Ogłoszenia drobne

1
Wszystkie wiadomości z pierwszych dni powinny już otrzymać odpowiedź - jeśli kogoś pominalem, to upomnijcie się i przepraszam, ale już nam 45 odebranych wiadomości i mogłem coś przegapić.

Pierwsze wątki zaczniemy jak najszybciej, ale proszę o cierpliwość - chcielibyśmy w miarę możliwości łączyć wątki graczy, by zwłaszcza nowi użytkownicy nie grali sami, ale do tego musimy sobie uporządkować kilkanaście (czy nawet ponad 20) pierwszych KP, podczas gdy wszyscy szykujemy się do świąt, a dodatkowo a sam zostałem popozbawiony jedynego sprawnego komputera.

Re: Ogłoszenia drobne

2
Ponieważ magików ci u nas dostatek, chciałbym zwrócić uwagę na jedno zdanie z opisu magii:
Co więcej, formowanie magicznej energii w rękach śmiertelnych jest na tyle niedoskonałe, że część z niej zawsze wymyka się spod kontroli, tworząc audiowizualne i zapachowe efekty, jak byłski, syki, zapach ozonu czy wstążki kolorowego dymu, podążającego za dłońmi maga.
Nikomu nic nie zarzucam - po prostu prewencyjnie proszę o zastosowanie się.


Proszę również osoby, których KP zostaje zaakceptowana, o uzupełnienie pola "wygląd" w profilu - chodzi oczywiście o wygląd postaci; własnym możecie się pochwalić w Karczmie.

Re: Ogłoszenia drobne

5
MatiX odchodzi z funkcji Administratora i Mistrza Gry. Dzięki za długą i owocną współpracę ;)
Brak ckliwych pożegnań, bo nie opuszcza nas całkowicie.



Przypominam o polu "wygląd", znajdującym się w profilu użytkownika. Proszę o uzupełnienie go opisem aktualnego wyglądu postaci.

Re: Ogłoszenia drobne

6
Stworzyłem subforum służące prezentacji przykładowych, choć okrojonych, kart postaci. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Bardowie mają z założenia nie być związanymi obowiązkiem w postaci prowadzenia wątków, nie mają też znaczących uprawnień. Odpowiednim kolorem będą wyróżnieni Mistrzowie Gry, jako osoby za grę odpowiedzialne i z pewnością zaznajomieni z realiami i klimatem świata, co ma pomóc nowym użytkownikom w poszukiwaniu odpowiednich osób. Tym samym, grupa Bardów traci swój kolor - nie planowałem go dodawać.
Lista obecnych Bardów znajduje się w tym temacie.
Więcej o Mistrzach Gry przeczytacie tutaj.


Zostały dziś dodane dodatkowe BBCode`y, co ma pozwolić Wam na odpowiednią manipulację tekstem - np. sformatowanie go w czytelniejszy, bardziej estetyczny sposób.

Re: Ogłoszenia drobne

7
Z dniem dzisiejszym nowym Mistrzem Gry zostaje Aishele. Wyjątkowo nie musiała ona się sprawdzać jako Bard, ponieważ uczestniczyła w poprzednich edycjach jako Gracz oraz miała krótki epizod jako MG, a co więcej aktywnie współtworzyła świat Herbii swymi barwnymi opisami i pomysłami.

Gratulujemy!

Re: Ogłoszenia drobne

9
5.6 Jeżeli Gracz nie wykazywał żadnej aktywności przez okres czasu dłuższy niż dwa tygodnie, może zostać tymczasowo usunięty z grupy Graczy. W takim wypadku, po ewentualnym powrocie, należy zgłosić się do Mistrza Gry, aby wrócić do rozgrywki.
Zgodnie z powyższym punktem regulaminu, kilka kartotek oraz kart postaci zostało przeniesionych nowo utworzonych subforów. Gracze mają dostęp do przeznaczonych na stare kartoteki Archiwów.

Dodałem krótki opis walut oraz orientacyjny cennik z kilkoma pozycjami. Znajdziecie je tutaj.

Re: Ogłoszenia drobne

10
Pole "Wygląd" zostało zmienione na "Kartoteka". Proszę o jego stosowne uzupełnienie linkiem do Kartoteki swojej postaci.

Proszę również wszystkich Bardów, by zaktualizowali dane o prowadzonych wątkach w odpowiednim subforum.

Rekrutacja do zapowiadanej przygody "Ku nieznanemu..." została zakończona. Jak było zapowiadane - jedynym realnym wymaganiem jest fabularne dotarcie do Gór Daugon, o czym przypominam. Ponieważ nikogo jeszcze na miejscu nie ma, zmuszony jestem opóźnić rozpoczęcie wątku, ale nie będę czekać dłużej niż do 23 lutego - nie będziemy wtedy już czekać na tych, którzy do tego czasu nie stawią się w okolicach Zaavral.

Re: Ogłoszenia drobne

11
Przepraszam za swoją nieobecność - sesja, sprawy osobiste, brak czasu. Obiecuję jednak, że postaram się w ciągu 30h odpisać wszystkim graczom, odpisać na PW, załatwić sprawy organizacyjne i może - w końcu - ruszyć z przygodą.

Re: Ogłoszenia drobne

12
Regulamin został dziś zaktualizowany. Aby zachęcić do mistrzowania oraz nagrodzić mistrzujących, zwiększamy ich limit postaci. Od dziś każdy Bard może prowadzić dwie postaci, a Mistrz Gry - ile zechce.

5.3 Każdy Gracz może prowadzić tylko jedną postać, każdy Bard do dwóch postaci, a Mistrz Gry nieskończenie wiele. W przypadku utracenia rangi, postaci przekraczające limit stają się nieaktywne.

Re: Ogłoszenia drobne

13
Powstał regulamin Bardów, dostępny w tym temacie. To w gruncie rzeczy umieszczenie w jednym miejscu niespisanych do tej pory praw - nie ma tam właściwie nic niespotykanego.

Postaram się, by w najbliższym czasie zostały uporządkowane sprawy organizacyjne rozgrywki, a wtedy ruszymy z "fabułą globalną". Zdecydowanie wolę sandboxowe podejście do gry, ale najwyraźniej nie sprawdza się ono w tej edycji Herbii, zatem niedługo dostaniecie informacje o wydarzeniach dotykających większość - jeśli nie wszystkich - graczy.

Re: Ogłoszenia drobne

14
Miklos Horthy zrezygnował z prowadzenia gry jako Bard, zaś Reynevan został usunięty jako nieaktywny.


Proszę Bardów, by regularnie zaglądali do Gorzelni, ponieważ - jak słyszałem - nowe posty tego działu mogą nie być wyświetlane w "nieprzeczytanych postach" lub "nowych postach".


Co więcej, przydzielam punkty umiejętności. Zbiorczo, ponieważ do tej pory żaden z Bardów nie sugerował rozwoju żadnej postaci, ale uznałem, że dość już się wydarzyło.
Tak więc:

Aleks Zafist +2 Mistycyzmu za konfrontację z magicznymi istotami w chacie szamanki
Alicia +1 wiedzy humanistycznej za konfrontację z obyczajami obcego kraju, +1 przebiegłości za ucieczkę
Daherte +1 przebiegłości za sprawną ucieczkę z opresji, +1 atletyki za długą podróż
Hakael +2 Etykiety za interakcje socjalne i poznanie podstawowych obyczajów
Madame Saveta +2 Etykiety za wcielenie się w nieswoją rolę na obcym dworze
Miklos Horthy +1 wiedzy humanistycznej za obserwację egzekutywy prawa, +1 energii za gorzkie refleksje i pogłębianie duchowości moralnymi działaniami
Rengar +2 Koncentracji za planowanie działań podczas wydarzeń w Karglardzie
Thurin +2 Energii za rytualne morderstwo, pobyt w Insorgot i zgłębianie zasad Zakonu

Starałem się nagrodzić tych, którzy są już przez jakiś czas aktywni (i ciągle grają). Jeśli ktoś czuje się poszkodowany - odezwijcie się na PW.

Re: Ogłoszenia drobne

15
Herbia posiada swój fan page na Facebooku, czytaj: "wpisujemy się w trend i jesteśmy fajni od 2011!".
Obecnie nie dzieje się tam nic regularnego, ale niegdyś wrzucaliśmy zagadki i drobne informacje odnośnie Herbii - tak "w międzyczasie". Wrócimy do tego, jeśli kilku aktywnych użytkowników... polubi to ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”