Nurkh

1
Miano: Nurkh
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Rasa: Ork
Pochodzenie: Góry Daugon

Wygląd: Wyjątkowo niski, szczupły i atletycznie zbudowany wojownik nie dorasta większości, spośród orkowej braci. Delikatne rysy twarzy, mały nos i długie uszy czynią go całkiem przystojnym, choć niekoniecznie „męskim” reprezentantem swojej rasy. Choć przerasta większość ludzi zarówno wzrostem, jak i umięśnieniem, jego aparycja w agresywnej społeczności Guuru uchodzi za haniebnie słabą.

Jego cera jest jasnoszara, z jednej strony poznaczona czarnymi plamami, z drugiej natomiast miejscowo przechodząca w białą. Krótka broda i długie, związane w dredy włosy koloru atramentu, ostro kontrastują ze specyficznym odcieniem skóry. Jego tors szpecą szramy po pazurach i zębach, a zdobiące twarz piegi układają się w nietypowe wzory. Ich intrygujące, podejrzanie bliskie symetrii rozmieszczenie, stwarza złudne wrażenie barw wojennych.

Całokształtu dopełniają głębokie, szare oczy. Ich niespokojnie błądzące spojrzenie, wyraża dzikość i nieugięty charakter. Jest również zadziwiająco… czysty. Regularne żucie odpowiednich ziół, zapewnia mu białe i zdrowe zęby a lecznicze kąpiele w różnorakich odwarach pozwalają zachować nienaganną świeżość ciała.
Spoiler:
Znaki szczególne:

Informacje i plotki:
*Ćpun! Stale w ryju jakieś zielsko mieli!
*To przeklęty wygnaniec! Zdrajca!
*Jest własnością Karlgardzkiego czarodzieja.
*Ludziska mówili, że kuśkę ma krótką.
*Typowy barbarzyńca. Co tam czytać, czy liczyć. On nawet mówić nie potrafi!

Widoczny ekwipunek:
Oręż:
Prosty, orkowy topór z długim ostrzem i kolcami po przeciwnej stronie oraz na górnym końcu drewnianego styliska.
Pancerz:
Najzwyklejsza w świecie, topornie wykonana, orkowa skórznia.
Okrągła tarcza sięgająca od barków do pasa. Wykonana z drewna lipowego i obciągnięta skórą, z krawędzią wzmocnioną żelazną taśmą. Ozdobiona metalowymi okuciami i symbolami z wymalowaną nań wilczą głową. Guz znajdujący się pośrodku tarczy chroni dłoń trzymającego.
Obrazek

Mowa jest srebrem, milczenie złotem.
Mówiąc, jest łatwiej wyjść na idiotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”

cron