Lindirion

1
Miano: Mistrz Lindirion
Płeć: Mężczyzna
Wiek: Ciężki do określenia
Rasa: Wysoki elf
Pochodzenie: Oros
Obrazek
Wygląd:
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to ciemne włosy elfa, które opadają w długich, ciężkich pasmach niemal do jego lędźwi; trzymane są rozpuszczone, luźno opadające na ramiona i plecy. Czarne kosmyki kontrastują z bladą twarzą maga. Usta zwykle wykrzywione są w wyrazie uprzejmego lub nawet prześmiewczego uśmiechu. Całość dopełniają długi nos i jasne, zielone oczy, patrzące spod cienkich brwi; wszystko to wpływa na niezbyt przyjemne wrażenie w odbiorze Lindiriona. Nie nosi żadnego zarostu.

Nie można nie nazwać go przystojnym, jednak z pewnością nie wpisuje się stricte w kanony męskiego piękna. Odziany jest zazwyczaj w szaty w ciemnych kolorach, szyte z dobrych materiałów, jednak w prostych, niezbyt ekstrawaganckich fasonach. Lubi wyglądać szykownie, ale unika krzykliwości, nosi się dumnie i sztywno, całą swoją aparycją dając do zrozumienia, że czuje się ponad resztą. Z pewnością wyglądałby lepiej, gdyby przybrał parę kilogramów wagi.

Przeciętnego wzrostu jak na wysokiego elfa, przez co i tak góruje nad ludźmi, do tego niezbyt mocnej budowy. Ma przyjemną barwę głosu, ponadto, jego głos jest wyższy aniżeli przeciętnego ludzkiego mężczyzny, jednak nie na tyle, by zwracał szczególną uwagę.

Nie sposób określić, ile lat ma Lindirion. Sroga mina i kurze łapki w kącikach oczu zdradzają, że nie jest już najmłodszy, jednak w jego ciele wciąż obecna jest młodzieńcza energia.

Jego kostur to stalowa laska zwieńczona pojedynczym obsydianem w nieregularnej bryle. Powierzchnia kostura jest gładka, bez zbędnych zdobień, natomiast na głowni wyryto geometryczne wzory w staroelfim stylu.

Znaki szczególne:
Elfie uszy
Bardzo długie, ciemne włosy
Duma, choć w połączeniu z uprzejmością

Informacje i plotki:
"Mistrz Lindirion jest najmądrzejszy!"; "Mistrz Lindirion wie najlepiej! Jeśli czegoś nie wiesz, to idź do mistrza Lindiriona, on ci powie, a jak nie on, to duchy."; "Mistrz kiedyś zapytał mojego męża, co to dwie wiosny temu zszedł, gdzie zakopał kosztowności i wieta co? I się sprawidziło! Mistrz Lindirion wie wszystko i umie wszystko." - Wieśniacy z okolic Varulae

"Coś jakby padliną go czuć...? Ciekawy przypadek, może nie miał gdzie się umyć, biedak." - Przypadkowy gość karczmy.

"Dziwak. Trzymaj dzieci z daleka." - Przypadkowa kobieta.

Widoczny ekwipunek:
Stalowy kostur zwieńczony obsydianem
Przy pasie mieszki z niewiadomą zawartością


KP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”

cron