Informacje o turach - posty od MG

1
TURA 1 Co was tu przygnało? Chęć zaczęcia od nowa, wizja potęgi, czyjś rozkaz, czy może jeszcze coś innego? To nieistotne, gdyż oto jest. Z pomiędzy fałd mgły wyłoniła się w końcu tajemnicza wyspa. Wasze statki od tygodni rozdzierają dziobami taflę wody, zmagają się ze sztormami i innymi przeszkodami, byle tu dotrzeć. A teraz kiedy tu jesteście, co zrobicie?
Obrazek

Brzegi wyspy okalają kamieniste plaże, w oddali widać lasy oraz szczyty górskie. Wszystko to zachęca do rozbicia obozu, założenia kolonii i zbadania tajemnicy wyspy. Tylko czy dane będzie wam to zrobić, jeśli oprócz was zleciały się tu inne siły ekspedycyjne? Pierwsze dotarły tu Mroczne Elfy, przez z dawna zapomniany tunel.



Zapraszam wszystkich uczestników do rozpoczęcia gry! Zaczynacie w momencie, w którym przycumowaliście do wybranego brzegu wyspy. Jesteście sporą karawaną, która dopiero wybierze miejsce na swoją kolonię. Wybierajcie mądrze, bowiem zapasów nie macie nieskończoność, a i przed zimą trzeba zdążyć. Czy zagracie dyplomatycznie, czy agresywnie, zależy tylko od was. Ilość fabularnych zagrywek też jest w dużej mierze uzależniona od was i tego jak będziecie grać.

Dla tych co nie pamiętają, oto inicjatywa w tej turze:
Ravenill (Mroczne Elfy)
Ves (Zakon Sakira)
Leevakk (Krasnoludy)
Sylvius (Unia)
Ren (Orki & Gobliny)
Caim (Elfy)

Linki do Map w pierwszej turze:
Linki do map:
Surowa mapa
Mapa z Gridami
Mapa z numerkami i gridami



Jeśli macie pytania to zadawajcie je w dziale przeniesionym z karczmy lub na pw. Mam nadzieję, że spodoba się wam taka sesja i podołam jako jej prowadzący. Pozostaje mi życzyć wam powodzenia i miłej gry.
Niechaj rozpocznie się gra!
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Informacje o turach - posty od MG

2
Proszę wszystkich graczy o wpisanie swoich reakcji na turę pod moimi postami. Po tym możemy już zaczynać. O wyniku waszych działań dowiecie się w podsumowaniu tury drugiej. Kiedy już to napiszecie losuję inicjatywę i lecimy dalej. Ves, czekamy na opis dowódcy i bohatera, jeśli nie dostarczysz ich w odpowiednim terminie, będziesz ostatnia w turze.

Mapa Klimatyczna: https://www.dropbox.com/s/uss33julw2nq2 ... y.png?dl=0

Map Taktyczna: https://www.dropbox.com/s/xaa4qn0dwcokw ... d.png?dl=0
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: Informacje o turach - posty od MG

6
Witam! Byłbym wdzięczny, gdybyście do końca przyszłego tygodnia wszyscy stworzyli karty swoich państw, wg wytycznych zawartych w podręczniku (20 000 poddanych na start) Wprowadzimy drobne modyfikacje do mechaniki (podzielimy na rejony mapę), zostanie to szerzej opisane na dniach. Decyzje o waszych turach przesyłaci mi na PW z następujacym tytułem: Gra Strategiczna – Tura "x", gdzie x to numer odpowiedniej tury. Zakładamy, że jedziemy znów od tury 1, abyście mogli jakoś odzwierciedlić wasze poprzednie ruchy i decyzje, Leevak ty zaczniesz dopiero w turze 2, jako, że twoi ludzie tułali się do wyznaczonego miejsca. Wszelkie pytania proszę pisać w temacie FAQ! Zapraszam serdecznie do gry!

EDIT:
Nie obowiązują was zasady generowania królestwa, już opisaliście swoje państwa i wiemy wszyscy o co chodzi. Gotowe karty również proszę przez gołębia pocztowego do mnie słać.
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gra strategiczna”