaotyczny fragment i bez sensu bez znajomości poprzednich akapitów (przynajmniej według mnie)

Znajdź książkę z kolorem zielonym na okładce, otwórz na 4 rozdziale, 20 zdanie opisze Twoją przyszłość w ramach koegzystencji z naturą.

Sygn: Juno

Re: Wróżby kota drużby!

81
H.P. Lovecraft, Zgroza w Dunwich
"Był to trzeci dom od szczytu i zdecydowanie najwyższy na całej ulicy"
Zakładając że dobrze policzyłem. Będę przyrody (szczytu jak górskiego) nie najbliżej ale będę jej najbardziej sięgał w jakiejś grupie? (Najwyższy dom na całej ulicy).

Skoro o kolorach...
Znajdź książkę o żółtej okładce i otwórz ją na losowej stronie gdzieś w środku. Dziesiąte zdanie dziesięć stron wcześniej obrazuje co może się stać z twoją postacią za dziesięć postów.

Re: Wróżby kota drużby!

82
Ian R. Macleod, "Wieki Światła"

"Niestety, skończyła go rozpinać, ukazując tylko górną wypukłość piersi."

Światło, światełko. Weź książkę, której akcja toczy się przed wynalezieniem żarówki.
Otwórz na stronie 187, dziewiętnaste zdanie.

Oto jakiego odkrycia może dokonać Twoja postać w aktualnie prowadzonej fabule.

Re: Wróżby kota drużby!

83
Terry Pratchett: "Potworny Regiment"

"Dziękuję za zupę."

Kulinaria here i come!

Weź najdalszą od siebie książkę w pokoju. Otwórz na stronie 30 i wybierz pierwszą czynność wykonywaną przez pierwszego bohatera, który zostanie wspomniany na tej stronie. Jest to czynność która zostanie wykonana dla Twojej postaci w najbliższym czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma”