WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

1
Obrazek
MARIENBURG, ANNO DOMINI 1410
Atmosfera stawała się coraz gorętsza, choć ciepła przydawały jej jeno chybotliwe płomienie świec w zamkowej komnacie. Prawda to, że wiele ich łączyło - godzinami potrafili rozprawiać na wspólne tematy, ostatnio nawet zaprosił ją na turniej rycerski i spędzili razem miłe popołudnie. Jednakowoż on nie potrafił zrozumieć, iże ciągłe pokazywanie swoich chorągwi i dzierżenie władzy nad jednym z najpotężniejszych zakonów na świecie to za mało, by wszystkie białogłowy natychmiast wskakiwały mu do alkowy. Tedy ze swej strony uparcie oferowała mu strefę amicycji, na co ten - przepełnion dufnością - jak zawżdy się zaperzał.
- Nein, Ulrich, ich werde nicht deine Freundin sein – odparła niewzruszenie po raz kolejny Vespera.
A potem rzeczywistość znów zawirowała tańcem tysiąca innych światów, zatrzęsła kruchym istnieniem i tak oto inkwizytorka z powrotem znalazła się w srebrnoforckim zamku, zaś ostatnie wypowiedziane przez nią słowa uderzyły wprost ku sakirowskim zakonnikom, którzy na ich dźwięk wybałuszyli oczy z niezrozumienia.
- Oh, mein Gott... – rzekła, nim świadomość ponownie odpłynęła.


WARSZAWA, 1943
- Idź spokojnym krokiem, Renato – przykazał jej Alek.
Pawiak czekał na każdego i dziewczyna zdążyła się już przekonać, że istnieje taka okupacja, o której nie śniło się nawet goblinom. Minęli ulicznego kataryniarza, siedzibę Arbeitsamtu i skręcili w kolejną ulicę. A potem... potem nie wszystko poszło zgodnie z planem.
- Halt! – usłyszała z oddali; przyspieszyli kroku, udając, że nie słyszą. – HALT! HALT! HÄNDE HOCH! – W tym momencie domniemana Renata ruszyła szaleńczym biegiem przed siebie, na oślep i złamanie karku w asyście dźwięku karabinu, od teraz już zawsze pałając szczerą nienawiścią do tego języka, którego brzmienie wywracało jej wnętrzności do góry nogami.


BEZLUDNA WYSPA GDZIEŚ W POBLIŻU ARCHIPELAGU, 86r. III ERY
Aberyt zaczynał się z wolna martwić – jego małżonka wyszła rano na chwilę podobno jeno po korzonki, zbliżała się noc, a tu dalej ni jadła, ni kapryśnej niewiasty. W końcu zguba pojawiła się, nucąc niefrasobliwie cudaczną pieśń w niezrozumiałym języku i dzierżąc w ręku wypełnioną po brzegi płócienną torbę, na której ktoś wyszył napis Bullerbyn.
- Gdzieś Ty była?!
- Na zakupach. Zapomniałam kupić kawałka kiełbasy dobrze obsuszonej.
Gaudete, gaudete!

Tuszymy, że dzięki świątecznemu jadłu Wasze kałduny z wolna stają się opasłe niczym brzuszek Guede, a błogie wytchnienie wpływa pozytywnie na Wasze tworzenie. Wszakże okazja do celebracji jest podwójna, a Wy ani chybi pamiętacie, iże obchodzimy takoż urodziny naszego wspaniałego forum. Z tej przyczyny Herbia stawia przed Wami niebagatelne zadanie konkursowe, gwarantując uhonorowanym wawrzynem nieliche nagrody.

Jeszcze nie tak dawno wypadki z Oros strwożyły całą Herbię i przemieszały istnienia po inszych wymiarach niczym talię najprzedniejszej kostery. Echa tamtejszych wydarzeń wciąż są świeże, a wiele zaginionych bytów wciąż dryfuje po morzach i lądach obcych światów. Krocie Herbian przeżyło fabularne rewelacje w uniwersum Wiedźmina, lecz przecie nie tylko tam przyszło im mierzyć się z turbulencjami ziemi nieznanej. Hic sunt leones!

Dzielny Herbianinie III Ery – opisz przygodę swojego bohatera po trafieniu do świata znanego dzieła literackiego. Hogwart „Harrego Pottera”, XIX-wieczna Łódź z „Ziemi Obiecanej”, Westeros George’a R.R. Martina, a może krzyżacki Malbork? Żaden problem! To, co będzie robić w innym uniwersum ten nieszczęśnik z innego wymiaru, to kwestia jeno Twej inwencji twórczej. Akcja może dziać się tuż po pojawieniu się w nowym świecie lub już jakiś czas od przybycia tam. Postać może spotkać bohaterów książki, zastąpić ich, a nawet poważnie namieszać – tradycyjnie ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Dla ułatwienia uznajemy, że nie istnieje bariera językowa, a Herbianie nie mają problemów komunikacyjnych ze swoimi przyjaciółmi i wrogami z innych światów.

W konkursie mogą brać udział gracze z zaakceptowaną Kartą Postaci. Na prace konkursowe czekamy do 6 stycznia 2017r. do godz. 23:59 i prosimy o przesyłanie ich w prywatnych wiadomościach do mnie i Aishele. Następnie w demokratycznym głosowaniu społeczność herbiańska dokona wyboru zwycięzców, którzy - prócz unikatowej serii medali - otrzymają nagrody indywidualnie dostosowane do potrzeb ich postaci. A zatem szkoda czasu, przerwa w jedzeniu świątecznych wiktuałów i do dzieła!
Obrazek

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

2
Dobra, drogie lenie, drodzy zapominalscy i drodzy ludzie zapracowani, dotarły do mnie Wasze wołania, więc przedłużamy nasz Wielki Konkurs. Macie czas do 13. stycznia, do godziny 23.59. Kto nie napisze, ten trąba!

Ci śmiałkowie, którzy już wysłali swoje prace, mogą do tego czasu ewentualnie jeszcze coś doszlifować, jeśli czują taką potrzebę. No, Matka HERBIA na Was liczy i czeka na Wasze wspaniałe opowieści! :)
Obrazek
Specjalny medal od Aod. I od Kota.

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

3
Obrazek
Ludu Herbii! W tegorocznej świątecznej rywalizacji towarzyszyło Wam prawdziwe natchnienie twórcze i Wasze wyobraźnie płonęły wręcz od mnogości pomysłów przelanych na prace konkursowe, których otrzymałyśmy w sumie aż 12. Jesteśmy z Was dumne, Herbianie, bo takiego zainteresowania zabawą nawet nie śmiałyśmy przewidywać. Czas jednak rozsądzić, kto z Was stanie na podium i otrzyma wieniec laurowy, co przy tak sporej konkurencji stanowi nie lada wyzwanie. Walczcie jednak do końca, drodzy gracze, i agitujcie do głosowania, bowiem w zamian za Wasze zaangażowanie pragniemy uhonorować nie tylko pierwszą trójcę.

ZASADY GŁOSOWANIA SĄ NASTĘPUJĄCE:
- Głosujecie do 20 stycznia 2017r. do godz. 23:59 w tym temacie.
- Każdy gracz z zaakceptowaną Kartą Postaci dysponuje 1 głosem, w ramach którego przyznaje punkty dla wszystkich prac konkursowych. Przykładowy post powinien wyglądać następująco:
Ulrich von Jungingen 12 pkt
Janusz Tracz 11 pkt
Kuba Rozpruwacz 10 pkt
Frodo Baggins 9 pkt
...
I tak dalej, aż do przyznania ostatniego 1 punktu. Oczywiście wpisujecie nicki graczy, a nie bohaterów literackich, którzy wystąpili w ich pracach.
- Autorzy dzieł konkursowych również mogą brać udział w głosowaniu, w tym oceniać własny twór literacki.
- Wygrywają prace konkursowe, które otrzymały największą liczbę punktów w głosowaniu.

Igrzyska czas zacząć! Oto nasi dzielni gladiatorzy:
1.SYLVIUS
Spoiler:
2.ADBERT ZWANY ŻERCĄ
Spoiler:
3.JEDEUS
Spoiler:
4.VULT
Spoiler:
5.KOT CZELADNIK
Spoiler:
6.LICHO
Spoiler:
7.REN
Spoiler:
8.MELAWEN
Spoiler:
9.CALLISTO
Spoiler:
10.GUEDE
Spoiler:
11.AURIEL
Spoiler:
12.LEEVAKK
Spoiler:
Obrazek

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

4
Wygląda na to, że głosuję pierwszy!
No cóż, uwierzcie kochani, że wybrać było dość trudno, musiałem sobie rozrysować tabelkę i tam zapisywać punkty w kategoriach tylko po to, by móc Nas ocenić! Oczywiście, sobie nie dałem najwięcej punktów, bo to by wyglądało samolubnie. Jestem na trzecim miejscu!
Otóż według mnie pierwsze miejsce(Chociaż sama pewnie będzie zaprzeczać swym umiejętnościom) zajmuje Renata z wynikiem dwunastu punktów! Panie, panowie, elfy, prosimy o gorące oklaski!
Naklaskali się już? To pora na ogłoszenie miejsca ostatniego, ale na pewno nie haniebnego, bowiem wśród tak znakomitego grona jeden punkt Jedeusa jest wart punktów miliony! Znów proszę o aplauz gorący jak piaski Baronii Wschodniej!
Zaraz nad Jedeusem znajdują się Ci, którzy swe opowiadania umieścili w świecie opisanym przez niejakiego Martina, który chyba był piratem(Bo kto inny do swojego pseudo wstawiłby Arr Arr!?). Callisto - 3, Adbert - 2! Nie, moi drodzy. Nie jestem nienawidzącym tego pisarza, po prostu - tak to już w świecie bywa, że po prostu nie spodobało mi się. Na szczęście mam dla Was nagrody pocieszenia! Moje najszczersze gratulacje!
Następnie pora przyszła na kolejne miejsce na podium! O tak, każdy na pewno spodziewał się, że na podium stanie Sylvius z wynikiem punktów jedenastu! Tobie nie gratuluję, bo pewnie cała Herbia zrobi to za mnie!
MIEJSCE DZIEWIĄTE! Niejaki Geude, zwany także dilerem kolumbijskiej fety oraz Tym, który zrobił z Kota Goblina! Masz calutkie cztery punkty, a zaraz nad Tobą stoi Melawen, posiadając punktów pięć! I chwała Wam za to!
Sześć punktów otrzymuje Auriel za próbę zamordowania brata! Na stos z bratobójcą!
Nasz ukochany Praavakk, a teraz znowu Leevakk otrzymuje punktów siedem. Współczuję...
Goblin nasz ukochany, który niegdyś był Kotem... ale nie bylejakim Kotem! Kotem Czeladnikiem! I Kot Czeladnik punktów ma osiem!
Czwarte miejsce natomiast zajęła Licho! Również gratuluję!
No, jak zapowiedziałem wcześniej, nadałem sobie punktów dziesięć. Napisałem najlepszą pracę w moim życiu, więc i mi należy się nagroda!

Chwała wszystkim uczestniczącym, a do całej reszty mam dwa słowa: "JESTEŚCIE TRĄBAMI"

Edit: Na prośbę Vespery po prostu listuję, kto ile punktów dostał
Ren - 12
Sylvius - 11
Vult - 10
Licho - 9
Kot Czeladnik - 8
Praavakk - 7
Auriel - 6
Melawen - 5
Geude - 4
Callisto - 3
Adbert - 2
Jedeus - 1
"Jak dzikie zwierze w okresie godowym
Jak marynarze z dziwkami w mieście portowym
Jak uczniowie Oros z uczennicami
Jak król ze sługami i nałożnicami
Jak żołnierze ze schwytanymi kobietami

Odpuść sobie, dziecię

I tak wszystko pierdolnie
Jak nikt jeszcze nie widział w świecie"

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

5
Przekornie do Vulcika. Nie chcę was/nas oceniać, bardzo tego nie lubię. Wszyscy się spisali (oraz rozpisali) i wszystkie prace zasługują na podium! Oceniam w taki sposób, żeby wszyscy mieli tyle samo punktów.

Ren - 1
Sylvius - 2
Vult - 3
Licho - 4
Kot Czeladnik - 5
Praavakk - 6
Auriel - 7
Melawen - 8
Geude - 9
Callisto - 10
Adbert - 11
Jedeus - 12
Obrazek

Mistrz & Czeladnik Fanpage

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

6
Uszanowanko! Na wstępie zaznaczam, że prace starałem się oceniać na podstawie historii, które opowiadają, mniej na podstawie stylu pisania, chociaż w niektórych dziełach miało to wpływ na ocenę. Czytanie tego wszystkiego odblokowało uśpiony przed sesją egzaminacyjną obszar mózgu, odpowiedzialny za niesamowitą kreatywność. Dzięki wam mam miliony pomysłów na kolejne takie opowiastki i czarne wizje tego co będzie po i w trakcie sesji. Dzięki!


12pkt Sylvius
11pkt Koteł
10pkt Vult
9 pkt Ren
8 pkt Licho
7 pkt Żerca
6 pkt Callisto
5 pkt Melawen
4 pkt Auriel
3 pkt Leevakk
2 pkt Jadeus
1 pkt Guede
Obrazek
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

9
Trudny wybór, doprawdy! Chcę zaznaczyć, że wszystkie prace były fajne i nie są to czcze słowa w stylu pocieszenia! Ale jedne przypadły mi do gustu, drugie po prostu były fajne xD Tak jak niektórzy lubią dajmy na to fantasy, a inni science-fiction, a choć doceniają te gatunki, to nie przepadają za nimi (tłumaczę się, ale żal mi tak faworyzować :p) no, ocena mocno subiektywna (sobie dla przykładu dałam tyle punktów tylko za początek, który pisałam jeszcze w miarę będąc świadomą xDDD), ale o to chodzi. Chociaż i tak głupio dawać jeden punkt ;p

12 Sylvek
11 Vult
10 Licho
9 Mel
8 Kot
7 Callisto
6 Żerca
5 Ren
4 JEdeus
3 Leevakk
2 Gouda
1 Ariel

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

10
Ren: 12 - Ponieważ urzekła mnie wizja Twojej postaci na stosie. (Napisałbym, że to dobrze rozpisana praca i podoba mi się jej kompozycja, ale nie chcę, żebyś z wrażenia dostała wylewu, albo wyrosła na bufona pokroju Mojej Skromnej Osoby).
Kot Czeladnik: 11 - Tak należy postępować z bandą opojów, która wpada bez zapowiedzi i obżera ci spiżarkę. Obsłużyłeś ich jak należy.
Leevaak: 10 - Bo Lewactwo niejedną ma twarz. I żeby Sylviusowi nie było za łatwo.
Sylvius: 9 - Długouchu, prośba. Widziałeś kiedyś, żeby mój Mancinella mówił "żem" lub "rzyć" jak keroński chłop pańszczyźniany? Ten tani chwyt z dodawaniem postaci graczy do swojej historii prawie by Ci się nie udał ale:
Spoiler:
Licho: 8 - Solidny warsztat pisarki i ciekawy dobór uniwersum. Nie strzępię klawy i udzielam znaku jakości.
Melawen: 7 - Sądziłem, że Twoja biedna elfia dupa wyląduje po drugiej stronie muru żydowskiego getta, by razem z podobnymi nieszczęśnikami walczyć o przegraną sprawę, ale podoba mi się dokąd idziesz.
Adbert: 6 - Żerca na blankach Muru a nie Kaer Morhen? Mimo wszystko kupuję.
Vult: 5 - Dostajesz całe pięć punktów, nie spierdol tego.
Callisto: 4 - Bez Cersei by się nie obeszło, co?
Auriel: 3 - Podoba mi się Twoja ambicja. Ta obrączka naprawdę była warta całego zachodu?
Jedeus: 2 - Na zachętę, bo jesteś moim super-kolegą.
Guede: 1 - Jakbym chciał robić sobie dobrze, poszedłbym na ubocze.

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

11
Pragnę podziękować każdemu z was za wspaniałe historie. Każda była wyjątkowa, ale szczególne dzięki kieruje w szczególności po to by wyszczególnić w szczególe tych, którzy wywołali szczczery uśmiech na mej twarzy swoimi poczynianiami, tym samym godnie reprezentując nas w innych wymiarach jako niepowtarzalne zbiorowisko barwnych postaci. Dawno nie miałem takiej uciechy. Wszyscy jesteście wspaniali! :D

12 Kot
11 Guede
10 Callisto
9 Licho
8 Ren
7 Lewy... prawy... Vakk.
6 Sylvius
5 Melawen
4 Auriel
3 Vult
2 Adbert
1 Jadeus
Spoiler:

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

12
4 .................. Sylvius
6 .................. Żerca
7 .................. Jadeus
9 .................. Vult
1 .................. Kot Czeladnik
12 ................ Licho (kawaiisneeze)
10 ................ Ren
3 .................. Melawen
8 .................. Callisto
11 ................ Guede
5 ................. Auriel
2 ................. Leev

Re: WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY 2016

14
12 Sylvius - za działalność pro publico bono, to jest umieszczenie prof. Felivrina w psychiatryku oraz wyznaczenie Czarnej Osie pożytecznego zadania.
11 Guede - za to, że za bardzo poniósł go melanż i genialne nawiązania.
10 Leevakk - za dobrze wyposażone pomieszczenia do praktykowania BDSM.
9 Vult - za to, że nawet Kruk nabiera się na umowy z kruczkiem.
8 Ren - za ogień i wizytę w kurorcie wypoczynkowym "Srebrny Fort".
7 Callisto - za dużo ognia.
6 Licho - za piękny styl.
5 Melawen - za jeszcze więcej ognia, ale mało poprawności językowej.
4 Żerca - za niedostateczną ilość ognia, którą ratuje tylko eksterminacja nieumarłych.
3 Auriel - za brak ognia i tasiemce niczym w serialu "Rodzinka Ao".
2 Jedeus - za jeszcze większy brak ognia i żwawej akcji.
1 Kot - bo Sakirowcy podobno nie mają poczucia humoru.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”