Aremani, "Ara" z Apozo

1
Miano: Aremani, "Ara" z Apozo
Płeć: Kobieta
Wiek: 18 lat
Rasa: Kwarteronka (ćwieć-elf)
Pochodzenie: wyspa i osada Apozo, Archipelag

Wygląd: Wysoka (1,87 m), szczupła dziewczyna. Długie, lekko falowane ciemnobrązowe włosy z mnóstwem rudych pasemek. Ciemne oczy. Brązowawa karnacja, cera delikatnie trądzikowa, znikoma ilość piegów, szeroka i długa linia brwi, niewystające kości policzkowe, prosty nos, drobne usta.

Znaki szczególne: Lekko widoczna blizna na lewej skroni.

Informacje i plotki:

Mało kto słyszał o jakiejś małej wyspie, z której podaje, że pochodzi. Mówi, że jej osada produkuje biżuterię dla magnatów, ale która osada na Archipelagu tego nie robi?

Jej przezwisko pochodzi podobno od tego, że potrafi przemienić się w papugę, by obserwować wszystko z lotu ptaka.

Kilka osób w stolicy widziało, jak rysowała w zeszycie kwiaty rosnące w wazonie na okiennicy jakiegoś domostwa w stolicy. Podobno właścicielka domu zaczęła przeganiać ją ścierką, wyzywając od "leśnej wiedźmy co zaklina jej kwiaty". Adresatka obelgi oburzyła się i odpowiedziała również obelgą. A raczej ich wiązankami. Nie w sposób ich powtórzyć i chyba... lepiej ich nie powtarzać, bo jeszcze dzieci usłyszą.

Prawie nigdy nie ma czystych dłoni. W czym ona tak namiętnie zawsze grzebie tymi łapami?


Kaczmarz mówi, że zapytała go raz o jakąś mistyczkę z Keronu.


Niektórzy myślą, że wcale nie jest śmiertelniczką, tylko jakąś nimfą wodną albo duchem morza. Bardzo często wychodzi na brzeg morza patrząc w jednym kierunku.

Widoczny ekwipunek: Zwiewna, lniana, lekko ubrudzona biała koszula o długich, szerokich rękawach związanych lnianym sznurem przy rękawach. Skórzaną kamizelka. Luźne, brązowe spodnie zdobione pomarańczowymi haftami o niskim kroku i również zawiązanych przy kostkach nogawkach. Pełne, zamszowe, impregnowane buty do połowy łydki. Ogromna sakwa służąca za plecak. Krótki nożyk przy pasie. Jednoręczny topór drwalski przywiązany pasem do dołu pleców.
Skórzana bransoleta z bursztynem pośrodku.

KP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”

cron