FAQ - Fuck, Ask Questions

1
Witam, odpowiem tu na kilka pytań. Dodam, że jesto to miejsce w którym możecie zdawać swoje pytania. Kolejna osoba, która wyśle mi PW, zostanie publicznie przeklęta.

1.) Jak postawić budynek, który ma 100ZL, skoro w mieście mam tylko 40? A w ogóle to w mieści można mieć max 50, wut da fuq?

- otóż, budynku nie trzeba stawiać "na raz". Można zapłacić 40 ZL w jednej turze i 30ZL w dwóch następnych. W wersji 1.03 podręcznika zaznaczę, które budynki muszą stać na "hexie miasta".

2.) Wybrałem punk na miasto i co dalej..?

- Ah! Początki są trudne, zaiste. Dostajecie 40ZL na start, ale te "Zasoby Ludzkie" trzeba gdzieś zakwaterować. Automatycznie z tego tytułu dostajecie "8 hexów miasta", bo tyle hexów odpowiada 40ZL.
- Po wybraniu tych hexów dokonujesz wyboru co zbudować
- A następnie ruszasz się piechurami i ekspedycją (zawsze mogą stać w miejscu)

3.) Chcę drugie miasto

- Spoko. Zbudujesz ekspedycję za odpowiednią ilość F i ZL. Jest to normalna jednostka, ktrą da się zaatakować i która musi chodzić. Następnie musisz dojść do upragnionego miejsca na nowe miasto i "postawić ratusz", tym razem już kompletnie gratis. Brawo! Masz jeden hex miasta z ratuszem. Więcej w 1.03, już niebawem.

4.) Jak działają handlowe?

- Co sobie obiecacie, to zadziała. Ja tam będę ingerował tylko jak coś rażąco sprzecznego z mechaniką będzie. Jak dla mnie możecie wymieniać się wojem, zasobami lub nawet ZL!

5.) Sprzedać coś chcę na kontynent i kupić też fajnie

- 1.03

6.) Chcę ustawić więcej niż jeden szyk do walki wręcz

- Już niebawem, patrz wyżej
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gra strategiczna”