Herbia

Forumowa gra fabularna

Herbia

Forumowa gra fabularna

 1. Forum

  1. Organizacja

   131 Tematy 3257 Posty

   Regulamin, ogłoszenia, propozycje i zażalenia – metazasady dotyczące gry oraz forum, niezwiązane bezpośrednio z samym światem lub rozgrywką.

   131 Tematy
   3257 Posty
 2. Zasady gry i świat przedstawiony

  1. Atlas

   128 Tematy 189 Posty

   Zbiory te zawierają podstawową wiedzę o Herbii, jej mieszkańcach i prawach nią rządzących. Znaleźć tu można podstawowe zasady gry, opis mechaniki, reguły tworzenia postaci, historię świata oraz opisy ras, organizacji, bóstw i ich świątyń.

   128 Tematy
   189 Posty
  2. Kartoteka

   512 Tematy 518 Posty

   Postaci graczy zawsze znajdują się tam, gdzie coś się dzieje: podczas starć, odkryć i intryg, na salonach, polach bitew i gwarnych targowiskach. Wielu je widzi, wielu o nich mówi, a wraz ze słowem roznosi się plotka, którą tu można poznać.

   512 Tematy
   518 Posty
 3. Północ

  1. Salu

   28 Tematy 1301 Posty

   Największe na Herbii miasto portowe jest ulokowanym na dalekiej Północy nowym domem dla wielu uchodźców z terenów zagrożonych przez pojawienie się Wieży. Śmiertelnie zagrożone przez napierające ze wschodu piekielne biesy, desperacko szuka sposobów ochrony przed nieprzyjacielem.
   Poza rozciągniętym na wybrzeżu miastem mieści się wiele wiosek rybaków i pasterzy, lecz im dalej na wschód, tym częściej pastwiska i zagrody zastępują pogorzeliska i ruiny.

   28 Tematy
   1301 Posty
  2. Splugawione Ziemie

   8 Tematy 308 Posty

   Opanowane przez piekielne demony ziemie ciągną się od Smoczych Szczytów na wschodzie, po Xareliny na zachodzie, prezentując katastrofalny krajobraz pełen pogorzelisk, zniszczonych lasów i wynaturzeń. Liczne biesy zdają się przybierać wszystkie możliwe formy i rozmiary, jakby chciały reprezentować każdy z możliwych koszmarów i fobii śmiertelnych.
   W całym regionie panuje plugawa aura, a powietrze przepełnione jest gorzkim, ciepłym smrodem przybierającym na sile w miarę zbliżania się do przeklętej Wieży.

   8 Tematy
   308 Posty
  3. Thirongad

   13 Tematy 312 Posty

   Imponująca forteca barbarzyńców Uratai jest wyjątkowym punktem oporu przeciw przetaczającej się przez Północ piekielnej pladze. Położona gdzieś pośród północnych wysokich grani Gór Smoczych, każdego dnia walczy o przetrwanie i pożywienie wznosząc modły do starodawnego panteonu.
   Barbarzyńskie wioski od wieków toczyły ze sobą wojny o ziemię i surowce, a teraz, gdy zachodnie plemiona spychane są na wschód, walki te tylko się zintensyfikowały. Konflikty stają się zajadłe jak nigdy, a ochrona ziem Uratai znacznie utrudniona.

   13 Tematy
   312 Posty
  4. Turon

   18 Tematy 1034 Posty

   Stolica Krasnoludów zamknęła się dziś na główny, zagrożony teraz przez demony trakt, przez co niezwykle trudno się do niej dostać obcemu. Rozsiane w górskim masywie niewielkie osady i fortece są niemal niedostępne, a na zimę praktycznie opuszczane – jedynie wejścia do podziemnych tuneli brodaci gwardziści nie spuszczają z oka dzień i noc.
   Majestatyczne, pokryte śniegiem góry patrolowane są nieustannie zarówno przez podejrzliwych krasnoludzkich żołnierzy i samozwańczych łowców demonów, jak i przez same piekielne poczwary, które przepłoszyły niemal całą dziką zwierzynę.

   18 Tematy
   1034 Posty
  5. Ziemie niczyje

   1 Tematy 40 Posty

   Położone na północy wyspy, mniejsze osady i różne miejsca, znajdujące się pod innymi, niezależnymi rządami.

   1 Tematy
   40 Posty
 4. Keron

  1. Królewska prowincja

   113 Tematy 4518 Posty

   Stołeczna dzielnica położona jest w północnej części królestwa, w umiarkowanym klimacie. Poza wybudowaną przy pomocy Krasnoludów stolicą Saran Dun, obejmuje ona takie bogate miasta, jak elfie Nowe Hollar oraz portowe Heliar. Dziś jest jeszcze bardziej żywa niż zazwyczaj: na północy bezustannie panuje napięcie z powodu zagrożenia w postaci demonów, na wschodzie trwają walki z Fenisteą, a w samej stolicy trwają odwieczne utarczki polityczne.

   113 Tematy
   4518 Posty
  2. Księstwo Grenefod

   12 Tematy 248 Posty

   Względnie autonomiczna wyspa o niewielkim znaczeniu politycznym często staje się azylem dla tych, którzy chcieli rozpocząć nowe życie bez cienia swej przeszłości. Mieszkańcy hodują w tym chłodnym klimacie bydło w postaci krów i włochaczy lub trudnią się prostym rzemiosłem i rybołówstwem.

   12 Tematy
   248 Posty
  3. Książęca prowincja

   31 Tematy 1097 Posty

   Ciągnąca się wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Keronu, dzielnica ta przeżywa lata dobrobytu od momentu, gdy Książę Jakub został jej panem i mieszkańcem. Cały jego dwór i polityczni sprzymierzeńcy, którzy tu ściągnęli napędzają lokalną gospodarkę i znacząco poprawiają prestiż jedynego dużego miasta – Qerel.

   31 Tematy
   1097 Posty
  4. Zachodnia prowincja

   29 Tematy 906 Posty

   Położona na zachodnim wybrzeżu, prowincja ta jest ponurą krainą zmagającą się z wieloma problemami. Największym zagrożeniem dla tych ziem, rozciągających się od Gryfiego Fortu po Dzielnicę Książęcą, są niedobitki nieumarłych, którzy od stuleci dominują pobliskie wody. Wybrzeża często są patrolowane przez licznych i silnych tu Sakirowców, których zakon posiada ogromne wpływy oraz siłę potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa ludności.

   29 Tematy
   906 Posty
  5. Południowa prowincja

   75 Tematy 2910 Posty

   Rozciągająca się między górami Aron, Daugon i Wschodnią ścianą, leży w łagodnym, ciepłym klimacie. Obszar bogaty, dzięki wielu Czarodziejom i uczonym, których dumą jest Uniwersytet w Oros, ale przede wszystkim, dzięki szlakowi handlowemu ciągnącemu się z Księstwa Ujścia na południu do stolicy na północy.

   75 Tematy
   2910 Posty
  6. Wschodnia prowincja

   36 Tematy 1114 Posty

   Kraina zdaje się być idyllicznym obrazem feudalnego królestwa – liczne wioski i gospodarstwa zamieszkane przez Ludzi i Niziołków uprawiają żyzną glebę i hodują konie, kozy i rogaciznę.
   Jednak teraz Meriandos, Stolica Sztuki, gości więcej możnych rycerzy, setników i dziesiętników niż bardów, tancerek i dziewek do towarzystwa. Toczona na wschodzie wojna z Fenisteą uczyniła z tych ziem pole zmagań z Leśnymi Elfami, a i sami spokojni rolnicy stali się teraz ostrożni i nieufni.

   36 Tematy
   1114 Posty
  7. Księstwo Ujścia

   53 Tematy 1926 Posty

   Ważny gospodarczo obszar położony jest w ciepłym regionie za Górami Daugon i stanowi bufor tak dla wielu towarów, jak i politycznych wpływów i nowatorskich myśli. Borykające się z problemem zorganizowanej przestępczości Ujście wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk.

   53 Tematy
   1926 Posty
  8. Gryfie Gniazdo

   9 Tematy 152 Posty

   Jedna z najpotężniejszych kerońskich fortec od wieków strzeże południowych ziem Centralnej Herbii. Posiadająca wyjątkowy status, bo podległa nie pod żadną prowincję, a bezpośrednio pod króla, od setek lat była nie lada kąskiem i zarzewiem konfliktu między Irios a Oros.

   9 Tematy
   152 Posty
 5. Fenistea

  1. Fenistea - puszcza

   10 Tematy 418 Posty

   Dawniej wspaniała i dostojna elfia puszcza, po Nocy Spadających Gwiazd - niepokojący gąszcz zdziczałych i spotworniałych roślin przeplatanych z tysiącami pousychanych świętych drzew nand'caleen. Nad wszystkim połyskuje dziwna opalizująca łuna, a pozostałości elfich zabudowań, przedmiotów i zwłok opanowały migoczące istoty zwane Gwiazdami.

   10 Tematy
   418 Posty
  2. Bagna Serathi

   2 Tematy 89 Posty

   Moczary te są prawdopodobnie największym bagiennym terenie w Herbii, obejmując swą powierzchnią całą deltę rzeki Zielonej i jej okolice. Jakby nie dość było żyjących tu drapieżników i ponurych stworzeń, to legendy mówią jeszcze o mieście zatopionym w wyniku Bitwy przeciw Śmierci, po której cały kontynent doznał poważnych zmian, a poziom wód podniósł się znacząco.

   2 Tematy
   89 Posty
 6. Urk-hun

  1. Zachodnia baronia

   25 Tematy 691 Posty

   Spękane od piekielnego żaru kamienie ciągną się po horyzont, tworząc wokół najstarszego orczego miasta bezlitosną pustynię. W nieco chłodniejsze dni, gdy rozgrzane powietrze nie płata zmysłom figli, widać na północy niski, czerwony masyw Czarcich Gór, zaś na południu mniejsze Shaan`gaere.

   25 Tematy
   691 Posty
  2. Wschodnia baronia

   32 Tematy 2910 Posty

   Gorące piaski pustyni ciągną się od sawnny u podnóży Gór Daugon na północy po leżący nad Złotym Morzem Karlgard na południu. Poza górniczą osadą Wushoh na zachodzie, niewiele jest tu oaz, lecz na północy i północnym wschodzie można trafić na niejedną orczą wioskę.

   32 Tematy
   2910 Posty
  3. Baronia Varulae

   9 Tematy 452 Posty

   Ogromne połacie porośniętej wysokimi trawami prerii rozciągają się od widocznych na północy Gór Daugon po gęstą ścianę dżungli na południu, która z wolna ustępuje karczującym ją goblińskim rolnikom i drwalom. Nie wiadomo, co jest groźniejsze dla nieostrożnego podróżnika: rabusie grasujący przy granicy z Ujściem, czy też jadowite bestie z tropikalnego lasu.
   Wiele jest tu ogromnych pastwisk, na których wypasane jest bydło i ogromne jaszczury, które mogą posłużyć za wierzchowce .

   9 Tematy
   452 Posty
 7. Archipelag

  1. Taj`cah

   23 Tematy 2150 Posty

   Centralne wyspy są gęsto zaludnione i w miarę możliwości ucywilizowane – nawet dżungla zdaje się być ujarzmiona. Wielu magnatów i mniejszych szlachciców ma tu swe rezydencje, wokół których rozciągają się wielkie plantacje, na których pracują związani długami chłopi. Uprawy obejmują przede wszystkim kukurydzę, bawełnę i kakaowce, które później trafiają do Ujścia lub Karlgardu, gdzie wymieniane są na mięso i zboża.

   23 Tematy
   2150 Posty
  2. Chandi

   4 Tematy 28 Posty

   Północne wyspy są bardziej obfite w złoża żelaza i srebra niż pozostała część Archipelagu. Mają nieco łagodniejszy klimat, a do tego są na ogół większe i różnorodnie ukształtowane – na największej, Chandi, znajdują się nawet góry widoczne z wielu pobliskich wysp.
   Poza typowymi osadami rybackimi, plantacjami i niewielkimi farmami, można tu trafić na górnicze osady położone w wyższych partiach wysp, pośród zdominowanej przez wielkie paprocie zieleni.

   4 Tematy
   28 Posty
  3. Erola

   25 Tematy 1204 Posty

   Między zachodnio-centralnymi wyspami żegluje mnóstwo handlowych statków, tak lokalnych, jak i płynących aż z kontynentu – a co za tym idzie, wiele jest też państwowych statków celników.
   Wyspy są gęsto zaludnione i widać tu nieco więcej Ludzi i Goblinów niż w innych regionach. Pozycja Syndykatu Tygrysa jest tu wyjątkowo silna, co w połączeniu z kilkoma siedzibami magicznych organizacji znacznie osłabia wpływy magnatów i króla.

   25 Tematy
   1204 Posty
  4. Kattok

   20 Tematy 1090 Posty

   Położone na wschodzie wyspy są jednym z najdalej wysuniętych fragmentów Herbii. Lokalne regiony są najsłabiej zbadane, a dżungle – najbardziej zabójcze. Mieszkańcy potrafią godzinami opowiadać liczne i barwne historie o mrocznej magii i dawnych konfliktach Trolli z Elfami, a każda z nich może przyprawić o ciarki. Wiele jest tu ruin dawnych miast Trolli, dziś w większości całkowicie porzuconych i nawet zapomnianych, stanowiących nie lada gratkę dla domorosłych archeologów oraz nieostrożnych łowców skarbów.

   20 Tematy
   1090 Posty
 8. Poza Herbią

  1. Karczma

   145 Tematy 15324 Posty

   W przydrożnej gospodzie występują wędrowni bardowie i śmiali skaldowie, ale opowieści są snute nawet przez lokalnych smakoszy młodego wina. Możesz tu trafić na przeróżne historie i poprowadzić własną sesję.

   145 Tematy
   15324 Posty
  2. Galeria

   23 Tematy 362 Posty

   Pewien szlachcic stał się na starość jeszcze bardziej ekscentryczny niż był niegdyś i dziś udostępnia swe ogrody praktycznie każdemu artyście i podróżnemu gotowemu podziwiać jego nagromadzone przez laty zbiory.

   23 Tematy
   362 Posty
  3. Bramy

   17 Tematy 37 Posty

   Demoniczne portale, które w czasach Wieży pojawiały się chaotycznie na całym kontynencie, podobno mogą zostać ponownie aktywowane. Choć niewielu posiada potrzebne do tego umiejętności i wiedzę, to niemal każdy jest ciekaw drugiej strony – niesamowitych, obcych miejsc, fantastycznych krain i nieznanych światów, do których mogłyby zaprowadzić.

   Forum służy wymianie reklam i informacji z zaprzyjaźnionymi stronami.

   17 Tematy
   37 Posty

Kto jest online

Jest 34 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 32 gości
wg danych z ostatnich 5 minut

Najwięcej użytkowników (255) było online 11 sty 2023, 11:02

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Legenda – kolory grup: Administratorzy, Bardowie, Gracze, Młodsi Mistrzowie Gry, Mistrzowie Gry

Aktywność w ciągu ostatnich 24 godzin

Nowych postów 6 • Nowych tematów 0 • Nowych użytkowników 0
Łącznie było tu 808 użytkowników :: 6 zarejestrowanych, 3 boty, 0 ukrytych i 799 gości aktywnych w ciągu 24 godzin

Liczba postów: 48263Liczba tematów: 2394Liczba użytkowników: 535Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Skygan