1. Forum

  1. Taj`cah

   27 Tematy 2349 Posty

   Centralne wyspy są gęsto zaludnione i w miarę możliwości ucywilizowane – nawet dżungla zdaje się być ujarzmiona. Wielu magnatów i mniejszych szlachciców ma tu swe rezydencje, wokół których rozciągają się wielkie plantacje, na których pracują związani długami chłopi. Uprawy obejmują przede wszystkim kukurydzę, bawełnę i kakaowce, które później trafiają do Ujścia lub Karlgardu, gdzie wymieniane są na mięso i zboża.

   27 Tematy
   2349 Posty
  2. Chandi

   4 Tematy 28 Posty

   Północne wyspy są bardziej obfite w złoża żelaza i srebra niż pozostała część Archipelagu. Mają nieco łagodniejszy klimat, a do tego są na ogół większe i różnorodnie ukształtowane – na największej, Chandi, znajdują się nawet góry widoczne z wielu pobliskich wysp.
   Poza typowymi osadami rybackimi, plantacjami i niewielkimi farmami, można tu trafić na górnicze osady położone w wyższych partiach wysp, pośród zdominowanej przez wielkie paprocie zieleni.

   4 Tematy
   28 Posty
  3. Erola

   25 Tematy 1252 Posty

   Między zachodnio-centralnymi wyspami żegluje mnóstwo handlowych statków, tak lokalnych, jak i płynących aż z kontynentu – a co za tym idzie, wiele jest też państwowych statków celników.
   Wyspy są gęsto zaludnione i widać tu nieco więcej Ludzi i Goblinów niż w innych regionach. Pozycja Syndykatu Tygrysa jest tu wyjątkowo silna, co w połączeniu z kilkoma siedzibami magicznych organizacji znacznie osłabia wpływy magnatów i króla.

   25 Tematy
   1252 Posty
  4. Kattok

   20 Tematy 1102 Posty

   Położone na wschodzie wyspy są jednym z najdalej wysuniętych fragmentów Herbii. Lokalne regiony są najsłabiej zbadane, a dżungle – najbardziej zabójcze. Mieszkańcy potrafią godzinami opowiadać liczne i barwne historie o mrocznej magii i dawnych konfliktach Trolli z Elfami, a każda z nich może przyprawić o ciarki. Wiele jest tu ruin dawnych miast Trolli, dziś w większości całkowicie porzuconych i nawet zapomnianych, stanowiących nie lada gratkę dla domorosłych archeologów oraz nieostrożnych łowców skarbów.

   20 Tematy
   1102 Posty