Tworzenie postaci

1
Witaj!
Jeśli tu jesteś, to zapewne masz już jakąś wizję tego, kim chciałbyś grać. Jeśli jednak nie, pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się o pomoc do któregokolwiek z Użytkowników, Bardów lub Mistrzów Gry.
Poniżej znajdziesz podstawowe informacje dotyczące świata Herbii. Jeśli nie będą one dla Ciebie wystarczające, lub będziesz chciał zagłębić się w dany temat, pod każdym z zagadnień znajdziesz odnośniki, które przekierują Cię do bardziej rozbudowanych opisów, zawierających więcej szczegółów.


Obrazek


Rasy
W uniwersum Herbii do użytku graczy oddajemy podstawowe, znane z fantastyki rasy. Poza nimi istnieją także inne, jednakże są to tak zwane "rasy niestandardowe", na które zezwalamy jedynie graczom doświadczonym już w rozgrywce, odpowiedzialnym. Ze względu na chęć utrzymania spójnego lore gry, nie zezwalamy na tworzenie własnych ras.
Spoiler:

Obrazek


Krainy geograficzne
Krainy Herbii dzielą się na kilka stref w zależności od sytuacji dyplomatycznej, ras, warunków przyrodniczych i atmosferycznych. Twoja postać może pochodzić z ośnieżonych szczytów północy, gorących piasków południa, umiarkowanego klimatu części centralnej lub wilgotnych wysp. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Spoiler:

Obrazek


Coś więcej?
Przy tworzeniu historii i osadzeniu bohatera w naszym świecie pomocne będzie zapoznanie się z najnowszymi wieściami ze świata oraz najważniejszymi konfliktami, targającymi mieszkańcami naszego uniwersum. Dla odniesienia chronologicznego, obecnie na forum mamy rok 92. Trzeciej Ery.

Wieści ze świata -> Konflikty w Herbii ->
W Atlasie i jego podrozdziałach znajdziecie wiele dodatkowych informacji, ale spokojnie - nie wymagamy od Was znajomości wszystkiego! Są tam jednak różne ciekawostki, które pomogą Wam jeszcze lepiej wpisać swoje postaci w świat.

Atlas ->
Z obecnością magii wiąże się kwestia bóstw. Kilkunastoosobowy panteon podzielony jest na trzy główne gałęzie, którym przewodzą: Turonion – srogi pan lodu i prawa, Sulon – zmienny jak wiatr bóg wiedzy i przyrody oraz Drwimir – ceniący siłę bóg ciemności i ognia.

O bóstwach Herbii możesz przeczytać tutaj ->

Obrazek


Karta postaci
Teraz przychodzi czas na wypełnienie Karty Postaci. Instrukcje dotyczące poszczególnych sekcji znajdują się poniżej wzoru.
Spoiler:
Obrazek


Skończyłem/am! Co dalej?
Tak wypełnioną Kartę Postaci należy przesłać na konto HERBII za pomocą systemu prywatnych wiadomości, gdzie zajmie się nią jedna z osób uprawnionych do sprawdzania KP – Ren, Paria, Lead lub Wierzba. Do nich można także słać ewentualne pytania jeszcze przed nadesłaniem KP – dostępni są także na Discordzie Herbiowym (na którym jest ich najłatwiej złapać).
Zablokowany

Wróć do „Podstawy”