Oblubieńcy Osureli 2022

16
Zgłaszam Kamircię, ale pozwolę, by sama się wypowiedziała o sobie, co ją będę powstrzymywać...
Jestem Kamirin, pierwsza, przyszła, Arcymagini z Urk-hun, czołowa i najważniejsza czarodziejka spośród pustynnych ogników, najsilniejsza magiczka wschodniej baronii, zwana ogniem pustyni, obecnie druga, ale w przyszłości pierwsza najsilniejsza czarodziejka Bastionu, nazwana zagłada goblinów oraz ich królową, naczelna szamanka plemienia goblinów należących do brata Esoma i do samego Esoma. Absolwentka Karlgardzkiej Akademii Czarnoksięstwa, przodowniczka pośród kolegium magii bojowej i strategii, oddana czcicielka Drwimira, przyszła największa orkowa szamanka i dzierżycielka zaawansowanej magii i mam 17 lat, to tak przy okazji, bo wiek bywa złudny. Wystarczająco byś uznał mnie za lepszą. Dzięki mojemu czarodziejskiemu kapeluszowi nie muszę widzieć, jak patrzysz na mnie z góry. Nigdy nie byłam wysoka, ale nie powstrzymywało mnie to przed marzeniami. Może nie mam postury orka, ale moja magia wszystko zrekompensuje. Nawet twoje finansowe braki. Mierzę wysoko, dlatego nigdy nie potrzebuję miarki, bo i tak nie sięgnę. Moja brązowa czupryna sprawi, że nie oderwiesz ode mnie wzroku, a potem dostrzeżesz ogień w moich oczach, ten żywy i prawdziwy. Jestem przecież pustynnym ognikiem! Niektórzy mówią, że to nawet nie jest moja prawdziwa forma! Mogą mieć rację. Jeśli chcesz mnie poznać, to musisz przyszykować dla mnie tron i umieć się bawić. Ze dwie suknie w bagażu również nie zaszkodzą. Drogie kamienie, ładne buty i wszystko, co piękne należy się mi bardziej niż komukolwiek innemu. Przyjaciół wynagradzam zawsze i szczerze, bo jest ich niewielu. Lubię rozmawiać o pogodzie, złocie, pięknych rzeczach, takich jak eksplozje i wybuchy, ale mam też delikatną stronę, która potrafi współczuć i prawdziwie kochać, ale mało kto to rozumie, mało kogo to obchodzi. Jeśli poszukujesz prawdziwie ognistej dziewczyny o pięknym i szczerym sercu, to lepiej niż na mnie trafić nie możesz.


PS: Zapomniała powiedzieć, że nie lubi mięsa, to ważne jeśli chcesz żyć!

Polecam się.
Kamira, wysłane w Roku 93-cim


Dostarczone przez jej wiernego sługę, nieznanego bliżej z imienia Goblina.

Oblubieńcy Osureli 2022

17
Zgłaszam Wierzbę!
Wierzba to niski, drobny półelf o jasnej cerze i ciemnych włosach oraz tak samo ciemnych oczach. Uważa się za stuprocentowego człowieka, ma bardzo duży problem z zaakceptowaniem naleciałości elfiej krwi w swoich żyłach (damn you, elfi tate!). Wychował się wśród Uratai na dalekiej Północy, jednak z czasem został pasowanym rycerzem Zakonu Obrońców Świtu i stara się zachowywać jak rycerz, choć nie zawsze mu to wychodzi. Obecnie wydalony z twierdzy Zakonu przez zainteresowanie córką Mistrza.
Ma problemy z wysławianiem się, szczególnie podczas sytuacji stresowych. Nie można spodziewać się po nim elaboratów, czasem brakuje ma słów, żeby złożyć pojedyncze zdanie. Nerwowy, często ma różnego rodzaju tiki, które zdradzają emocje. Jest wojowniczy, odważny i w gruncie rzeczy prawy. Posiada tylko tyle, ile ma przy sobie. Sprawnie walczy z pomocą łuku lub toporka. Ładnie śpiewa.
Obrazek

Oblubieńcy Osureli 2022

18
Mimo sporej rozterki, wybieram Tangę! Jeszcze nie miał okazji zabłysnąć w żadnym konkursie!
Tanga to dobry chłopiec o wielkich mięśniach i niezbyt wielkim móżdżku. Mimo 26 lat na potężnym karczychu oraz dniach spędzanych często w najbardziej niegościnnych warunkach gorącego południa, jego młodzieńcza buźka wciąż jest gładka, niczym pupcia niemowlaka. Poza sporymi rozmiarami, w oczy rzucają się jego długie, kręcone i niesamowicie puchate włosy, z którymi ewidentnie nie potrafi sobie nijako sam poradzić oraz sympatyczna twarz nieskalana myślą.
Pomimo iż z każdej strony wygląda na przerośniętego wzdłuż i wszerz człowieka, uparcie twierdzi, że jest orkiem. Wykłócanie się z nim na ten temat nie jest zalecane, ponieważ może skończyć się połamanymi kośćmi.
Rzadko mówi wiele i jeszcze rzadziej robi to mądrze, dlatego też ciężko szukać u niego towarzysza do inteligentnej dyskusji. Ma ogromne braki w najbardziej podstawowej wiedzy o świecie, za to potrafi zaskoczyć znajomością dziwnych roślin, czy też słabych punktów u mnogich zwierząt i stworów. W mig postawi porządne schronienie, zbuduje pułapkę, nastawi kość na swoje miejsce lub po prostu gołymi rękoma zmiażdży czaszkę twojego wroga! Jest niemniej bardzo ciekawski pomimo swojej wątpliwej inteligencji i chętnie zadaje pytania, nawet jeśli łatwo się rozprasza, gdy odpowiedź na nie okazuje się zbyt długa lub skomplikowana.
Od nadmiernego myślenia, zdarza mu się dostawać bólu głowy.
Łatwo go oszukać i zmanipulować, jednak biada tym, których słowa lub czyny zinterpretuje, jako formę obrazy.
Kocha się w walce, pojedynkach oraz wyzwaniach wszelkiej maści. Nie interesują go słabeusze, których istnienie potrafi ignorować z niebywałą skutecznością. Prowadzi intensywne życie i nienawidzi nudy. Wciąż szuka wrażeń w nowych walkach, przeciwnikach i stworach do ubicia, a im są oni silniejsi i bardziej przerażający, tym lepiej!
Je za dwojga i ;ubi paradować bez uwierających wiecznie ubrań, które rzadko idzie znaleźć dla niego w odpowiednim rozmiarze.
Foighidneach

Oblubieńcy Osureli 2022

19
Zgłaszam Mirannę!
Miranna to piękna półelfka wychowana w oroskiej szlacheckiej rodzinie, która ze względu na elfią krew nie została dobrze przyjęta wśród ludzkich krewnych i opuściła miasto w poszukiwaniu nowego życia. Ci którzy ją poznali na kerońskich i północnych traktach oraz gospodach, mogliby stwierdzić że ma nie po kolei w głowie. Często gada do siebie lub do, wydawałoby się, wyimaginowanych postaci. Nastrój ma zmienny jak górskie wichry. Potrafi omamić niemal każdego kilkoma słowami i trzepotem rzęs. Wodzi i zwodzi, nagina wolę innych wedle swoich zachcianek. Para się magią, taką która wykracza poza curriculum większości szkół magicznych. Możnaby nazwać ją wiedźmą, lecz motywy jej działań ukierunkowane są na naukę i poszerzanie horyzontów. Podnieca ją rozwój, ewolucja, zmiana i wiedza. Stałość natomiast nudzi i mierzi, wzbudza nudę, odrazę i złość. Miranna nie jest osobą łatwą, to trzeba jej przyznać. Jeżeli jednak udowodni jej się swą wartość, można liczyć na jej dobre towarzystwo, oparcie w trudnych chwilach, kompanię do śmiechu, podróży, żałoby, wspólnych odkryć, zachwytów, smutków i do zimnego kufla, a w szczególnych przypadkach może i coś więcej?

Oblubieńcy Osureli 2022

20

Love is in the air!

Dziękujemy przede wszystkim za tak dużą ilość zgłoszeń do zabawy! Cieszymy się, widząc ekscytację, jaką obdarowaliście ten konkurs i właściwie to nie będziemy przedłużać, a przejdziemy od razu do meritum.

Zasady II etapu:
  • Przez najbliższe 5 dni, tj. do 20.02 23:59 Waszym zadaniem będzie wcielenie się w zakochaną mniej bądź bardziej postać, którą zgłosiliście wcześniej. Tutaj nie liczą się uprzedzenia, preferencje i możliwa nienawiść! Istnieje tylko m i ł o ś ć.
  • Poniżej przedstawione zostały wylosowane na naszym Discordzie pary, które mają wymienić między sobą krótką, acz gorącą korespondencję. Poprzez krótką mamy na myśli maksymalnie 2 tysiące znaków per osoba. Nikomu nie chce się czytać epopei, jakkolwiek nie napisane byłyby one pięknie.
  • Co do formy, mogą to być wiersze, listy miłosne, piosenki i inne formy literackie; cokolwiek uzgodnicie między sobą, będzie działało. Ostatnio jak patrzyliśmy, wszyscy są na naszym Discordzie, więc zalecamy parom skontaktować się poprzez wiadomość prywatną właśnie tam; jeśli wolicie, możemy ustawić Wam osobny kanał, ale pamiętajcie, że Administracja patrzy. Nikt też oczywiście nie zabroni Wam korzystać z pw herbiowych albo nawet Facebooka!
  • Uzgodnijcie, kto jest pierwszym nadawcą listu, a kto na niego odpowiada; komunikacja to podstawa, ale jeśli ktoś będzie zachowywał się niedbale i nie odpowiadał, to zgłaszajcie to śmiało do nas.
  • Po napisaniu jednej i drugiej walentynki wysyłajcie je na konto HERBII; najlepiej uzgodnijcie między sobą, kto kompletuje i wysyła wiadomość – koniecznie zawrzyjcie w niej chronologicznie listy oraz imiona postaci, które je wysłały.
  • Jakkolwiek jesteśmy z Was dumni, że jesteście artystycznymi duszami, upraszamy o powstrzymanie się przed dosyłaniem dodatkowej formy walentynki, np. piosenki, komiksu, rysunku – przynajmniej przed zakończeniem głosowania. Nie każdy posiada taki talent, a chcemy, aby ten pojedynek był jak najbardziej fair.
  • Po raz kolejny także: nie piszcie wulgarnie i nazbyt sprośnie, bo nie przepuścimy tego. Obrazowe opisy genitaliów i co byście z nimi robili nie przejdą i koniec kropka.

Poniżej znajdziecie zaś listę wylosowanych na Discordzie partnerów:
Spoiler:

Oblubieńcy Osureli 2022

21
Herbianie mniejsi i więksi,

Druga część konkursu za nami. Nadszedł zatem czas głosowania publiczności!
Od Was i tylko od Was zależeć będzie, która para walentynkowa zdobędzie podium!

Zasady są proste i większości zapewne dobrze znane:
  • Głosujecie na trzech faworytów, którzy Waszym zdaniem powinni znaleźć się na podium. Przykładowo: Praca X - 1 miejsce; praca Y - 2 miejsce; praca Z - trzecie miejsce.
  • Osoby biorące udział w konkursie nie mogą głosować na swoje prace.
  • Swoje głosy wysyłacie na konto HERBII.
  • Głosować mogą wyłącznie osoby z zaakceptowaną Kartą Postaci.
  • Macie 3 dni, aby oddać głos. Ostatnie głosy przyjmujemy do czwartku 24 lutego, do godziny 23:59.

A oto Nasze zacne pary:

Tamas i Callisto
Spoiler:
Ren i Loyra
Spoiler:
Lead i Mua
Spoiler:
Naf i Septo
Spoiler:
Sherds i Svanrog
Spoiler:
Lucas i Truskawa
Spoiler:
Paria i Melawen
Spoiler:
Ravenill i Tag
Spoiler:
Wierzba i Kamira
Spoiler:
Powodzenia!

Oblubieńcy Osureli 2022

22

Dzień dobry!

Pora na wyniki – finalistów ciężko było wyłonić, bowiem walka była zażarta, jednak po dokładnych wyliczeniach podium, a co za tym idzie najgorętsze pary Herbii plasują się następująco:

I Miejsce:
Wierzba & Kamira

II Miejsce:
Lead & Mua

III Miejsce:
Svanrog & Sherds


Klasycznie zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy pięknie za udział w tej zacnej zabawie! Poniżej raz jeszcze przedstawiamy nagrody, które są do wyboru. Tak jak zwykle, zwycięska para I miejsca ma wybór, który zestaw zostanie im dostarczony fabularnie; po nich z pozostałych dwóch nagród może wybierać II miejsce, zaś III dostanie to, co pozostanie z wybranych. Ze względu na specyfikę konkursu, upraszamy laureatów o dogadanie się między sobą, który zestaw chcecie wziąć. Zgłosić się po odbiór może jedna osoba; w przypadku, jeśli jakimś cudem nie dojdzie między Wami do konsensusu, administracja zastrzega sobie prawo do rzucenia kością 1d3 do rozstrzygnięcia sporu.

Grzeszny Spowiednik: do dyspozycji szczęśliwej pary znajdzie się w nim wycieczka karocą/wozem/łodzią idealną na romantyczną kolację (pakiet zawiera wyżywienie i alkohol), obcisły zestaw mnicha/siostry zakonnej rozpalający zmysły oraz buteleczka święconej wody rozdmuchująca libido zakochanych. Na grę wstępną dorzucamy limitowaną edycję 365 Biczy, najnowszego hitu wśród kerońskich szlachcianek!
W Objęciach Dżungli: jedyny w swoim rodzaju zestaw zawierający strój pierwotnych ludzi (kto by się spodziewał, że liście są takie wygodne?), ekskluzywny masaż wykonany przez specjalistyczną kadrę oraz garść słodkich, wcale nie halucynogennych jagód otumaniających zmysły ich szczęśliwego posiadacza... oprócz tych potrzebnych na tę jedyną okazję.
Mroczne Zniewolenie: fanatycy ostrzejszych zabaw na pewno pokochają ten zestaw, w którym znajdzie się skąpy, skórzany ubiór przywodzący na myśl najbardziej chutliwe kapłanki Krinn (w pakiecie z opaskami na oczy!), a także kąpiel w gorących źródłach z asystą pięknych Elfek gotowych na każde skinięcie zakochanej pary. Dla urozmaicenia nieziemskiego wieczoru proponujemy karafkę krwistoczerwonego wina, po którym odważnym na pewno wzrośnie kondycja!

Upominkowe medale prawdopodobnie się pojawią ;)

PS Dziękujemy ślicznie Wierzbie za udostępnienie swojego rysunku przedstawiającego Wierzbę i Kamirę!

Oblubieńcy Osureli 2022

25
Event skończył się już dawno a mi wypadło z głowy, żeby wrzucić co działo się za kulisami, tak jak było to w planie!
Myśmy odegrali krótkiego jednostrzałowca, a potem wpadła korespondencja, co odpowiadała do roli eventu i z której wycięliśmy samą treść listów.
Jakby ktoś miał za dużo czasu, o, to można się częstować, smacznego:

Akt I
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Akt II
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”