Regulamin gry typu Gracz-Gracz z Bardem (lub bez)

1
Regulamin gry typu Gracz + Gracz
 1. Gracze chcący wspólnie przeżywać przygody swoimi postaciami, muszą dobrać się samodzielnie, korzystając z różnych form komunikacji (PW, Discord) lub dzięki przeznaczonemu do tego tematowi na forum >>TUTAJ<<.
 2. Gracze chcący rozpocząć taką przygodę, muszą wpierw zakończyć ostatni rozpoczęty wątek z udziałem postaci, chociażby krótkim logicznym postem, ewentualnie druga postać może dołączyć do już trwającego wątku innej postaci.
 3. Postacie muszą uzasadnić w pierwszym poście swoje spotkanie, niezależnie czy znajdowały się w ostatniej chwili w tym samym mieście, czy przebyły pół kontynentu. Musi być to logicznie wyjaśnione, gdyż nagłe zjawienie się postaci na drugim końcu kontynentu w ciągu dnia lub dwóch jest po prostu absurdalne.
 4. Zabrania się bilokacji postaci.
 5. Gracze w ramach takiej grupy mogą tworzyć własne mini-przygody pod kilkoma warunkami:
  1. Nie można ingerować w fabularne postacie NPC i wywoływać spotkań z nimi.
  2. Nie można ingerować w fabułę globalną i zmieniać w ten sposób lore. Można jednak się do nich odnosić w swoich przygodach.
  3. Nie można tworzyć podwalin pod globalne wydarzenia.
  4. Zabrania się uzyskiwania przedmiotów o znacznej wartości, jak i potężnych przedmiotów magicznych i artefaktów.
  5. Zabrania się tworzenia znaczących postaci niezależnych, tj. króli, księżniczek, potężnych magów czy demonów. Zezwala się jednak na postacie jednorazowe, nie mające wpływu na wydarzenia na świecie.
 6. Od powyższych warunków istnieje prawo wyjątku – chcąc je uzyskać należy skontaktować się z Administratorami lub Mistrzami Gry. Wspólnie omówią oni możliwość nadania go.
 7. Tego typu wątki mają pełne prawo doglądać Mistrzowie Gry, a w razie wątpliwości, zwrócić uwagę uczestnikom jakie błędy popełniają lub zareagować wpisem bardowskim.
 8. Wątki tego typu NALEŻĄ do fabuły, dlatego proszę pilnować wydarzeń na świecie, aby nie popełniać gaf fabularnych.
 9. Ewentualny spór między postaciami rozstrzygnąć może Bard prowadzący, a w przypadku jego braku inny, dowolny Bard.
Dodatkowy regulamin gry typu Gracz + Gracz z Bardem
 1. Przygody typu Gracz – Gracz może nadzorować dowolny Bard, jednakże takie przygody nie są z góry traktowane jako priorytetowe. Znalezienie Barda dla rozgrywki leży w gestii graczy.
 2. Posiadanie Barda znacząco rozszerza możliwości ingerencji fabularnych i zdobywania przedmiotów, jednakże pieczę nad tym sprawuje Bard, graczy obowiązuje wciąż pkt.5 regulaminu.
 3. Bard w żadnym wypadku nie jest zobligowany do stosowania odpisów co kolejkę. Może on nadzorować wątek, pilnować wydarzeń a w stosownym dla niego momencie wtrącić post fabularny. Dbanie o ciągłość wątku i zapewnienie sobie pomysłów na grę spoczywa na graczach. Oczywiście można porozumieć się z Bardem celem popchnięcia wątku, ale nie jest to jego obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja”