Thusnel

1
Miano: Thusnel, córka Skarda z klanu Folvangra
Płeć: Kobieta
Wiek: Około dwudziestki
Rasa: Człowiek, Uratai
Pochodzenie: Północ

Wygląd:
Thusnel była młodym dziewczęciem pochodzącym z ludu Uratai i jak wielu z nich posiadała bardzo charakterystyczną sylwetkę – była ona wysoka, o szerokich barkach, długich, silnych nogach i dobrze umięśnionym ciele. Widać było, że ciężkie warunki życia na Północy zahartowały ją i była osobą krzepką i wytrzymałą. Co jednak ciekawe nie widać było na jej ciele czy twarzy żadnych większych blizn, nawet mimo tego, że pochodziła z wojowniczego ludu. Choć w sposobie chodu Thusnel brakowało pewnej gracji, lekkości czy zmysłowości typowej dla płci pięknej, to nie brakowało jej postawy typowej dla barbarzyńców – chodziła wyprostowana, z niejaką dumą i bijącą od niej pewnością siebie i aurą wodzowskiego autorytetu i charyzmy.
Urody raczej surowej niby sama Północ, choć powiedzenie, że była brzydka byłoby dużą przesadą. Z pewnością odbiegała ona jednak od bardziej południowych kanonów piękna i była ona charakterystyczna z jej pociągłą twarzą, ostro zarysowanymi konturami i bladym niczym śnieg licem. Włosy Thusnel były długie, kruczoczarne i rozpuszczone, ostro kontrastujące z jej bladością. Czasem poszczególne pasemka włosów były przez nią dodatkowo splatane w małe warkoczyki i przyozdabiane czy to kościanymi paciorkami czy kawałkami kolorowych włóczek. Bardzo charakterystyczne były jej oczy – wyjątkowo niebieskie, inteligentne, a przy tym dodatkowo podkreślone czernidłem wokół nich, niby malunkiem wojennym lub plemiennym. Drugi taki malunek znajdował się na jej dolnej wardze i biegł w dół w kierunku podbródka.
Ubraniem nie wyróżniała się szczególnie spośród innych Uratai. Strój miała prosty, wygodny i ciepły, wykonany z wełny, przyozdobiony prostymi, plemiennymi ozdobami z kości. Co charakterystyczne nosiła ona prosty, lekki pancerz w postaci napierśnika z utwardzanej skóry i kolczugi. W starciu z demonem na niewiele miało się to jednak zdać. Poza tym, co nie było niespodzianką, narzucone na to miała futra dzikich zwierząt. U pasa zaś miała miecz z rękojeścią wykonaną z kości, nóż, czasem nieduży toporek i kilka skórzanych sakiewek. Thusnel potrafiła też szyć z łuku, z którego jednak najczęściej korzystała na polowaniach, dlatego też czasem i z nim ją widywano.

Znaki szczególne:
- Malunki na twarzy.

Informacje i plotki:
- Córka wodza z klanu Folvangra.
- Jest jego ostatnim żyjącym dzieckiem.
- Mówi się, że wróżby towarzyszące jej narodzeniu były wielce korzystne.
- Wiele czasu spędzała na naukach z klanowym szamanem.
- Ma ambicję na zostanie wodzem klanu po śmierci swego ojca.
- Jej siła i umiejętności nie zostały jeszcze przetestowane i wzbudzają wątpliwości.
- Wszechstronnie uzdolniona i bystra.

Widoczny ekwipunek:
- Lekki pancerz z utwardzanej skóry i kolczugi.
- Miecz
- Toporek
- Nóż
- Łuk
- Kołczan ze strzałami
- Skórzane sakiewki u pasa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”