Lead

1
Miano: Lead Ospray
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 27 lat
Rasa: Człowiek?
Pochodzenie: Królestwo Wysp Wielkiego Archipelagu

Wygląd:
Obrazek


Lead to wysoki i postawny, lecz nienadmiernie przy tym barczysty mężczyzna. Ma pociągłą twarz o niezbyt ostrych rysach, długi i lekko zgarbiony u samej nasady (po dwukrotnym złamaniu) nos oraz wąskie usta nienawykłe do uśmiechu. Ze swoją śniadą cerą i wciąż młodą aparycją mógłby pewnie uchodzić za całkiem atrakcyjnego, gdyby nie przerażająco uboga mimika - w jego przypadku rzadko kiedy wyrażająca cokolwiek więcej ponad znudzenie lub obojętność. Z tego też powodu, na pierwszy rzut oka często odnosi się przykre wrażenie, iż ma się do czynienia z mrukiem z kijem wciśniętym wyjątkowo głęboko w dupsko.
Kruczoczarne włosy nosi krótko z przodu i nieco dłużej, prawie do połowy karku z tyłu, pozostawiając kilkukrotnie przekłute i przyozdobione metalowymi pierścieniami uszy odsłonięte - moda Archipelagu dopadnie każdego jej mieszkańca, nieważne w jak ubogich warunkach by się nie chował.
Ciemnoszare oczy pozostają bystre i skoncentrowane na ostrożnym obserwowaniu otoczenia nawet wówczas, gdy ogół jego postawy na to nie wskazuje.

Niezależnie od tego, czy przygarbiony przemyka w tłumie, czy też w pełni wyprostowany kieruje się w wyznaczonym raz kierunku, porusza się pewnie, miękko i płynnie, stawiając swoje kroki tak cicho, jak tylko potrafi. Niczym magik potrafi pojawić się i znikać w mgnieniu oka, mimo iż z magią nie ma to absolutnie nic wspólnego.
Na co dzień nosi się skromnie, niepozornie i luźno, najczęściej w barwach granatu oraz szarości (o ile nie przemierza akurat puszcz i lasów, wymagających od niego bardziej naturalnej dla poszycia zieleni i brązu), z ukrytą pod lekkim płaszczem zbroją skórzaną oraz pasami mocującymi drobne elementy rynsztunku.

Znaki szczególne:
- Blizna przecinająca lewą brew
- Niemal nieustępujący miejsca na jego twarzy, beznamiętny poker face
- Liczne kolczyki w obu uszach

Informacje i plotki:
Pojawia się i znika, nie szukając po drodze sławy ni rozgłosu. Wręcz stara się je trzymać z dala od siebie.

Widoczny ekwipunek:
- Lekka zbroja skórzana z licznymi, acz skromnymi oraz drobnymi zdobieniami z narzuconym nań, dłuższym płaszczem z kapturem.
- Skórzane buty oraz rękawice.
- Wiecznie obecna pod szyją chusta.
- Sztylety trzymane blisko przy pasie.
- Krótki nóż wystający z cholewy buta.

KP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”