1. Forum

  1. Królewska prowincja

   102 Tematy 3634 Posty

   Stołeczna dzielnica położona jest w północnej części królestwa, w umiarkowanym klimacie. Poza wybudowaną przy pomocy Krasnoludów stolicą Saran Dun, obejmuje ona takie bogate miasta, jak elfie Nowe Hollar oraz portowe Heliar. Dziś jest jeszcze bardziej żywa niż zazwyczaj: na północy bezustannie panuje napięcie z powodu zagrożenia w postaci demonów, na wschodzie trwają walki z Fenisteą, a w samej stolicy trwają odwieczne utarczki polityczne.

   1. Saran Dun
   2. Akademia Mniejsza
   3. Biały Fort
   4. Nowe Hollar
   5. Akademia Sztuk Magicznych
   6. Heliar
   102 Tematy
   3634 Posty
  2. Księstwo Grenefod

   11 Tematy 163 Posty

   Względnie autonomiczna wyspa o niewielkim znaczeniu politycznym często staje się azylem dla tych, którzy chcieli rozpocząć nowe życie bez cienia swej przeszłości. Mieszkańcy hodują w tym chłodnym klimacie bydło w postaci krów i włochaczy lub trudnią się prostym rzemiosłem i rybołówstwem.

   1. Grenefod
   11 Tematy
   163 Posty
  3. Książęca prowincja

   29 Tematy 1018 Posty

   Ciągnąca się wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Keronu, dzielnica ta przeżywa lata dobrobytu od momentu, gdy Książę Jakub został jej panem i mieszkańcem. Cały jego dwór i polityczni sprzymierzeńcy, którzy tu ściągnęli napędzają lokalną gospodarkę i znacząco poprawiają prestiż jedynego dużego miasta – Qerel.

   1. Qerel
   29 Tematy
   1018 Posty
  4. Zachodnia prowincja

   30 Tematy 897 Posty

   Położona na zachodnim wybrzeżu, prowincja ta jest ponurą krainą zmagającą się z wieloma problemami. Największym zagrożeniem dla tych ziem, rozciągających się od Gryfiego Fortu po Dzielnicę Książęcą, są niedobitki nieumarłych, którzy od stuleci dominują pobliskie wody. Wybrzeża często są patrolowane przez licznych i silnych tu Sakirowców, których zakon posiada ogromne wpływy oraz siłę potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa ludności.

   1. Irios
   2. Srebrny Fort
   30 Tematy
   897 Posty
  5. Południowa prowincja

   69 Tematy 2645 Posty

   Rozciągająca się między górami Aron, Daugon i Wschodnią ścianą, leży w łagodnym, ciepłym klimacie. Obszar bogaty, dzięki wielu Czarodziejom i uczonym, których dumą jest Uniwersytet w Oros, ale przede wszystkim, dzięki szlakowi handlowemu ciągnącemu się z Księstwa Ujścia na południu do stolicy na północy.

   1. Oros
   2. Uniwersytet w Oros
   3. Zaavral
   69 Tematy
   2645 Posty
  6. Wschodnia prowincja

   31 Tematy 855 Posty

   Kraina zdaje się być idyllicznym obrazem feudalnego królestwa – liczne wioski i gospodarstwa zamieszkane przez Ludzi i Niziołków uprawiają żyzną glebę i hodują konie, kozy i rogaciznę.
   Jednak teraz Meriandos, Stolica Sztuki, gości więcej możnych rycerzy, setników i dziesiętników niż bardów, tancerek i dziewek do towarzystwa. Toczona na wschodzie wojna z Fenisteą uczyniła z tych ziem pole zmagań z Leśnymi Elfami, a i sami spokojni rolnicy stali się teraz ostrożni i nieufni.

   1. Meriandos
   31 Tematy
   855 Posty
  7. Księstwo Ujścia

   46 Tematy 1180 Posty

   Ważny gospodarczo obszar położony jest w ciepłym regionie za Górami Daugon i stanowi bufor tak dla wielu towarów, jak i politycznych wpływów i nowatorskich myśli. Borykające się z problemem zorganizowanej przestępczości Ujście wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk.

   1. Ujście
   46 Tematy
   1180 Posty
  8. Gryfie Gniazdo

   8 Tematy 137 Posty

   Jedna z najpotężniejszych kerońskich fortec od wieków strzeże południowych ziem Centralnej Herbii. Posiadająca wyjątkowy status, bo podległa nie pod żadną prowincję, a bezpośrednio pod króla, od setek lat była nie lada kąskiem i zarzewiem konfliktu między Irios a Oros.

   1. Zamek
   8 Tematy
   137 Posty