Harald Gurrason

1
Miano: Harald Gurrason
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Rasa: człowiek
Pochodzenie: Keron, Książęca Prowincja, Taedern

Wygląd: Harald swym wyglądem potrafi zmylić nieuważnego obserwatora. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż ów mężczyzna jest w średnim wieku. Wskazywać by na to mogło zazwyczaj poważne lico, naznaczone bliznami i skromnym zarostem. Również spojrzenie jego szarych oczu raczej przywodzi na myśl wzrok siwego starca, aniżeli mężczyzny w kwiecie wieku. Ciemnokasztanowe włosy zazwyczaj zaczesane ma do tyłu.
Postury jest przeciętnej, ani wątły, ani barczysty, ot zwyczajny człowiek, może jedynie wzrostem przewyższający innych. Gdyby miał go ktoś okazję bez odzienia podejrzeć, dostrzegłby kolejne blizny, dwie na torsie i jedną większą, łączącą ramię z plecami.
Strój Harald oczywiście dobiera do okazji, zazwyczaj jednak stara się trzymać skromny styl, przynajmniej jak na szlachcica. Unika zbędnej biżuterii i innych ozdób rzucających się w oczy. Jedynym takim elementem jest złoty talizman z okiem solarnym przebitym mieczem, a symbol ten jest herbem rodziny. Trzyma się raczej rodowej kolorystyki czyli karmazyn przeplatany czernią i bielą. Białą koszulę z pufiastymi rękawami zakłada pod czarną marynarkę z kołnierzem i na to zarzuca czerwony płaszcz. Spodnie również dobiera prostego kroju w kolorze czarnym.

Znaki szczególne: Blizny na twarzy

Informacje i plotki: Ród Gurrasonów młody dość jest, gdyż nobilitację otrzymał jego dziadek. Podobno za zabicie ognistej bestii czy demona, lecz niektórzy twierdzą, iż jest to tylko legenda stworzona na potrzebę dobranego herbu.
Babka od strony matki twierdzi, iż drzewo genealogiczne ma tak długie jak długa jest historia Keronu.
Podczas wojny z Fenisteą Harald odznaczył się odwagą broniąc posterunku granicznego wraz z garstką żołnierzy.
Przez mniej niż rok uczestniczył w starciach z Varulae.

Widoczny ekwipunek: Miecz półtoraręczny z wyrytą nazwą rodu na głowni oraz symbolem na zwieńczeniu rękojeści
Czarny matowy puklerz bez zdobień
Talizman rodowy
Torba podróżna

KP
Zablokowany

Wróć do „Archiwa”