Niriviel Ta'muril

1
Motyw Muzyczny Postaci
Miano: Niriviel Ta'muril
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 56 wiosen (urodzony 35 roku III ery)
Rasa: elf leśny
Pochodzenie: Fenistea

Wygląd:
Patrząc na twarz czarodzieja pierwsze w oczy rzucają się długie ciemno-brązowe i rozczochrane włosy przykrywające dość szlachetne elfie lico. I choć, jak to z tymi w wypadku tej rasy bywa, drzemie w nich piękno to psute jest ono przez notorycznie podkrążone ze zmęczenia oczy i poszarzałą z przemęczenia cerę. Nadaje mu to pewnej melancholijnej i nieprzyjemnej aury... słowem sprawia wrażenie sennej mary rozpaczliwie czegoś szukającej. Nigdy nie będącej umysłem tam gdzie ciałem.

Ciało z kolei sprawia wrażenia jak najbardziej elfiego. Jego delikatna budowa staje się widoczna jak na dłoni przy przywdzianiu jakiegokolwiek przyodziewku przeznaczonego dla odrobinę wręcz umięśnionego człeka. Może być to jednak w równej mierze skutek jego natury i pochodzenia co również widocznych oznak wygłodzenia. Mimo tego mizernego stanu właściciel owych kończyn dalej porusza się do pewnego stopnia z typową dla jego rasy gracją. Jest ona jednak zauważalnie przytłumiona. A dodatkowe kalectwo w postaci brak lewej ręki dodatkowo maluje obraz osoby nie będącej w najlepszej "formie".

Wrażenie to spowodowane jest to również po części samami oczyma elfa, które wzbudzają kontrowersje zdecydowanie większe niż umęczona twarz w której są osadzone czy nawet styrane ciało. Ich chłodne i wwiercające się w dusze granatowe głębiny zdają się chcieć wchłonąć najbliższą otaczającą elfa przestrzeń i cisnąć ją i wszystkich obecnych w odmęty morskich otchłani. Jest w nich zazwyczaj tyle samo gniewu lub smutku, a często jedyną rzeczą którą można z nich wyczytać jest chłodna obojętność. Całość tworzy dość ponury obraz, który sprawia że na Niriviela spojrzeć można tylko na trzy sposoby - z lękiem przed tym co skrywa, szacunkiem do tego co musiał przeżyć lub z politowaniem nad jego dalszą egzystencją.

Znaki szczególne:
- kolorowe, dziwne blizny
- dziwna proteza w miejscu lewej ręki

Informacje i plotki:
- ponoć wędrowny Czarodziej
- dokładniej "Wędrowny czarodziej, bakałarz i badacz magicznych anomalii wszelakich"
- czort jeden wie kto i gdzie go magii uczył
- towarzyszy mu dziwna łuskowata istota
- to jego zwierzę
- to jego córka
- to smok
- sam stworzył poczwarę swoją magią
- szemrany z niego typ i rzadko mówi coś o sobie
Spoiler:
Widoczny ekwipunek:

- czarny mundur nieznanego pochodzenia
- skórzane buty
- płócienna torba

W trakcie gry:
Spoiler:
KP
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”