Poszukiwani Bardowie!

1
Jak ani widzicie, chętnych do gry jest znacznie więcej niż rąk do pracy. Wbrew przysłowiu, od tego dobrobytu oczy waszego Vasemira mają opory z zamknięciem się w nocy, a głowa zaczyna boleć.

Potrzeba nam ludu, którzy pomogliby prowadzić rozgrywkę; potrzeba nam Bardów! Bardowie jak to Bardowie - coś poopowiadają, coś wymyślą, fakty historyczne przyobleczą w bardziej porywający, choć fikcyjny obraz... W końcu nie są to uczeni, którzy znają zasady rządzące światem i w ogóle nasze universal znają od podszewki.

Bardowie mieliby zająć się prowadzeniem przygód dla Graczy - jeden gracz czy jedną grupka, przygoda albo dwie; więcej nie potrzeba, bo Bardowie to nie MG, nie mają tylu obowiązków; nikt nie oczekuje od nich zasuwania 27/dzień, a jedynie wdzięczni jesteśmy za pomoc. Przygody są ciut z przymrużeniem oka prowadzone, bo Bard nie miałby dostępu do KP - potrzebne wytyczne (gdyby brak mu było własnego pomysłu) dostałby od MG, który również sądziłby walki między graczami oraz przyznawał zdobyte pkt umiejętności czy Atrybutów.
1. Każdy Bard ma obowiązek prowadzić przynajmniej jedną przygodę.
2. Każdy Bard ma obowiązek uprzedzić przed długotrwałą nieobecnością, a najlepiej przed każdą trwającą dłużej niż 48h.
3. Bard może grać maksymalnie dwoma postaciami.
4. Każdy Bard ma obowiązek spisywać przeprowadzone przygody w założonym przez siebie temacie w odpowiednim dziale. Opis prowadzonych wątków powinien być tylko ogólny, a aktualizowany nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.
5. Bard ma w prowadzonych przez siebie przygodach dbać o klimat i spójność świata przedstawionego oraz stosować się do wytycznych Mistrzów Gry.
6. Odchodzący ze stanowiska Bard ma obowiązek pomóc swoim graczom znaleźć nowego prowadzącego oraz/lub udzielić nowemu prowadzącemu niezbędnych informacji.
5. Bard ma obowiązek informować MG o istotnych zmianach, które ten powinien nanieść w Karcie Postaci Gracza.
6. Bard ma obowiązek przekazać MG wątek na czas bezpośredniego starcia między Graczami.
7. Nie wywiązujący się ze swych obowiązków Bard może zostać usunięty z grupy. Jeśli posiada dwie aktywne postaci, to jedna z nich, wybrana przez niego, stanie się nieaktywna ze względu na limit postaci obowiązujący Graczy.

Obecni Bardowie

Nowy proces rekrutacyjny
1. Gracz proszący o rozpatrzenie jego podania na stanowisko prowadzącego musi mieć napisany ciąg 15 postów fabularnych w których konsekwentnie nie nagina, przekłamuje lub jawnie ignoruje lore Herbii.

2. Gracz który spełni ten wymóg i złoży podanie otrzyma na PW krótki test mający sprawdzić jego umiejętność pozyskiwania informacji niezbędnych do prowadzenia czyjejś postaci w świecie Herbii.

Re: Poszukiwani Bardowie!

2
A więc zgodnie z tym co obiecałam ci Vas zgłaszam się. Jedynie chciałabym poprosić o to, żeby do nowego roku jeszcze nie brać pod uwagę ze względu na sprawy rodzinne. Myślę, że potem spokojnie mogłabym organizować jakieś nieskomplikowane przygody. Pytanie ode mnie - czy do prowadzenia przygód na zasadzie barda potrzebna jest karta postaci czy też można to prowadzić bez tej rzeczy?

Re: Poszukiwani Bardowie!

3
Nie musisz mieć swojej karty postaci, by poprowadzić dla kogoś krótki wątek. Jeśli natomiast potrzebujesz informacji o postaci gracza, MG tą informację poda lub pomoże rozwiązać problem, jeśli informacja ta jest gracza tajemnicą.

Opcja Barda jest właśnie dla tych, którzy "w sumie to by coś skrobnęli", ale nie chcą się zobowiązywać do długotrwałego mistrzowania dla wielu graczy.

Re: Poszukiwani Bardowie!

4
Czyli w tym momencie muszę zwracać się do ciebie jeśli chodzi o informacje zawarte w kartach postaci? A sama techniczna sprawa- pisze posty barda z swojego konta czy też jakiegoś specjalnego? I czy bard działa na podobnej zasadzie jak mg - może kaleczyć, ranić czy też zabijać graczy? A na zakończenie przygody przewidziana jest jakaś nagroda czy chodzi bardziej o samą akcję i rozwinięcie fabuły? Czy istnieją jakieś wyznaczniki typu inny kolor czcionki czy też kursywa aby odróżnić posty barda? Czy z barda można awansować na mistrza gry? I czy formalnie jakoś ustalane są zasady konkretnej przygody czy bard wchodzi spontanicznie do konkretnego czy też dowolnego wątku?

Re: Poszukiwani Bardowie!

5
Tak, na chwilę obecną musiałabyś kontaktować się ze mną.
Bardowie piszą ze swego konta. Możesz oczywiście rozróżniać listy Twoje-jako-Barda kolorem, byle było to dla graczy czytelne.
Tak, Bard kp najbardziej może ranić, trwale okaleczać i zabijać graczy.
Na Herbii nie ma pojedynczych przygód, nie ma eventów - postaci realizują się cały czas, więc nie ma wyraźnego zakończenia wątków z nagrodami. Bard może przyznawać ekwipunek (jeśli w ramach zwykłej nagrody - lepiej,by był niemagiczny), ale nie może rozwijać umiejętności graczy. Jeśli uważa, że ktoś gdzieś pkt powinien dostać - kontakt z MG na ogół jest.
Tak, Bard może awansować na MG. Prawdopodobnie również każdy przyszły MG będzie przez jakiś czas Bardem.
MG na ogół prowadzą pewne wybrane wątki plus piszą tam, gdzie akurat potrzeba. Bard dostanie/wybierze 1 lub 2 wątki na start - jk poczuje, że się wyrobi oraz, że rzeczywiście chce i mu to pasuje, to weźmie więcej.

Re: Poszukiwani Bardowie!

7
Jeżeli wciąż jest zapotrzebowanie, to mogę się zgłosić. Sesja zapowiada się lekka, będę miał czas na odpisywanie.
Far over the Misty Mountains rise
Lead us standing upon the height
What was before we see once more
Is our kingdom a distant light

Fiery mountain beneath a moon
The words aren’t spoken, we’ll be there soon
For home a song that echoes on
And all who find us will know the tune

Re: Poszukiwani Bardowie!

13
Gracze nie powinni zostawać zostawieni sami sobie - doskonale poznałem na własnej.skórze, jak to jest, jak MG zbywa "nowego" wskazaniem palcem przypadkowego gracza. Obecna sytuacja wynika z faktu, że... No, nie ma mnie, a ja sprawdziłem większość kart postaci i historii. Od razu myślałem kogo..kim połączyć i jak dać fajne motywacje do wspólnych wątków, ale nie mogąc pisać samodzielnie, uznałem, że lepiej wpuścić Bardów, którzy poprowadzą kilka nie powiązanych przygód bez pełnej znajomości KP, niż dalej wstrzymywać grę - tym bardziej, że ciągle nie mam pewności kiedy będę miał sprawny komputer.

W zapowiedzi VL obiecywałem indywidualne podejście i zrealizuję to. Gdy będę.

PS. Co do głównego wątku... Miałem na niego pomysł, ale widzę, że gracze są w ogole czym innym zainteresowani, więc nie chcę wprowadzać czegoś na siłę. Pomysł zostanie odpowiednio zaktualizowany lub zmieniony całkiem, ale podtrzymuje myśl, by ta edycja Herbii skończyła się tak do dwóch lat,a następnie nastąpił skok czasowy. Na pewno jednak nie będzie sztywnego scenariusza - raczej zbiór różnych przygód, które gracze mogą w różny sposób wykonać, decydując ostatecznie o innym wyniku działań NPCow - lub zająć ich miejsce, w zależności od rozwoju sytuacji.

Re: Poszukiwani Bardowie!

14
Może trochę na to za wcześnie, ale zdecydowałem się tu zamieścić następującą deklarację. Chciałbym zgłosić się na barda. Mam pewne doświadczenie jako MG, byłem też przez niespełna rok adminem na pewnym forum i znam problemy i wyzwania związane z piastowaniem tej funkcji. Podoba mi się świat Herbii i chętnie pomógłbym także w jego rozbudowaniu oczywiście zgodnie z koncepcją jego autorów. I tu przechodzę do niemiłej części mojej wiadomości. Za tydzień zaczynam sesję i do 8 lutego będę żyć w innej rzeczywistości. Już wiem, że nie zdołam nawet złożyć w najbliższym czasie KP. W każdym razie informuję, że po wspomnianym terminie zamierzam podjąć się funkcji barda. Dziękuję za uwagę.

Wróć do „Archiwum”