Re: Propozycje i uwagi

109
Karczma
W przydrożnej gospodzie występują wędrowni bardowie i śmiali skaldowie, ale opowieści są snute nawet przez lokalnych smakoszy młodego wina. Możesz tu trafić na przeróżne historie i poprowadzić własną sesję.
Z powyższego tekstu wynika, że w karczmie możemy stworzyć na własną rękę sesję. Oczywiście, gdyby wygenerować tam subforum do tego przeznaczone byłoby wygodniej.

Ja z kolei z innym pomysłem. Zauważyłem, że wielu graczy nie korzysta z nagród w konkursach czy loteriach. Gdzieniegdzie nagroda zostaje wykorzystana raz. Co sądzicie o Herbiańskim straganie, gdzie gracze mogliby wystawiać nagrody z konkursów/loterii i wymieniać się nimi poza fabułą?

Re: Propozycje i uwagi

110
Up: wspominałem kiedyś o czymś podobnym (myślałem jako ogólnie o straganie rzeczy bohaterom niepotrzebnych, które przydałyby się komuś innemu ((np. jad bazyliszka jakiemuś alchemikowi)) ). Ale pomysł umarł śmiercią męczeńską, gdy nie mogliśmy dojść do consensusu w jaki sposób miałoby to funkcjonować.
1) Fabularna lokacja, którą każdy może odwiedzić?
2) Wysyłka pocztą kurierską? (w ramach przygody odwiedza cię goniec i daje przesyłkę - coś w stylu tych paradoksalnych Skyrimowych kurierów, którzy zawsze grzecznie czekali, aż ubijesz smoka w mieście).
3) Pozafabularnie, tak jak ma to miejsce w przypadku otrzymywania przez graczy nagród, które później wprowadza bard? W takim wypadku jakby to mogło funkcjonować:
a) wymiana 1:1,
b)kurs dogadany między zainteresowanymi?
c) wariacja pdpkt b) + możliwość wymiany za rzeczy niepochodzące z konkursów, a posiadane przez bohaterów a im zupełnie zbędne (sakiewka złota złupiona na bandytach, złote krzesło, worek niepotrzebnych utensyliów, zestaw ksiąg, które zdobył niepiśmienny heros).

Ja byłbym za wersjami 2 i 3c. Pomysł Calla oczywiście popieram. Co sądzi reszta, w tym władza?
Obrazek

Mistrz & Czeladnik Fanpage

Re: Propozycje i uwagi

111
Ja z kolei z innym pomysłem. Zauważyłem, że wielu graczy nie korzysta z nagród w konkursach czy loteriach. Gdzieniegdzie nagroda zostaje wykorzystana raz. Co sądzicie o Herbiańskim straganie, gdzie gracze mogliby wystawiać nagrody z konkursów/loterii i wymieniać się nimi poza fabułą?
Spoiler:
Ale pomysł umarł śmiercią męczeńską, gdy nie mogliśmy dojść do consensusu w jaki sposób miałoby to funkcjonować.
1) Fabularna lokacja, którą każdy może odwiedzić?
2) Wysyłka pocztą kurierską? (w ramach przygody odwiedza cię goniec i daje przesyłkę - coś w stylu tych paradoksalnych Skyrimowych kurierów, którzy zawsze grzecznie czekali, aż ubijesz smoka w mieście).
3) Pozafabularnie, tak jak ma to miejsce w przypadku otrzymywania przez graczy nagród, które później wprowadza bard? W takim wypadku jakby to mogło funkcjonować:
a) wymiana 1:1,
b)kurs dogadany między zainteresowanymi?
c) wariacja pdpkt b) + możliwość wymiany za rzeczy niepochodzące z konkursów, a posiadane przez bohaterów a im zupełnie zbędne (sakiewka złota złupiona na bandytach, złote krzesło, worek niepotrzebnych utensyliów, zestaw ksiąg, które zdobył niepiśmienny heros).
Demon. Zróbmy demona, który (jak to demon) będzie zainteresowany handlowaniem magicznym gównem ze śmiertelnymi. Łatwego do wezwania. Może mieć wywalone jaja na ograniczenia czasu i przestrzeni.

Albo niech Kościół Tenatira (jeden w każdym większym mieście) będzie skłonny skupować ten szajs.

A poza tym krzywo patrzę na ten pomysł, śmierdzi manczkinizmem. I podobnie jak nieprzemyślane prezenty loterjne/gwiazdkowe może zaburzać narrację i logikę świata przedstawionego zbędnym ooc (po groma ktoś, kogo moja poznać nie widziała na oczy, wysyła jej stuff?), czy może nawet i balans rozgrywki. No, ale co motłoch lud sobie zażyczy. Jeżeli ma wejść w życie, to prosiłbym obwarować to kilkoma mądrymi zasadami.

Demon. Demon całkiem nieźle nadawałby się do ich egzekwowania.

Re: Propozycje i uwagi

115
Albo po prostu bard w odpowiednim momencie wprowadza prezent jakoś do fabuły, jak ma to miejsce po konkursach czy loteriach. Od razu demony i kurierzy. Pocztę sobie załóżcie.

1. Gracze w temacie wystawiają rzeczy. Dogadują się tam lub na pw: co za co, ile itp.
2. W temacie ogłaszają jaką transakcję wykonali.
3. Informują o tym swojego barda.
4. Bard wprowadza przedmiot do fabuły w taki sposób, aby miało to ręce nogi.

Re: Propozycje i uwagi

118
Jak handel przedmiotami z przygody to postacie powinny się spotkać.
Jak przedmiotami z poza, można przekazywać zaszczyty OC, tylko co miałoby być ceną?
Jak przedmiot z poza przygody ma się w niej znaleźć, niech bard wprowadzi
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, 17:54 przez Draco, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Propozycje i uwagi

120
Cóż, średnio mi się podoba zrzucanie wszystkiego na barda. Nie zapominajmy że czasami postacie nie są nawet blisko siebie zarówno w czasie jak i w przestrzeni. Moim zdaniem bez magicznego dżina ani rusz.

Gorzej jak bard zrobi przygodę w oparciu o przedmiot którego gracz się pozbywa. Same problemy dla bardów z tym wymienianiem. Trzeba wymyślić jak przedmiot zniknął, jak poprowadzić przygodę, i jak wprowadzić nowy przedmiot, i jak dopasować przeszkody żeby gracz nie był zbyt OP.

Wróć do „Archiwum”