Re: Propozycje i uwagi

91
Swoje parę groszy wrzucę odnośnie tego że wprowadzenie większej ilości punktów byłoby samobójstwo wszystkich klas oprócz magów. Bo prawda, więcej punktów, więcej można dodać, ale mag z 8 czarami to już teraz przesada, a mag z 12 byłby już maszynką do zabijania. Chyba że zrobić oddzielne klasy, i do klas oddzielną ilość punktów, ale to wprowadziłoby taką straszną sztywność moim zdaniem.
Near a tree by a river
There's a hole in the ground
Where an old man of Aran
Goes around and around
And his mind is a beacon
In the veil of the night
For a strange kind of fashion
There's a wrong and a right

But he 'll never
Never fight over you

Re: Propozycje i uwagi

93
Uff, odkopię ten zardzewiały topór wojenny xD

Czy byłaby możliwość edytowania swojej pełnej karty postaci, w dziale który obecnie jest zablokowany dla zwykłego śmiertelnika? Chodziłoby bardziej o nadawanie uprawnień danemu profilowi do edycji konkretnego tematu, czyli jego karty postaci, bez możliwości wglądu w inne. Pytam się bo akurat moja postać to tam biedną kartę ma a nie wiem jak z uzupełnianiem o nowe informacje. Czy po prostu walić wszelkie nowe rzeczy do kartoteki?

Re: Propozycje i uwagi

94
Aktualizacji KP dokonuje MG na wniosek barda albo gracza. Jeśli masz jakieś przedmioty, czary, punkty umiejętności itp., które zdobyłeś w czasie gry, to napisz w prywatnej wiadomości do dowolnego Mistrza. Kartotekę natomiast uzupełniasz sobie sam.

Re: Propozycje i uwagi

95
Przypomniało mi się:

Jak się rejestruje nowa osoba na forum to musi zaczekać na potwierdzenie przyjęcia na forum przez mail - dopiero po otrzymaniu odpowiedniej wiadomości można się zalogować i zakładać postać. Wiem, że tak to działa, bo sam tak miałem.

Moje pytanie/prośba: Czy to jest w jakimś konkretnym celu? Czy nie można tego zdjąć?

Dla mnie to właściwie był mały problem, ale jestem pewien, że ileś osób mógł zniechęcić.

Sygn: Juno

Re: Propozycje i uwagi

99
Co nie zmienia faktu, że słusznie zauważono, iż potencjalnych graczy może to początkowo zniechęcić. Herbia i tak przez pewne zachowania wybranych osób ma renomę nadętego forum dla wybranych, więc taki zabieg może to przekonanie umacniać.

Re: Propozycje i uwagi

100
Callisto pisze:Co nie zmienia faktu, że słusznie zauważono, iż potencjalnych graczy może to początkowo zniechęcić. Herbia i tak przez pewne zachowania wybranych osób ma renomę nadętego forum dla wybranych, więc taki zabieg może to przekonanie umacniać.
Tak, Cal, z pewnością przypiszą nam elityzm z powodu blokady antyspamowej.

I pisz ksywkami i przykładami, a nie chowasz się za "pewnymi zachowaniami" i "wybranymi osobami", dawno nie było tu dobrego flejmu.

Re: Propozycje i uwagi

101
Jeśli nowy gracz tak uważa, to może warto się temu przyjrzeć. Spojrzeć na sprawę nie tylko ze swojej perspektywy. Bo może faktycznie takie coś odstrasza świeżaka. Nie wiem, poddaję temat dyskusji, bo zależy mi na tym, by Herbia rozwijała się. Rozwijać zaś będzie się z nowymi użytkownikami, którzy rozpoczną swoją przygodę z pbf'ami i może kiedyś będą dościgać Twoje pióro - oby.

Natomiast zabieg ten jest celowy, bo nie zależy mi na wytykaniu palcami osób mniej lub bardziej winnych. A dobrze wiem, że są gracze, którzy m.in. przez Ciebie chcieli zrezygnować z gry na forum pomimo długiego stażu. Nie jesteś jedyny, ale nie widzę sensu w wymienianiu wszystkich. Nie odbieraj tego proszę jako dogryzanie, bo jestem świadomy tego, że sam nie jestem bez winy. Jednak przyjazne nastawienie, przynajmniej dla nowych graczy - którzy od razu nie muszą rozumieć ciężkiego żartu - byłoby zapewne mile widziane.

Przesyłam żabołaka przyjaźni - znak pokoju.

Re: Propozycje i uwagi

102
W oknie rejestracji widnieje informacja, że konta aktywuje administrator. Logiczne jest, że trzeba się nastawić na odczekanie pewnego czasu. Znając jednak życie, ponad połowa nowych użytkowników nie czyta drobnego druczku, dlatego jestem w stanie zrozumieć ewentualne "odechcenia".

Z mojej strony mogę obiecać tyle, że ustawię sobie powiadomienia na telefonie o nowych rejestracjach i będę weryfikował konta na bieżąco. Niestety nie jest to takie łatwe, bo te boty "wymyślają" sobie sprytne nicki i czasem trudno je odróżnić od gracza.

Nie znam się na prowadzeniu strony internetowej. Czym grozić może wpuszczenie tu tych wszystkich botów, gdyby teoretycznie wyłączyć tę blokadę?

Re: Propozycje i uwagi

103
Sherds pisze:Czym grozić może wpuszczenie tu tych wszystkich botów, gdyby teoretycznie wyłączyć tę blokadę?
Paroma godzinami dziennie usuwania reklam w każdym temacie w każdym dziale. Tak w wersji ekstremalnej. W wersji nie ekstremalnej to raz na jakiś czas bot wejdzie i zaspamuje shouta albo losowy temat. Szczerze mówiąc jak ktoś ma pojęcie o tym czy takie spamboty często wchodzą na fora to niech się wypowie bo ja nie mam pojęcia jaka jest częstotliwość.

Re: Propozycje i uwagi

104
Callisto pisze:rozpoczną swoją przygodę z pbf'ami i może kiedyś będą dościgać Twoje pióro - oby.
Nie musisz mi kadzić i owijać w żabołaki, jeśli chcesz mi coś powiedzieć albo skrytykować, nie szukałem spiny. Tylko żartowałem na ten temat.

Albo pieprzyć, smaruj mi dalej.
A dobrze wiem, że są gracze, którzy m.in. przez Ciebie chcieli zrezygnować z gry na forum pomimo długiego stażu. Nie jesteś jedyny, ale nie widzę sensu w wymienianiu wszystkich. Nie odbieraj tego proszę jako dogryzanie, bo jestem świadomy tego, że sam nie jestem bez winy. Jednak przyjazne nastawienie, przynajmniej dla nowych graczy - którzy od razu nie muszą rozumieć ciężkiego żartu - byłoby zapewne mile widziane.
Nie zaprzeczam. Ale prosiłbym o sprawiedliwość, wiele razy podchodziłem po ojcowsku do nowych i pomagałem wyczerpująco w sprawach, które nie pokrywała Biblioteka lub nie były z miejsca oczywiste.

Żywię przekonanie, że Herbia jest mocno user-friendly, jeżeli chodzi o nowych, którzy mogą liczyć u nas nie tylko na szczegółowo rozpisane poradniki tworzenia postaci, bibliotekę czy akademię, ale także na 24/7 samopomoc shoutboxową, gdzie każdy pali się, żeby podpowiadać, nawet tym, którzy nie zdobyli się na wysiłek przejrzenia podstawowych tematów i czują się uprzywilejowani, by prowadzono ich za rękę. A właśnie z takich przypadków sobie żartuję. Wątpię, żeby podobne osoby nie zagrzewały tu miejsca z powodu paru docinek dorzuconych przeze mnie do chóru dobrych Samarytan, ale jeżeli faktycznie to, mea, kurwa. culpa obiecuję głęboko zastanowić się nad swoim postępowaniem.

Jeśli nowy gracz tak uważa, to może warto się temu przyjrzeć.
Pewnie, ale przypadek, kiedy ktoś poczytuje zwykłą procedurę wejściową jako próbę wyobcowania, klasyfikuje się raczej do przyjrzenia się przez psychologa.


Z tymi botami jest tak, jak mówi Erni: średnio bot dziennie i po jeden-dwa tematy ze spamem. Mieliśmy na zaprzyjaźnionym forum ten sam problem i wprowadziliśmy blokadę.
Niestety nie jest to takie łatwe, bo te boty "wymyślają" sobie sprytne nicki i czasem trudno je odróżnić od gracza.
Ustawienie któregoś pola w profilu jako obowiązkowego do wypełnienia podczas rejestracji (np. lokalizacji albo wieku) wspomaga system wczesnego rozpoznania, bo boty wpisują tam albo powtórzony nick, albo jakieś losowe głupoty, może spróbuj tego.

Re: Propozycje i uwagi

105
Jako że Mordred mnie natchnął, to mam propozycję stworzenia w Karczmie osobnego działu na przygody typu One-shot. Dlaczego? Dlatego że czasem nawet najlepszy bard, czy też najbardziej wierny gracz ma potknięcie, albo musi na jakiś czas wyjechać, zostawiając partnera na samotne usychanie, albo wzięcie innej osoby na ten okres, co może zrujnować plany, przygody i więzi przyjaźni. Drugi powód to po prostu zabawa. :D

Jak by to działało? Otóż proste:

1. Stworzenie działu "Przygody poboczne" w karczmie.
2. Stworzenie tematu na zapisy do przygód w stworzonym dziale, lub w zamtuzie.
3. Chętni zgłaszają się do prowadzenia, jeśli mają np. jakiś fajny koncept na przygodę, lub do bycia prowadzonym, jeśli mają trochę czasu wolnego i chcieliby ten czas spędzić na pisaniu.
4. Po znalezieniu kogoś chętnego do prowadzenia, i do bycia prowadzonym, w dziale "Przygody poboczne" tworzy się temat do danej przygody, a reszta to już historia.

Przygody poboczne kompletnie nie wpływałyby na Herbiową rzeczywistość, można by było tworzyć do nich nowe postacie, lub grać starymi, byłyby prowadzone zarówno przez graczy, bardów czy mg, ogólne szaleństwo.

Zapraszam do dyskusji. :)

Wróć do „Archiwum”