Szóste Urodziny Herbii

1
Drodzy Herbianie! Minął nam kolejny rok! I chociaż w obecnym kształcie i pod obecnym adresem Herbia istnieje dwa lata, to jej początki sięgają roku 2008, dlatego tak naprawdę świętujemy szóste urodziny.

Słowem wstępu i małego podsumowania - w połowie tego roku grono administratorskie opuścił Vasemir, powierzając Herbię mojej pieczy.

Od niedawna jako administrator techniczny wspomaga mnie po cichu Serdivan, za co serdecznie mu dziękuję. Bez jego nieocenionej pomocy nie powstałaby pewna niespodzianka, która niebawem trafi w Wasze ręce! Mam nadzieję, że wkrótce Serdivan postanowi się też przemóc i dołączyć do gry. ;)

Obecnie na Herbii jest poza mną jeszcze trzech Mistrzów Gry: Hontharon, Gilles i Altaris. Ogromne dzięki Wam, chłopaki, za pomoc przy tworzeniu fabuły Herbii, bez Was to by nie działało! Grono Bardów liczy na chwilę obecną dziewięć osób, a są to: Aart, Egon, Zuris, Mroczny Kefir, Lowcakur, Leevakk, Callisto i CZaras. Bez Was Herbia by runęła. ;)

Jestem też bardzo wdzięczna wszystkim, którzy w ciągu ostatniego roku choć przez chwilę współtworzyli Herbię jako MG (Erriz, Licho, Egon, Vas!) i Bardowie (Avral Lithencox, Kalkstein, Sherds, Mitras, Kinaret, Aravath, Melawen, Kuchiku, Brena, Mordred... mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam!). Nie wspominając już o Graczach, których liczba (aktywnych!) utrzymuje się ostatnimi czasy koło 40-50 osób. To niemało!

Przeprowadziliśmy przez ten rok kilka konkursów - jak widzicie -, które czesto cieszyły się niezłym wzięciem. Przybyło trochę możliwych do zdobycia medali (i przybędą kolejne w najbliższych dniach!), mnóstwo wątków fabularnych, a przede wszystkim - graczy i ich niezwykłych postaci. Było parę trupów, na przykład tu i tu... Ba, Herbia doczekała się nawet małego "fanfiction" w postaci Leśnych Krasnoludów! Mała rzecz, a ile z tego radości - dzięki, Leevaku! :lol:

No! To koniec części oficjalnej, teraz czas na zabawę, fajerwerki i tort. Tak jak w zeszłym roku, i teraz mamy dla Was trochę atrakcji, które postanowiliśmy rozłożyć na kilka dni, żeby Was nie przytłoczyć nadmiarem szczęścia.


Konkurs urodzinowy ogłosiliśmy już nieco wcześniej. Termin zgłoszeń mija dopiero 25. grudnia, więc liczymy, że nadeślecie nam jeszcze kilka prac! Warto! Więcej szczegółów na temat konkursu - przypominam - znajdziecie tutaj.

W międzyczasie coś innego! Loteria! Chcemy rozdać Waszym postaciom trochę prezentów! O co chodzi? Tego dowiecie się z kolei w tym temacie!
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: Szóste Urodziny Herbii

2
Parę zdań od kwiatobrodego mnie:

W moim życiu - jeszcze nie tak dawno temu - był czas, w którym ponad wszystko potrzebowałem zmian. Chciałem doświadczyć czegoś nowego, ale jednocześnie pewnego. Czegoś, co mi zaraz nie ucieknie. Na Herbię po raz pierwszy zawitałem na początku lutego bieżącego roku. Szukałem PBFa, który nie śmierdzi sztampą. No i go znalazłem. Nie mam pojęcia jak to się stało, że zostałem Bardem. Z tego, co pamiętam, to dosyć długo zbierałem w sobie odwagę, żeby wreszcie dołączyć do grona prowadzących. Jak mniemam - dla większości z Was nie jest to coś niezwykłego. Trochę więcej obowiązków, trochę więcej postów do napisania w ciągu tygodnia. Ale ja bardzo poważnie podszedłem do swojego zadania. Sam nie wiem dlaczego, bo przecież od początku nie miałem się czym zamartwiać. Z tego miejsca chcę podziękować Egonowi oraz Licho, którzy już na starcie stanowili dla mnie wzór sumiennych graczy. To od nich się zaczęło. Liszka sprawdziła moją Kartę Postaci, Egon zasypał mnie cennymi radami. I zanim się zorientowałem, zostałem MG. Nad przyjęciem tego stanowiska też zastanawiałem się bardzo długo. Okropnie boję się angażować w coś, co być może wykracza poza moje kompetencje. Strach strachem, ale ja po prostu nie lubię nosić sztandaru odpowiedzialności. Jednak, gdy przyszło co do czego, postanowiłem spróbować. To był właśnie ten moment, w którym Herbia stała się dla mnie czymś więcej, niż jeno forum, na które wchodzę sobie po szkole, żeby oddać graczom odpisy. Po drugiej stronie kurtyny wszystko wygląda inaczej. Wiedza bywa czasami przekleństwem. Serio. Muszę przyznać, że było mi znacznie wygodniej, gdy jako prosty user swobodnie hasałem po kanałach rozciągających się pod Ujściem. Ale to przeszłość. Teraz nie mam czasu, żeby prowadzić swą własną postać. Nie, nie przeszkadza mi to! Wiecie, jak to działa - coś za coś. Herbia jest dla mnie jak dom. Po skończonych zajęciach wracam do swojego mieszkania, a potem dopiero wchodzę do domu - logując się tutaj. Aishele jest dla mnie jak matka, przyjaciółka, szefowa oraz czarodziejka w jednym. Każdy chciałby mieć tak zdolną mamuśkę. Pomoc, którą mi daje, nie ogranicza się jeno do forumowego życia. Pojawiały się takie chwile, w których to rozmowa z Aishele pozwalała mi stanąć na równe nogi. Nie, nie przesadzam. Herbia łączy ludzi i pod tym względem działa lepiej od społecznościowych serwisów. Nasze forum gromadzi bardzo specyficzne osoby, a potem pozwala im się nawzajem poznawać - czy to w fabule, czy to poprzez pogadanki na SB. Bywało też tak, że pojawiały się tutaj persony na tyle niezwykłe, że za nic w świecie nie mogliśmy się z nimi porozumieć. Ale tak to w życiu bywa. Stawiajmy zatem na wyrozumiałość, nie rozdmuchujmy problemów, które nie wymagają rozdmuchiwania - wtedy będzie nam wszystkim o wiele łatwiej pozbyć się demonów. Tych, które grasują na Północy oraz tych, które siedzą w nas samych.

Re: Szóste Urodziny Herbii

3
Drugi dzień świętowania naszych urodzin i druga atrakcja! PRON (nie mylić z Patriotycznym Ruchem Odrodzenia Narodowego ani niczym podobnym!) to wielopoziomowa zagadka logiczna dla herbiowych nerdów. To zagadki spisane przez samego Hyurina. Za nieocenioną pomoc w stworzeniu dla Was tej zabawki dziękuję Serdivanowi (nie tylko w kwestii treści - dzięki niemu to wszystko, krótko mówiąc, działa!) i Hontharonowi

Na każdego, kto ukończy łamigłówkę, będzie czekał medal... i może coś jeszcze. A na pierwszą osobę także coś ekstra - możliwość stworzenia ponadprogramowej, dowolnej (mającej prawo istnieć w naszym uniwersum) postaci (tak, nawet demona!) z paroma nadprogramowymi punktami.

Uprasza się o to, by nie psuć innym zabawy i nie wrzucać nigdzie (zwłaszcza publicznie, na czacie czy w tematach na forum) odpowiedzi i podpowiedzi! Wypatrujcie też wskazówek tu i tam!

Bawcie się dobrze!

http://herbiapron.c0.pl/
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”