Cała Herbia

2
Świat szybko obiegły wieści o kolejnej, zatrważającej wizji Marii Eleny. Wieszczka znana ze swoich mrocznych, niemal apokaliptycznych wizji przybyła wraz ze swoją podopieczną, Mokkuth, do pałacu cesarza Buliara, mając pierwotnie posłużyć mu radą w doborze następcy tronu. Do pierwotnej przepowiedni nie doszło, zaś wśród opowieści powtarzanych w karczmach można usłyszeć o gromach z jasnego nieba i trzęsieniach ziemi; ponoć sama Maria Elena została opętana przez nieznaną moc, przemawiając jej głosem, lewitując w przerażającej pozycji nad głowami wszystkich.
Od tamtej pory podobno Maria Elena intensywnie odpoczywa, chociaż zdaniem niektórych jest to tylko wymówka mająca ukryć fakt, iż najsłynniejsza wieszczka Herbii postradała do reszty zmysły.

Góry i morskie głębiny. Pustynie i miasta. Patrzycie na swoje cztery ściany, gdy świat wokół was zmienia się w ruinę. Mądry cesarz sam nie powstrzyma nadchodzącej zagłady. Nie powstrzyma jej z córką. Czarna fala wylewa się spod ziemi.
Idzie zemsta, rosnąca, kipiąca, przeleje się przez wyciągnięte ku niebu kamienie. Tysiące zębów, pazurów, oczu, tysiące ostrzy. Runą mury, trony i świątynie. Widzący pomógł już kiedyś, ale mógł zrobić to tylko raz. Ile warte są życia śmiertelnych? Ile warte są życia władców?
Otwierają się mosty; otwierają się przejścia, na pięciu krańcach świata. Stańcie naprzeciw, albo patrzcie, jak ten świat pogrąża się w ciemności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wieści ze świata”