Re: De Profundis - Czyli gra za pomocą listów

137
George de Craon, 37 lat, Elgin, Szkocja

Współwłaściciel dużej karczmy w centrum miasta, którą prowadzi wraz z rodziną. Dom ten jest siedzibą formujacej się tajnej organizacji. Wcześniej był kurierem. Podróżując dużo po Europie przewoził tajne listy. Rozsiewał w ten sposób idee reformackie i kontaktował ze sobą nowo powstałe kościoły oraz zgromadzenia.

Jest potomkiem uciekinierów z Francji uchodzących przed represjami ze strony państwa i kościoła rozgrywającymi się w roku 1311. Członkowie zakonu templariuszy którym udało się zbiec z kontynentu założyli w Szkocji nową organizację działającą nieoficjalnie i strzegącą bogactw i tajemnic zakonu.
Jest skrajnym przeciwnikiem kościoła katolickiego i zwolennikiem wszelkich form reformacyjnych. Podczas swoich podróży kontaktował się z wieloma osobami zarówno z duchowieństwa (nie ujawniając oczywiście swoich preferencji) jak i ze świata świeckiego zdobywając w ten sposób informacje. Widywał niejednokrotnie przedmioty i pisma zakazane przez kościół katolicki.

Powiązania:

Piero de'Medici - mogli spotkać się podczas pobytu Piero w Pradze. George mógł dostarczać listy do osób u których Piero poszukiwał ksiąg. Kontakt zapewne został zerwany gdy Piero wstąpił w szeregi inkwizycji.

Ruth Jenkins - George regularnie pojawiał się w sklepie Ruth po drodze na kontynent i spowrotem. Nie raz dostarczał im do sklepu "zamówienia", jak również kupował u nich co ciekawsze towary.

Aleksandra Judyta Solikowska - George prawdopodobnie Aleksandry nie zna, ale mógł mieć kontakt z medykiem który uzdrowił dziewczynę.

Lawrence Zimmerman - Jest dla Georga niezastąpionym źródłem informacji o aktualnej sytuacji w niemczech a w drugą stronę dozuje poecie ciekawe informacje dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych, magii oraz sekretów znanych tylko nielinym.


Jeśli coś namieszałem, pomyliłem to proszę o korektę. Jutro wyślę PW do osób które mają ze mną powiązania.
"Tylko medyk może bezkarnie każdego zamordować" - Kaligula

Re: De Profundis - Czyli gra za pomocą listów

138
Hummar, postać jak najbardziej akceptowalna! Zacznij z kimś pisać, ja narazie nie mogę Cię wciągnąć w moją fabułę. Najwcześniej zrobię to za 2-3 listy, co może nastąpić nawet w końcówce listopada. Dlatego zachęcam byś sam napisał z czymś do kogoś. Jako koordynator mogę zasugerować Ci temat, który będzie pasował do fabuły.

List do Hontka trafi dzisiaj rano do skrzynki :)


Edit (19.10)
List do Aish trafi do skrzynki już jutro rano, o 14:00
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Wróć do „Karczma”