Re: Ogłoszenia drobne

16
Od dziś powinna działać modyfikacja witająca nowych użytkowników poniższą wiadomością:
Cześć! Witaj na Herbii ;)

Pamiętaj, że obowiązkowe jest zapoznanie się z Regulaminem - jest to o tyle istotne, że zawiera zasady regulujące aktywność na forum, ale również dodatkowe informacje o samej rozgrywce.
Zapewne jednak bardziej ciekawią Cię podstawy świata? Po zapoznaniu się z nimi będziesz mógł/mogła postawić pierwsze kroki w naszym świecie. W każdej chwili możesz wyjaśnić niezrozumiałe kwestie w Akademii.
Jeśli zechcesz przywitać się, to tu jest odpowiednie miejsce; ciekawi nas też skąd wiesz o Herbii. Zachęcam również do aktywności na czacie zwanym shout boxem - inni Gracze, Bardowie oraz Mistrzowie Gry na pewno powitają nowego użytkownika z otwartymi rękoma i udzielą kilku porad ;)

Witamy!

Poza tym, zgodnie z sugestiami, umieściłem Herbię na kilku toplistach. Prawdopodobnie w ciągu 24h Herbia się na nich pojawi, więc proszę o regularne klikanie ;)

Re: Ogłoszenia drobne

17
Proszę o klikanie w toplisty Herbii.

Przygoda, która zaczęła się na Mantikorze, ma być kontynuowana na łamach Vision Lighthouse, ponieważ portal, do którego weszły postaci, okazał się prowadzić do... całkiem innego świata. Nie do Wymiaru Bogów, a do Everold. Przygodę tę, prowadzoną obecnie przez Isaira, możecie śledzić tutaj.

Powstał temat Wieści z Herbii, gdzie co jakiś czas będę opisywał ogólną sytuację na Herbii. Miałem nadzieję, że Gracze odnajdą się w nieco sandboxowym stylu gry, ale mamy z tym problemy; możecie więc sugerować się zawartymi w tym temacie informacjami, kierując swe postacie... za przygodą.

Re: Ogłoszenia drobne

18
Zaktualizowałem toplisty. Zaklikajcie się na śmierć.

Zaktualizowałem również Wiadomość Powitalną.
Spoiler:

Re: Ogłoszenia drobne

19
Z pewnością zauważyliście zmianę koloru czcionki. Zachęcam do wyrażania opinii (lecz nie w tym temacie, a w shout-boxie lub innym wątku).

Po prawej stronie pojawił się nowy element forum, który po kliknięciu odsłania listę poszukiwanych postaci. Każdy Gracz - a zwłaszcza ci grający najemnikami! - może teraz z łatwością skierować się za żywą nagrodą. Gracze: nie krępujcie się napominać prowadzącemu, jeśli chcecie się z kimś skonfrontować. Prowadzący: nie omieszkajcie stawiać na drodze Graczy wykolejeńców i banitów odpowiedniego formatu ;)

Zaktualizowałem listę toplist, nieco zmieniając formę ich wyświetlania.

Re: Ogłoszenia drobne

20
Dziś został zaktualizowany Regulamin. Dodano punkt 6.6:
6.6 Gracz ma obowiązek w czytelnej i ogólnej formie rejestrować dokonania swojej postaci zaistniałe po rozpoczęciu rozgrywki. Robi to w kolejnych postach w temacie z kartoteką swojej postaci.

Od dziś gracze mogą zdobywać osiągnięcia-Medale. Więcej o nich przeczytać możecie tuta.


Powstało nowe forum - Biblioteka. Będą tam umieszczane wszelkie prace dotyczące świata gry, ale nie są one dla tego świata obowiązujące - mogą być niepełne, tendencyjne lub zwyczajnie fałszywe. Użytkownicy forum mogą dodawać tam swoje prace, a nie muszą one być zwykłą prozą. W szczególnych przypadkach administracja może odrzucić dodaną pracę.

Re: Ogłoszenia drobne

22
Zaktualizowana została Wiadomość Powitalna - dodaliśmy bezpośrednie linki do artykułów na VL: wprowadzenia do PBFów oraz tworzenia postaci w fantasy; dodaliśmy również odnośnik do naszego FAQ stworzonego przede wszystkim przez Gillesa. Dzięki.
Spoiler:

Trochę musiałem pokręcić, ale Aishele może już przenosić nowych użytkowników do grupy Graczy (i będzie mógł robić to każdy kolejny MG).


Przypominam, że Bardowie mogą prowadzić dwie postaci, a by pozostać Bardem, wystarczy prowadzić przynajmniej jeden wątek! Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam do tego tematu.

Re: Ogłoszenia drobne

26
Zaległe nagrody zostały dziś rozesłane, więc wyglądajcie przesyłek i mówcie, jeśli w ciągu kilku dni się nie pojawią. Za zwłokę bardzo przepraszam.

Informuję też, że nie pełnię już funkcji MG. Z Herbią spędziłem szmat czasu, poświęciłem wiele, wiele nocy, sił oraz nerwów i cieszy mnie, że w dalszym ciągu działa, rozwija się i przyciąga nowych graczy. Nie opuszczam forum całkowicie - pozostanę pomocą techniczną i będę wspierał Herbię w kontaktach z VL czy innymi portalami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Po prostu nie będę Mistrzem Gry.
Nie dostrzegam celu w "namaszczaniu" Aishele, bo Herbię zna niemal od samego jej początku, jest pełnoprawną adminką od wielu miesięcy i już od czasu przybrania czerwonego koloru jej zdanie jest równoważnemu memu. Po prostu... powodzenia!

Re: Ogłoszenia drobne

27
Punkt 5.3 regulaminu został zaktualizowany o następujące podpunkty:
5.3.a Prawo do prowadzenia dodatkowej postaci można zyskać dzięki zebraniu odpowiedniej liczby Medali i niekiedy w ramach nagrody konkursowej.

5.3.b Wszystkie swoje postaci Gracz prowadzi przy użyciu jednego i tego samego konta.
Nie są to jakieś nowe zasady, ale nie było to nigdzie jasno napisane, więc dodałam, żeby nowi gracze nie musieli się dopytywać.
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Ogłoszenia drobne

29
W szale wiosennych porządków poprzenosiłam do archiwum sporo nieaktualnych tematów z Gorzelni, Zamtuza i Organizacji - mam nadzieję, że teraz nowi gracze (a w Gorzelni - nowi bardowie) będą trochę mniej zagubieni i mniej przytłoczeni nadmiarem informacji.

Dodatkowo został zaktualizowany temat "Pierwsze Kroki", który wyświetla się teraz jako ogłoszenie w Organizacji i w Atlasie. Do Atlasu został dodany nowy poddział - Geografia. Tam znalazły się przeniesione z Biblioteki opisy krain oraz mapa (mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie do nich trafić). Linki do Geografii i Ras zostały dodane do "Pierwszych Kroków". To wszystko specjalnie dla Was! ^^

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, jak poprawić czytelność naszego forum, piszcie śmiało. Mam nadzieję, że trochę zniwelowałam panujący do tej pory chaos, na który sporo ludzi się uskarżało. :)
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”