Nithrissa Vi'latar (Postać Key'a)

1

Miano: Nithrissa Vi'latar
Płeć: Kobieta
Wiek: 36
Rasa: Człowiek
Pochodzenie: Wyspa piratów na południe od Karlgardu

Wygląd:
Przeciętnej wysokości kobieta o długich włosach w kolorze ciemnego kasztanu, zwykle rozpuszczone. Jej skóra jest niemalże pozbawiona skaz, chociaż niewielu wie, że jest to jedynie iluzja. W rzeczywistości nosi na ciele kilka blizn, pamiątki z dzieciństwa.

Jej kolor oczu jest srebrny, wpadając lekko w fiolet. Ma przyjemną aparycję, a jej wyraz twarzy, zwykle uśmiechnięta, zachęca do poznania jej bliżej, może właśnie dzięki temu jest pozytywnie odbierana w mniejszych wioskach oraz przez małe dzieci, mimo tego, że oczywiście sprawia wrażenie osoby niedostępnej jak przystało na bogatą czarodziejkę.

Ubiór kobiety jednoznacznie wskazuje na arystokratyczne pochodzenie. Jej podstawowy strój to zwykle lekkie, ciemne suknie z odkrytymi plecami i dużym dekoltem. Na przyjęcia czy spotkania często dodaje także złote ozdoby, a także kryształowy diadem. Jednakże potrafi także ubrać się praktycznie kiedy wymaga tego sytuacja, na przykład podczas eksploracji ruin i jaskiń, dłuższych podróży czy wymagających praktyczności wydarzeń.

Znaki szczególne:
  • Niespotykany kolor oczu
  • Dość odważny i luźny styl ubioru
Informacje i plotki:
Majętna i znana w świecie handlu morskiego.
Właścicielka pięciu okrętów handlowych i magazynów portowych w Karlgradzie, Qerel, Taj'Cah, Ujściu, Irios i Everam. Za opiekę nad handlem odpowiada jej zaufana goblinka, Marianna. Podobno ma układy z piratami, chociaż nie jest to potwierdzone.
Mistrzyni magii akademii Karlgradzkiej.
Najmłodsza w historii mistrzyni magii, która ciężko zapracowała na swój sukces. Gościnnie wykłada na Akademii oraz w innych uniwersytetach, zwykle na zaproszenie. Znana ze swojej mocy i wiedzy, również niektórym władcom i wysoko postawionym osobom.
Kolekcjonerka i handlarka zabytkami, antykami i magicznymi reliktami.
Swoje bogactwo i dotychczasowy sukces w handlu zbudowała na handlu relikatami. Rozpoznawalna w gronie kolekcjonerów i chociaż lekko wycofana już w tym biznesie, wciąż uważana jest za osobę godną polecenia w poszukiwaniu niespotykanych rzeczy, a także jako specjalistka.
Świetnie kojarzona przez wysoko postawione osoby.
Chętnie stawia się na przyjęciach czarodziejów, królów, znanych osobistości. O jej obecność na takich spotkaniach zabiegają często ludzie, którym zależy na byciu znanymi, a Nithrissa również dzięki temu podtrzymuje swoją rozpoznawalność.
Za uczennice przybrała sobie diabelstwo.
Chyba najbardziej kontrowersyjny temat, który wisi nad jej nazwiskiem i reputacją. Z jednej strony na południu nie robi to aż takiego wrażenia, jednakże im dalej na północ, tym większe zawahania co do jej decyzji. Niemal zawsze towarzyszy swojej mistrzyni, a każda organizacja polująca na takich jak one doskonale wie, że próba zaatakowania diabelstwa spotka się ze stanowczą odpowiedzą jej mentorki, a tego nikt by nie chciał. Wciąż jednak budzi to duże poruszenie wśród zwykłych ludzi. Nithrissa jednak stanowczo pokazuje, że ufa jej w pełni i bierze odpowiedzialność na siebie za jej czyny.

W codziennym życiu jest nie tylko adeptką magii, ale także odpowiada za dyplomacje tam, gdzie jej obecność nie jest skrajnie źle odbierana. Dlatego jeśli już gdzieś wyrusza sama, to ma zawsze ze sobą przypinkę ze znakiem symbolizującym przynależność do swojej mistrzyni, nie jako oznaka zniewolenia, ale jako amulet ochronny. Oczywiście nie chroni jej magicznie, ale nikt normalny nie ważyłby się podnieść na nią ręki, jak bardzo by tego chciał. A dla tych, którzy nie rozpoznają tego znaku, diabelstwo ma w zanadrzu kilka niespodzianek.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Kartoteka”